Umístění: Kultura Knihy Nová publikace mapuje krásy Znojemska a jeho okolí

Nová publikace mapuje krásy Znojemska a jeho okolí

Znojmo, 13. ledna 2019 – Krásy Znojemska a jeho okolí mapuje nová publikace z edice Česko z nebe realizovaná vydavatelstvím CBS. Nová kniha Znojemsko z nebe mapuje krásy tohoto kraje prostřednictvím leteckých fotografií. Znojemsku bývá často přezdíváno jako kraj vína a okurek. Dlouhý čas se v tomto pohraničním regionu nacházela tak zvaná železná opona a hranice mezi Českem a Rakouskem byla ostře hlídaná a neprostupná. Dnes však cestami, které sloužily pohraniční stráži, vedou turistické trasy a cyklotrasy. Pozůstatky pohraničních zátarasů a bývalých strážních věží najdeme v okolí návštěvnického centra Národního parku Podyjí.

znojemsko maketa

 

„Pohledy z výšky vás zanesou nad krajinu, vinice, města, vesničky, hrady a zámky i jiná zajímavá místa. Věříme, že stejně jako je nekorunovaným králem Znojemské vinařské podoblasti Veltlínské zelené, stane se králem vaší knihovny kniha Znojemsko z nebe,“ říká Blanka Imramovská, obchodní ředitelka vydavatelství CBS.

Většina návštěvníků, kteří Znojmo navštíví, jsou uchváceni jeho krásou, četností historických památek a nádherného zasazení do přírody na břehu řeky Dyje. Unikátní letecké fotografie Znojma a jeho okolí v knize ještě umocní zážitek z tohoto místa. A nejen z tohoto místa. V knize uvidíte, jak vypadají pohledem z nebe například meandry Dyje kolem nejstarší vinice v Evropě – Šobes, kostel v Hnanicích, v Hevlíně, v Mikulovicích, kaple sv. Floriána v Moravském Krumlově, Areál československého opevnění v Šatově, přírodní památka Jemniště, údolí řeky Dyje, vodní nádrž Vranov a Výrovice, ale i řadu zámků jako například Emin zámek u Šanova, zámky v Jaroslavicích, Miroslavi, Moravském Krumlově, Jevišovicích. Chybět nemohou četné vinice, lom u Hostěradic a v Úvanově. Z nebe byly zvěčněny i obce a města, například Hevlín, Pravice, Dolenice, Bohutice, Vedrovice, Moravský Krumlov, Morašice, Lukov, Pavlice, Blížkovice, Onšov, Lančnov.

Region Znojemska pohledem z nebe nyní vyšel v podobě knihy leteckých fotografií Znojemsko z nebe, která tak rozšířila řadu knih v edici Česko z nebe. Celá edice vzniká v souladu s vizí „Pomáháme cestovnímu ruchu růst“. Ukazuje, kolik je toho v České republice k vidění a měla by nalákat k návštěvám nových míst.

CBS Nakladatelství je známé kromě leteckých knih, také výrobou ručně malovaných map jednotlivých regionu, větších území a orientačních plánu. Dále se pak zabývají zpracováním fotomap, panoramatických snímku a dalších propagačních materiálů, jimž jsou podkladem letecké snímky nebo umělecká práce malířů.

Díky fotografiím v této knize si známá a méně známá místa prohlédnete jinak, očima ptáků. Kniha potěší každého, kdo má tento kraj rád, ale i toho, kdo chce tento kraj teprve poznat. Na konci knihy najdete popis zajímavých obcí, kterým záleží na rozvoji regionu, taktéž i popis institucí, které podpořily tento projekt. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci