Umístění: Sport Motorsport

Ve Valticích se uskutečnil memoriál Jána Vychodila

Motosraz valticeValtice, 4. září 2013 - Ve dnech 29. srpna až 1. září se ve Valticích uskutečnil třetí ročník motosrazu, memoriálu Jána Vychodila. Na akci se sjeli motorkáři z celé České republiky, ze Slovenska a měli jsme zde i motonávštěvu z Běloruska. Sraz se pomalu, ale jistě stává mezinárodním.

Na Automotodromu se představí česká automobilová špička

auto zavodBrno, 12. září 2013 - Pro celé rodiny je určen Masaryk Racing Days, který se koná na Masarykově okruhu o víkendu 14. – 15. září. Zatímco na dráze se představí kompletní česká autmotobilová špička, kterou doplní atraktivní závody v jízdě řízeným smykem, v paddocku bude připravena řada atrakcí, na kterých se pobaví i děti.

Trucktrial v Drnovicích láká na nadupané stroje v extrémním terénu

trucktrialBrno/Drnovice, 23. srpna 2013 - Evropský šampionát v trucktrialu se už o nadcházejícím víkendu  posune zase o krůček blíže ke svému letošnímu finále. Ve dnech 24. a 25. srpna zavítá do Drnovic na Boskovicku a o další týden později pak vyvrcholí v Rakousku posledním závodem sezóny z celkem šestidílného seriálu.

Abraham změní v MotoGP motocykl. Tým je před podpisem kontraktu s Hondou

AbrahamBrno, 16. srpna 2013 - Mezi týmem Cardion AB Motoracing a továrnou Honda finišují jednání o spolupráci v sezoně 2014. Karel Abraham tak pravděpodobně příští sezonu MotoGP bude jezdit na takzvaném produkčním závodním motocyklu, který částečně vychází z továrního prototypu RC213V. Nyní probíhají jednání o detailech kontraktu, k podpisu smlouvy by mělo dojít během několika týdnů.

Hudec s Kotálem vítězi Production Cupu ve Finsku

semrad-rallye-team-finskoBrno, 7. srpna 2013 - Česká posádka Martin Hudec – Jakub Kotál úspěšně zvládla všechny nástrahy trati a dojela do cíle Rally Finland 2013 na 1. místě Production Cupu v rámci WRC2. Závěrečná etapa – 8 rychlostních zkoušek, 130 ostrých kilometrů a legendární zkouška Ouninpohja čitající 33 kilometrů, to jsou fakta o závěrečné etapy Rally Finland.

Policie ČR přiveze na Euro Bike Fest Passaty, opilecké brýle i vrtulník

policie-dvere auta pomahat a chranit250Pasohlávky, 23. května 2013 - Přípravy na 5. ročník Euro Bike Festu vrcholí, své stanoviště už potvrdila také Policie ČR. Do Pasohlávek na Euro Bike Fest přivezou policisté stíhací Passaty, vrtulník a dokonce policejní potápěčskou techniku. Návštěvníci motofestivalu budou moci vyzkoušet také speciální „opilecké“ brýle.Preventivně-informační skupina PČR Jihomoravského kraje na Euro Bike Festu představí to nejzajímavější z vlastní techniky v pátek 24. května od 10 do 18 hodin.

Historicky první Mistrovství ČR ve flat tracku odstartuje na oválu v Pasohlávkách

Oval-pasohlavky-euro-bike-tourPasohlávky, 23. května 2013 -  První dva závody historicky prvního ročníku Mistrovství ČR ve flat tracku (americké ploché dráze) se pojedou v pátek 24. a v sobotu 25. května v těsné blízkosti autokempu  Merkur  u obce Pasohlávky., kde budou součástí největšího motorkářského srazu ve střední a východní Evropě s názvem Euro Bike Fest 2013. České Mistrovství touto novou dráhou v Pasohlávkách získalo zajímavou motoristickou raritu – jde o jediný přírodní ovál těchto rozměrů v Evropě.  

Největší český motofestival pod Pálavou láká nejen motorkáře z celé Evropy

motocykl-musovMušov, 23. května 2013 - Stovky motorek, desítky amerických vozů - hotrodů a tisíce jejich příznivců se sjedou o víkendu 24. až 26. května na Pálavu na největší český festival motorkářů. Pátý ročník mezinárodního motorkářského a hudebního festivalu EURO BIKE FEST slibuje zábavu nejen pro milovníky jedné stopy, ale bude festivalem pro širokou veřejnost. Zahrají tady Olympici, připravena jsou kaskadérská vystoupení, zápasy v thaiském i klasickém boxu, paintball, lety vrtulníkem nebo ohňostroj.

Strana 5 z 16