Umístění: Kultura

V Mikulově se opět sejdou příznivci alternativní scény

kytara festival eurotrialog 2015 mikulovMikulov, 25. srpna 2015 - Již 17. ročník čeká festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov. Festival letos proběhne ve dnech 28.–29. srpna a jeho hlavní dění se odehraje jako vždy v mikulovském amfiteátru. Novinkou je druhá plnohodnotná scéna, a to ve velkostanu. Festival zpestří i doprovodné akce na zajímavých místech Mikulova.

Jaká bude letošní sklizeň vína? Napoví odborný seminář v Lednici

vino vinice hrozen muz vinarLednice, 17. srpna 2015 - V Lednici se v úterý 25. srpna uskuteční jednodenní odborný seminář pod názvem „Sklizeň a zpracování hroznů v roce 2015“. Série specializovaných přednášek, který organizuje firma BS vinařské potřeby společně se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity, je určený zejména pro vinařské odborníky. Vstup je zdarma.

Jak dobře umí stromy chladit město? Vědci to zkoumají v Otevřené zahradě

otevrena zahrada vyzkumBrno, 17. srpna 2015 – Odborníci z Mendelovy univerzity dokončují v Otevřené zahradě Nadace Partnerství instalace měřicích zařízení, která umožní sledovat, jaký vliv mají stromy a zelená střecha vzdělávacího centra na městské mikroklima.

Veletrhy módy STYL a KABO opět zaplní brněnské výstaviště

veletrhy styl kabo 2015 bvvBrno, 17. srpna 2015 - Na konci srpna se moravská metropole stane městem módy. Na brněnském výstavišti se totiž od soboty 22. do pondělí 24. srpna konají mezinárodní veletrhy módy a obuvi STYL a KABO.

Vyhrajte 16 lístků do Moravského zemského muzea!

zeme vydava svedectvi moravske zemske muzeumBrno, 17. srpna 2015 - Země vydává válečná svědectví – právě takový je název výstavy v Dietrichsteinském paláci, která chce připomenout, že ještě 70 let po skončení 2. světové války se v okolí Brna nachází kosterní pozůstatky vojáků, kteří zahynuli v závěru války.

Kam za vínem na jižní Moravě v týdnu 17.–23. srpna?

vino vinobrani lahev sklenice zatisiBrno, 17. srpna 2015 - Letní prázdniny, doba dovolených a hezkého počasí se pomalu blíží ke konci. Plánujete volno právě v tomto týdnu? Co si zpestřit konec prázdnin návštěvou některé z mnoha zajímavých vinařských akcí na jižní Moravě? Jejich seznam přinášíme níže:

Vedra nahrávají zlodějům, lidé nechávají otevřená okna

zlodej oknoBrno, 16. srpna 2015 - Tropická vedra staví Čechy do nové situace. Podle lékařů a psychologů se musejí potýkat s často extrémní zátěží organismu, zvýšenou agresivitou, ale v neposlední řadě také pro trochu průvanu rezignují na zabezpečení svých domů a bytů.

Pálavské vinobraní je připraveno hostit a bavit desetitisíce návštěvníků

Palavske vinobrani350Mikulov, 12. srpna 2015 - Již za měsíc začne 68. ročník Pálavského vinobraní, jedné z nejpopulárnějších události moravského pozdního léta. V Mikulově se 11. až 13. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra i město samotné.

Za padajícími Perseidami vyrazte na Kraví horu či do přírody

perseidy kravi horaBrno, 11. srpna 2015 - Až dvacet meteorů za hodinu můžete spatřit na obloze v noci ze středy 12. srpna na čtvrtek 13. srpna. Právě o této noci budou nejlépe vidět tzv. Perseidy. A kam za noční podívanou vyrazit? Zamířit můžete buď s odborníky z brněnské hvězdárny na Kraví horu, nebo kamkoliv do přírody.

Napoleonští vojáci obsadí v sobotu slavkovský zámek

napoleonske dny slavkov u brna 2015 krystof turekSlavkov, 11. srpna 2015 - Vojáci v dobových kostýmech, salvy z pušek i děl, nefalšovaná bitva či ohňostroj. Nejen toto čeká v sobotu 15. srpna na návštěvníky slavkovského zámku, kde se u příležitosti 246. výročí narození Napoleona Bonaparta uskuteční akce s názvem Napoleonské hry.

Strana 158 z 1307