Umístění: Sport Motorsport

Do Brna zavítají závody ze seriálu Supermotard Open Tour

supermotoBrno, 13. června 2012 – Atraktivní podívanou slibuje závod motorek supermoto, který se uskuteční přímo v centru Brna na prostranství bývalého autobusového nádraží Zvonařka. V rámci seriálu závodů Supermotard Open Tour ČSMS se zde o víkendu 14 a 15. července představí čeští i zahraniční jezdci, kteří budou bojovat o body do Mistrovství ČR. Akci doplní doprovodný program včetně koncertu, promítání filmu o cestě za titulem mistra světa FMX nebo taneční exibice.

Motocyklista Abraham má zlomený prst, do Silverstone ale odcestuje

AbrahamBrno, 12. června 2012 (MEDIAFAX) - Český motocyklový jezdec Karel Abraham odcestuje na nedělní Grand Prix Velké Británie třídy MotoGP do Silverstone s dvojnásobnou zlomeninou malíčku, kterou utrpěl minulý týden při pádu během testování. Jeho tým o tom informoval v tiskové zprávě.

Abája v extrémním souboji porazil stíhačku i Porsche!

abaja099-250Brno, 1. června 2012 - Měl to být nerovný souboj. Motocyklový závodník Karel Abraham vyzval Pavla Veselého a jeho proudový letoun k rychlostnímu souboji na úseku dlouhém zhruba 1,5 kilometrů. Přitom mu ale neměl konkurovat. Na ploše brněnského letiště se k nim 27. května přidal ještě automobilový jezdec Tomáš Mičánek.

Na Masarykově okruhu se utkají dva nejrychlejší supersporty na světě

bugatti_veyron250Brno, 2. května 2012 (MEDIAFAX) - Bugatti Veyron nebo Koenigsegg Agera - 1001 koní proti 942 koním, to jsou dvě hvězdy souboje, který se o víkendu odehraje na Masarykově okruhu. Při Mezinárodním srazu sportovních aut se přímo na dráze utkají vozy, které drží tituly nejrychlejších aut na planetě.

Kraj podpoří uspořádání Grand Prix motocyklů v Brně deseti miliony korun

motorka9043-250Brno, 19. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravští radní se ve čtvrtek rozhodli znovu podpořit deseti miliony korun uspořádání Velké ceny České republiky motocyklů v Brně. Sdělil to hejtman Michal Hašek (ČSSD) s tím, že pořadatelé největšího motoristického podniku v zemi mohou letos počítat se stejnými penězi jako loni.

Brněnský Masarykův okruh letos slaví 25. výročí, novou sezonu zahájí v dubnu

ivana_ulmanova250Brno, 7. března 2012 (MEDIAFAX) - Masarykův okruh v Brně letos v létě oslaví pětadvacetiny, jubilejní sezona začne 14. dubna srazem příznivců tuningových aut a hned následující den se na trať dostanou i motorkáři. Na středeční tiskové konferenci to řekla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Mezinárodní motocyklová federace uznala autoritu ČSMS

motorka9043-250Praha, 23. února 2012 (MEDIAFAX) - Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš oznámil na tiskové konferenci v Praze, že Mezinárodní motocyklová federace uznala národní sportovní autoritu nového Českého svazu motocyklového sportu. Autoklub ČR tuto autoritu pozbyl.

Martin Rada zvítězil s Alfou Romeo ve třídě 8 na Rallye Monte Carlu

martin_rada_alfa_romeo250Monte Carlo, 23. ledna 2012 - Třetí start na Rallye Monte Carlo znamená pro Martina Radu pokračování úspěšné tradice. Jezdec Agrotec racing teamu dojel potřetí zdárně do cíle náročné soutěže, bonusem je nejlepší výsledek jeho kariéry. Společně se spolujezdcem Jaroslavem Jugasem a osvědčenou Alfou Romeo zvítězil ve třídě 8.

Strana 8 z 16