Umístění: Hlavní stránka

Na opravy památek, podporu knihoven a archeologů dá kraj přes 27 milionů

archeolog vykopavkyBrno, 18. prosince 2022 - Padesát tisíc na opravu památníku Jízdy králů v obci Skoronice nebo 260 tisíc na obnovu hliněných omítek unikátní stodoly v Hrubé Vrbce. Jihomoravští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili dotace v oblasti kultury a památkové péče.

Nové autobusy vyjedou do ulic Znojma od Nového roku, MHD čekají změny

znojmo nove autobusyZnojmo, 18. prosince 2022 - Od 1. ledna 2023 začnou platit avizovaná nová opatření na autobusových linkách 801 až 809. Přibydou nové autobusy a dvě zcela nové linky. Městskou hromadnou dopravu ve městě bude nově zajišťovat společnost Autobusy Karlovy Vary a.s. Se změnou dopravce přijde několik důležitých novinek a změn. „Věřím, že lidé novinky ocení a brzy si na nový systém zvyknou. Důležitá zpráva pro všechny je, že cena nejlevnější jízdenky pro jízdu po Znojmě bude 10 Kč,“ uvedla starostka Ivana Solařová.

Do jihomoravských sportovišť míří přes 80 milionů korun

sportoviste behaci drahaBrno, 18. prosince 2022 - Celkem více než 12,5 milionu korun poskytne kraj ze svého letošního rozpočtu na rekonstrukci a vybudování nových sportovišť, ale například i na individuální přípravu sportovců. Odsouhlasili to ve čtvrtek 15. prosince 2022 krajští zastupitelé. „U Národní sportovní agentury uspělo pět projektů. Aby mohly získat dotaci, tak jim posíláme 10 % nutné spoluúčasti. Z krajského rozpočtu proto posíláme ještě letos 8,4 milionu a díky tomu se do sportovní infrastruktury v regionu dostane dalších 72,3 milionu z agentury," konstatuje hejtman Jan Grolich.

Jihomoravský kraj pošle do sociálních služeb o téměř 60 milionů více

senior socialni sluzbyBrno, 18. prosince 2022 - Na svém posledním jednání v polovině prosince schválili zastupitelé a zastupitelky Jihomoravského kraje rozpočet na rok 2023, což mimo jiné znamená navýšení dotace pro sociální služby o téměř 60 milionů. Celkem 180 milionů korun si rozdělí poskytovatelé sociálních služeb vyjma krajských příspěvkových organizací.

Jihomoravský kraj bude v roce 2023 hospodařit s rozpočtem téměř 16 miliard korun

rozpocet jmk penize bankovkyBrno, 18. prosince 2022 - Krajští zastupitelé na svém posledním letošním jednání schválili krajský rozpočet na příští období. Do roku 2023 tak kraj vkročí s příjmy ve výši 14,3 miliardy a výdaji 15,8 miliardy korun. „Jsem rád, že drtivá většina zastupitelů zvedla ruku pro navrženou podobu rozpočtu, za to jim děkuji. Po dvou letech je tu konečně normální rozpočet. Poprvé totiž máme větší jistotu, jaké budou příjmy a co nás čeká,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Silničáři otevřou zrekonstruované úseky na silnicích III. třídy ve Slavkově a v Tvrdonicích

sus jmk kruhovy objezd slavkovBrno, 13. prosince 2022 – Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje v tomto týdnu otevře dva opravené úseky silnic III. třídy. V prvním případě se jedná o průtah na silnici III/0501 ve Slavkově u Brna. „Rekonstrukce této vozovky proběhla ve stávající trase silnice, a to v celkové délce 3265 metrů. Stavbu jsme realizovali jak v intravilánu města, tak z části i mimo něj, konkrétně šlo o úsek začínající za křížením místních komunikací Špitálská a Zámecká, dále na ulici Kollárova, Slovákova, B. Němcové, Lidická, Bučovická až po napojení s komunikací I/50. S pracemi jsme začali loni v dubnu a končili jsme letos v listopadu,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy je dostavěna

speleoterapie jmkOstrov u Macochy, 12. prosince 2022 - Uzavření smlouvy na stavbu (28. 4. 2020), kolaudace (15. 11. 2022), předání a převzetí díla (8. 12. 2022) - tak šel čas s výstavbou nové Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy. Po novém roce ji čeká montáž a instalace vybavení. Celkové náklady na výstavbu jsou ve výši 196 milionů korun, na jejich pokrytí Jihomoravský kraj využil i úvěr od Evropské investiční banky.

Obec Hrušky pokračuje v obnově po loňském tornádu

tornado hrusky trychtyrHrušky, 12. prosince 2022 – Pokračující válka na Ukrajině, uprchlická krize, energetická krize, zvyšující se míra inflace či požár v Českém Švýcarsku jsou události, které v tomto roce zásadně ovlivnily naše životy a byly často diskutovaným tématem v médiích. Nicméně jsou událostmi, jejichž dopady pocítila všechna města a obce, včetně té naší. Nutno podotknout, že vedení obce Hrušky se mimo jiné muselo vypořádat a stále vypořádává s následky ničivého tornáda, které zasáhlo obec v červnu loňského roku.

Hodonínská nemocnice se dočká magnetické rezonance

magneticka rezonance nemocnice hodoninHodonín, 12. prosince 2022 - Pacienti z Hodonínska se v příštích letech mohou těšit na zlepšení nabídky zdravotní péče. Krajští radní schválili výstavbu Pavilonu zobrazovacích metod v Nemocnici TGM Hodonín. Předpokládané výdaje projektu jsou 183 milionů Kč. Nadlimitní veřejnou zakázku na stavební práce si vypíše sama nemocnice.

Kraj podpoří malé prodejny na 48 místech jižní Moravy

lahev obchodBrno, 12. prosince 2022 - Kraj v druhém kole sběru žádostí rozdělí mezi prodejny dalších 600 tisíc korun v rámci letošního dotačního programu OBCHŮDEK 2021+. Rozhodli o tom ve středu 7. prosince na svém jednání krajští radní. „Mezi zájemce o dotaci se letos podaří rozdělit celkem na 3,8 milionu korun. Dotace tak pomůžou zachovat tyto základní služby na 48 místech v kraji. V tomto rámci nově podpoříme i dalších 6 prodejen v celkovém objemu 600 tisíc Kč. Konkrétně půjde o prodejny v Neslovicích, Mělčanech, Nížkovicích, obchůdek v Nesovicích – Letošově, Milonicích a Krásensku. Každá koruna, která přispěje k tomu, aby náš venkova byl vybaven standardními službami, je důležitá,“ řekl k rozhodnutí krajské rady náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Strana 8 z 612