Umístění: Jižní Morava

Na rozvoj cyklistiky na jižní Moravě zamíří dalších 20 milionů korun

rodina kolo cyklistikaBrno, 12. ledna 2022 - Další rozvoj cyklistiky a cykloturistiky v regionu nebo údržbu cyklistických komunikací na jihu Moravy i letos podpoří Jihomoravský kraj. Příslušné dva dotační programy schválili krajští radní na svém středečním jednání. „Na podporu této oblasti tolik důležité pro rozvoj turistiky a také ekologického charakteru dopravy na jihu Moravy jde celkem 20 milionů korun. Konkrétně na rozvoj cyklistiky a cyklistické dopravy v kraji jsme vyčlenili 17 milionů korun, na udržování čistoty cyklistických komunikací a také na úpravy běžeckých lyžařských tratí přispěje kraj 3 miliony,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Včelaři a ovocnáří se i letos dočkají podpory od kraje

vcely plastevBrno, 12. ledna 2023 - Zlepšit podmínky pro eliminaci chorob včelstev, jako je varoáza, a dosáhnout samostatnosti v zásobování kvalitním včelím voskem. To jsou některé z letošních cílů dotačního programu „Podpora včelařství v Jihomoravském kraji pro rok 2023“, který schválili krajští radní. V rozpočtu na něj kraj vyhradil téměř jeden a půl milionu korun.

Nové dotační programy pomohou rodinám i lidem s duševním onemocněním

zena deprese seniorka Brno, 12. ledna 2022 - V letošním roce spouští Jihomoravský kraj dva zcela nové dotační programy. Prvním z nich je Podpora práce s dětmi a rodinami v oblasti sociálně-právní ochrany dětí, který má podpořit přímou práci s nezletilými dětmi a rodinami ohroženými zejména rozvodem či rozchodem rodičů. Druhý program Rozvoj terénních sociálně zdravotních týmů pro osoby s duševním onemocněním pomůže dětem, dospívajícím i dospělým lidem s duševním onemocněním.

Znojmo nasadilo do provozu na linkách MHD nové nízkopodlažní autobusy

znojmo nove nizkopodlazni autobusyZnojmo, 11. ledna 2023 - Od 1. ledna 2023 dostala městská doprava ve Znojmě nový pozitivní impuls. Ve výběrovém řízení, která musejí objednatelé v těchto případech povinně realizovat, zvítězila jako nový dopravce na linkách městské dopravy 801 až 809 společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. Dosavadní dopravce Znojemská dopravní společnost - PSOTA, s.r.o. bude nadále obsluhovat regionální autobusové linky. Město Znojmo se rozhodlo se změnou dopravce spojit i zásadní modernizaci městské veřejné dopravy. Nejviditelnější změnou bude nasazení zcela nových městských nízkopodlažních autobusů Mercedes a malých autobusů ISUZU. Včera představil nový dopravce vedení Znojma autobusy, které od neděle vyjedou na linky městské dopravy.

Rekonstrukce i investice: Blansko bude hospodařit s rozpočtem 600 milionů Kč

zastupitelstvo-2022-45141-8576 800 blansko schvaleni rozpoctuBlansko, 4. ledna 2023 - Zastupitelstvo města Blansko nedávno schválilo rozpočet pro rok 2023. Rozpočet je schválený jako vyrovnaný. Město bude v roce 2023 hospodařit s částkou ve výši 608,753 milionů korun. Na investice je navrženo přes 121,4 milionu korun. Rozpočet odsouhlasilo všech 25 přítomných zastupitelů. „Mezi nejvýznamnější investiční akce, které plánujeme na rok 2023, patří dokončení budovy Zámek 3 v podzámčí za 21,6 mil. Kč, zastropování Palavského potoka za 11,5 milionů korun, úprava parkování v Údolní ulici za 10,9 milionů korun nebo dokončení regenerace vnitrobloku v ulici Poříčí za 8 milionů korun,“ uvedl starosta Jiří Crha.

Jihomoravští zastupitelé schválili stavbu Sanatoria Pálava v Pasohlávkách

spa wellnessBrno, 3. ledna 2023 - Pokračování realizačních příprav na Sanatoriu Pálava odsouhlasili krajští zastupitelé na svém posledním prosincovém zasedání. S výstavbou Sanatoria Pálava – Odborného léčebného ústavu Pasohlávky by se mohlo začít od července příštího roku. Podmínkou realizace projektu za přibližně 1 miliardu korun je ale získání dotace z Národního plánu obnovy. Odborný léčebný ústav Pasohlávky pro pacienty po těžkých a kritických stavech (po mozkové příhodě, těžkém úrazu) nabídne 168 lůžek.

Znojmo má krizový rozpočet pro rok 2023, přesto dá na investice 300 milionů Kč

znojmo ilustracni panoramaZnojmo, 28. prosince 2022 - Znojemští zastupitelé schválili na svém posledním zasedání rozpočet pro rok 2023. Ten počítá s výdaji ve výši 1 431 milionů korun, na straně příjmů předpokládá 1 063 milionů korun. „Máme krizový rozpočet, s ohledem na nejistý vývoj ekonomiky se musíme chovat zodpovědně, přesto počítáme s investicemi v řádu 300 milionů korun,“ uvedla starostka města Ivana Solařová a upozornila, že „v rozpočtu jsme ponechali rezervu více než 200 milionů korun pro případné neočekávané výdaje a pomoc občanům.“

Připojení fotovoltaických elektráren do sítě urychlí nový formulář EG.D

solarni elektrarna zdroj eg.dBrno, 21. prosince 2022 – Aktuální boom instalací solárních elektráren se projevuje i na distribučním území společnosti EG.D, člena skupiny E.ON v České republice. Statistiky ukazují, že jen za letošní rok eviduje společnost přes 36 000 žádostí o připojení obnovitelného zdroje do sítě, což je zhruba 1 300 % nárůst oproti situaci před dvěma lety. Obrovský zájem o připojení má samozřejmě dopad také na distribuční síť, připojovací kapacity a rychlost celého procesu připojení solární elektrárny.

Jihomoravský kraj bude v roce 2023 hospodařit s rozpočtem téměř 16 miliard korun

rozpocet jmk penize bankovkyBrno, 18. prosince 2022 - Krajští zastupitelé na svém posledním letošním jednání schválili krajský rozpočet na příští období. Do roku 2023 tak kraj vkročí s příjmy ve výši 14,3 miliardy a výdaji 15,8 miliardy korun. „Jsem rád, že drtivá většina zastupitelů zvedla ruku pro navrženou podobu rozpočtu, za to jim děkuji. Po dvou letech je tu konečně normální rozpočet. Poprvé totiž máme větší jistotu, jaké budou příjmy a co nás čeká,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Jihomoravský kraj pošle do sociálních služeb o téměř 60 milionů více

senior socialni sluzbyBrno, 18. prosince 2022 - Na svém posledním jednání v polovině prosince schválili zastupitelé a zastupitelky Jihomoravského kraje rozpočet na rok 2023, což mimo jiné znamená navýšení dotace pro sociální služby o téměř 60 milionů. Celkem 180 milionů korun si rozdělí poskytovatelé sociálních služeb vyjma krajských příspěvkových organizací.

Strana 7 z 538