Umístění: Hlavní stránka

Čebín podal žádost o dotaci 26 milionů Kč na nový sportovní areál

penizce dotaceČebín, 21. listopadu 2023 - Na začátku listopadu byla v obci Čebín finalizována a podána žádost o dotaci z Národní sportovní agentury na realizaci projektu sportovního areálu. Tento ambiciózní plán počítá s výstavbou úplně nového multifunkčního sportovního areálu na místě stávajícího škvárového hřiště. Náklady na stavbu se odhadují na 38 milionů, přičemž dotace by mohla pokrýt 26 milionů korun.

Jihomoravský kraj odstartoval pozvolný přechod na plně elektronické jízdné IDS JMK

lide salinaBrno, 16. listopadu 2023 - Zájem o elektronické předplatné IDS JMK mezi cestujícími nahrává snaze Jihomoravského kraje a společnosti KORDIS JMK o další modernizaci a zjednodušování odbavování cestujících. Postupné zavádění výhradně elektronických předplatních jízdenek proběhne ve dvou krocích, kterými provede kampaň Jezdi jednoduše.

Restaurování v synagoze skončilo, Vyškovu pomohly dotace

synagoga vyskovVyškov, 14. listopadu 2023 - Letošek patřil dokončení restaurování dekorativní výmalby stěn v interiéru bývalé synagogy na Masarykově náměstí. Celková obnova vyškovské synagogy ale probíhá už poslední tři roky, přičemž na podzim skončila poslední část její obnovy. Třetí a poslední etapa stála 1,4 miliony korun. Zásadně pomohla dotace 880 tisíců korun z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. V příštím roce ještě dojde k výmalbě čelní stěny kůru. Ta už není součástí restaurování.

Jihomoravští silničáři testují nový hydrogel, podle vědců udrží mladé stromy v lepší kondici

silnice alej stromyBrno, 14. listopadu 2023 - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) má ve své péči téměř 119 tisíc kusů dřevin. Každoročně jich stovky uhynou. Ve většině případů je společným jmenovatelem tohoto nezdaru přetrvávající období sucha. Právě z těchto důvodů se odborníci ze SÚS JMK spojili s vědci z Centra polymerních systémů (CPS) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde hlavním řešitelem tohoto projektu je profesor Vladimír Sedlařík.

Začíná stavba Sanatoria Pálava

sanatorium palava zdroj jmkBrno, 14. listopadu 2023 - V pondělí 13. listopadu představitelé Jihomoravského kraje společně se zhotovitelem společností Sanatorium Pálava VCES – SPIE Stangl symbolicky podepsali zahájení stavby sanatoria pro léčebně rehabilitační péči pacientů stabilizovaných po těžkých a kritických stavech. Tento krok přichází po více než patnáctiletém procesu plánování a příprav a představuje milník v rozvoji zdravotnické infrastruktury v kraji.

Parkování u vyškovské nemocnice se zlepší díky spolupráci s Jihomoravským krajem

parkovani parkoviste autoBrno, 13. lisotpadu 2023 - Memorandum a zejména poskytnutí dotace nejprve schválilo v létě krajské zastupitelstvo, následně posvětili uzavření Memoranda o vzájemné spolupráci města Vyškova s Jihomoravským krajem na projektu Rozšíření parkoviště u nemocnice – I. etapa také zastupitelé Vyškova. Hlavní cíl je nasnadě: postavení nových parkovacích míst. Práce začnou na podzim s plánovaným dokončením na začátku léta příštího roku. Celková cena je necelých 6,7 milionů korun.

Kraj odstartoval několik významných silničních staveb

silnice stavba kuzel dopravaBrno, 10. listopadu 2023 - Rozšíření kapacity okružní křižovatky v brněnské části Slatina nebo průtahy Dražovicemi a Knínicemi. To jsou některé z dopravních staveb, o kterých na svém posledním zasedání jednali krajští radní.

Jihomoravský kraj vydal kladné stanovisko k vyhlášení CHKO Soutok

reka les oparBrno, 10. listopadu 2023 - Souhlas s vyhlášením Chráněné krajinné oblasti Soutok a vymezení zón ochrany přírody na tomto území schválili krajští radní na své schůzi ve středu 8. listopadu. Navrhované velkoplošné chráněné území CHKO Soutok o rozloze přibližně 130 km2 se rozkládá v okresech Břeclav a Hodonín. Lesy pokrývají 57 % území. „Moravská Amazonie si zaslouží celoplošnou ochranu, a proto dává CHKO smysl. Pro mě je také důležité, aby k soutoku dál mohli chodit turisté, ale hlavně místní,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Dalších sto milionů na opravu a rekonstrukci krajských silnic

asfalteri silnice rekonstrukceBrno, 10. listopadu 2023 - Jihomoravský kraj letos opraví a zrekonstruuje více silnic II. a III. třídy, než bylo plánováno. Jedná se o 24 silnic, čtyři mosty a bude se chystat i 5 projektových příprav staveb - to vše za sto milionů korun. Na svém jednání 8. listopadu 2023 o tom rozhodli krajští radní.

Nestátní neziskové organizace ve Veselí nad Moravou investují nejvíce financí

penize dvoustovky korunyBrno, 7. listopadu 2023 - Ve Veselí nad Moravou dochází ke kuriózní situaci, kdy nestátní neziskové organizace patří v roce 2023 k největším investorům na jeho území. Český svaz ochránců přírody a Charita Veselí nad Moravou v tomto roce investují více jak 140 mil. Kč. U ČSOP jde o vybudování Domu přírody Bílých Karpat, v kterém se přitažlivou formou veřejnost seznámí s přírodními zajímavostmi území Bílých Karpat. Charita Veselí nad Moravou vybudovala zázemí pro své některé své sociální služby, a to sociální a aktivizační službu pro rodiny s dětmi Anička a občanskou poradnu.

Strana 8 z 635