Umístění: Hlavní stránka

Moravský Krumlov vyhlásil elektronickou aukci na prodej pozemků pro stavbu rodinných domů

elektronicka aukce 22223Moravský Krumlov, 2. června 2022 – Město Moravský Krumlov vyhlásilo prodej pozemků pro rodinné domy formou elektronické aukce. Jedná se o sedm míst pro rodinné domy v Polánce na Luční ulici. Zájemci se mohou hlásit do 15. června. Minimální kupní cena za metr čtvereční je 1 400 korun bez DPH. „Pozemky jsou zasíťované a máme také zhotovený regulativ zástavby, podle kterého se budoucí majitelé pozemků budou řídit při stavbě rodinných domů,“ oznámil místostarosta města Moravský Krumlov Zdeněk Juránek.

Kraj podpoří rozvoj cykloturistiky v Brněnské metropolitní oblasti

cyklosteska 2223Brno, 2. června 2022 - Finanční injekci v podobě pěti milionů korun obdrží cykloturistika v okolí moravské metropole. Krajští radní ve středu 1. června 2022 na svém jednání schválili dotace na rozvoj cyklistiky v Brněnské metropolitní oblasti.

Kotlíkové dotace pokračují

kotlikove dotace 2223Brno, 1. června 2022 - Výměnu celkem 922 neekologických kotlů na vytápění odstartoval Jihomoravský kraj. Radní ve středu 1. června 2022 schválili vyhlášení 1. krajské výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu a Dotační program na výměnu kotlů v kraji.

Datové sklady jihomoravských nemocnic pomůžou ke zlepšení zdraví obyvatel a dostupnosti péče v kraji

JM datove sklady 2222Brno, 30. května 2022 - Rozsáhlý projekt analýz zaměřených na hodnocení zdravotního stavu populace a na evaluaci silných a slabých míst v poskytování zdravotní péče zahájilo vedení Jihomoravského kraje ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR, Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR a Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity. Základním zdrojem informací je nový Národní zdravotnický informační systém a dále lokální data z vybudovaných datových skladů nemocnic. Jedním z výstupů projektu budou predikce pravděpodobného vývoje v klíčových segmentech péče a s nimi spojené koncepce navrhující opatření pro zlepšení zdraví obyvatel a zvýšení dostupnosti kvalitní péče. Analytické podklady budou pravidelně publikovány na veřejné adrese https://www.datove-sklady-jmk.cz

Řetěz srdcí má rekordních 600 metrů

Jezov Foto 1 2221Brno, 25. května 2022 – Téměř 600 metrů dlouhý řetěz srdcí vytvořili žáci z mateřských i základních škol po celém Česku. Děti poslaly do soutěže pokreslená metrová srdce z hladké lepenky, která poté organizátoři vzájemně propojili. Vytvořili tak český rekord o nejdelší řetěz propojených srdcí. Výtvarnou soutěž s názvem Každé srdce má své jméno organizovala Základní škola v Ježově, kde si včera (24. 5.) oceněné děti převzaly své výhry. Žáci malovali na podklad ve tvaru srdce kresby, do nichž promítli pocity a strachy spojené s pandemií koronaviru i s válkou na Ukrajině. Metrová srdce nyní zdobí ježovské školní hřiště, později je organizátoři přesunou do Prahy, kde budou součástí výstavy u příležitosti českého předsednictví Evropské unie.

Benefiční večer pomůže dokončení rekonstrukce Odstrčilovy vily v Kloboukách u Brna

vila rekonstrukce beneficeKlobouky u Brna, 27. května 2022 - Odstrčilova vila v Kloboukách u Brna je místo, které pomáhá osobám se sníženou soběstačností, zejména seniorům. Rekonstrukce vnitřních prostor skončila před rokem a ještě čeká na své obnovení fasáda a přilehlá zahrada. Diakonie BETLÉM pro tyto účely pořádá 16. 6. 2022 benefiční večer v zahradě s názvem Klobouky v Kloboukách, pomocí kterého chce peníze na dokončení rekonstrukce získat. Návštěvníky čeká kulturní program, bohaté občerstvení a veselé zážitky v krásné zahradě s výhledem na město Klobouky.

Objevte Moravské vinařské stezky ze sedla kola

vinobrani na kolech po stezkach straznickaBrno, 24. května 2022 – Třetí květnovou sobotu se uskutečnil druhý výlet Májové putování okolím Modrých Hor a pokračuje tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů jižní Moravy a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 5 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná v sobotu 4. června Putování po vinařských stezkách Strážnicka.

Jak chránit čápy? Třeba i přesunem jejich hnízd z elektrických sloupů

cap pritluky hnizdoBřeclav, 24. května 2022 – Hlavním posláním distribuční společnosti EG.D je bezpečná a spolehlivá dodávka elektrické energie. Vedle toho ale klade i velký důraz na životní prostředí a s tím souvisí i ochrana ptactva před střety s elektrickým vedením. Vedle řady bezpečnostních prvků, které už standardně instaluje ve své síti, začala ve spolupráci s ornitology a obcemi také se stěhováním čapích hnízd ze stožárů vysokého i nízkého napětí.

Jihomoravský kraj rozhodl o přerozdělení zůstatků z kotlíkových dotací

stary komin kotlikove dotaceBrno, 24. května 2022 - Na 5 milionů korun pro celkem 47 žadatelů – krajští radní rozhodli o přerozdělení dalších financí v rámci dotačního programu určeného na snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji. Poskytnutí dalších tzv. kotlíkových dotací schválila krajská rada.

Slavkov u Brna připravuje na rozvojových plochách stavební uzávěru a změnu územního plánu

slavkov u brna stavebni uzaverSlavkov, 24. května 2022 – Lokalita, které se stavební uzávěra dotýká, je nejrozsáhlejší a nejvýznamnější rozvojovou plochou ve Slavkově u Brna. Nachází se v severovýchodní části města. Dle platného územního plánu z roku 2013 by zde mohlo vzniknout bydlení pro tři až čtyři tisíce lidí. Území je nepřipravené po stránce technické a urbanistické. Podstatné je i to, že městu již dnes chybí základní občanská vybavenost.

Strana 10 z 604