Umístění: Sport Motorsport Masarykův okruh ukončí sezónu Dnem otevřené dráhy

Masarykův okruh ukončí sezónu Dnem otevřené dráhy

Brno, 23. října 2014 - Netradiční program čeká v neděli 26. října na návštěvníky Dne otevřené dráhy na Masarykově okruhu. Závěr sezóny zpestří soutěžní den se Zelenou vlnou Radiožurnálu nebo třeba soutěž cestářů v ovládání posypového vozu s pluhem. Závodní trať pak bude celý den otevřena pro běžné motoristy.

tachometr-cilova-paska

 

Na závodní trať mohou při Dni otevřené dráhy vyjet prakticky všichni motoristé s běžnými vozy. „Jízda po Masarykově okruhu je zážitek i v běžném autě. Celý den je rozdělen do pětadvacetiminutových bloků, v každém z nich může na dráze jet maximálně 46 aut. Jízda je tedy maximálně bezpečná,“ vysvětluje manažerka akce Iva Lacinová. Pouze dvě jízdy nebudou určeny pro veřejnost – na dráhu se totiž vydají účastníci Classic Car Meeting – srazu legendárních sportovních vozů. Tradičně se představí například Ford Capri, který v Brně startoval už v roce 1972 při evropském šampionátu cestovních vozů.

Zelená vlna slaví 40 let na Masarykově okruhu
Dopravní zpravodajství Zelené vlny na konci září oslavilo 40 let vysílání. Na Masarykově okruhu proto Český rozhlas připravil pro všechny návštěvníky zajímavý program pod názvem „Den otevřené dráhy se Zelenou vlnou“. Pro všechny návštěvníky bude připraven zajímavý dobrovolný program.

„Zájemci si můžou vyzkoušet simulátor nárazu a zjistit, jaké to je nabourat se v autě. Díky spolupráci Zelené vlny s Policií České republiky si můžou mimo jiné prohlédnout rychlé policejní auto a vidět v akci i policejní vrtulník“, představuje program vedoucí motoristické redakce a Zelené vlny Českého rozhlasu Jan Říha. Pro Zpravodaje Zelené vlny je připravena speciální soutěž, ve které si vyzkouší ovládání vozu na kluzné dráze, projedou si Masarykův okruh na simulátoru formule 1 a své řidičské schopnosti prověří na motokárách. Výhrou v soutěži je exkluzivní jízda v závodním voze s automobilovými závodníky týmů Mičánek Motorsport a Šenkýř Motorsport. Všechna stanoviště budou otevřena také pro veřejnost, s předností účasti pro Zpravodaje Zelené vlny. Registrace k soutěži pro Zpravodaje Zelené vlny bude probíhat u stanu Radiožurnálu, u kterého bude také možné zaregistrovat se a stát se novým Zpravodajem Zelené vlny.

„V průběhu dne budeme přímo z místa vysílat živé vstupy na Radiožurnálu. Přijďte se za námi podívat, těšíme se na vás“, zve všechny motoristické nadšence na akci Jan Říha.

Cestářské rodeo: silničáři trénují na zimu
Den otevřené dráhy zpestří i tradiční soutěž Cestářské rodeo. Ti nejlepší z českých a slovenských silničářů, kteří se celou zimu starají o sjízdnost silnic, se na Masarykově okruhu utkají v soutěži v ovládání cestářského nákladního vozu s radlicí. Soutěž je zároveň tréninkem na nadcházející zimu.

„Málokterý motorista si uvědomuje, jak obtížná je často v zimních podmínkách situace řidiče posypového vozu. Autosypač, jehož hmotnost dosahuje téměř 25 tun, je v podstatě pouze upravený nákladní automobil, který je vybaven sněhovou radlicí, sypací nástavbou a převážně rozmetadlem posypu umístěným až za vozidlem. Na zledovatělé či zasněžené silnici je tedy řidič autosypače ve stejné situaci, jako kterýkoliv jiný řidič nákladního auta. Na rozdíl od něho však nemůže zastavit a čekat až se sjízdnost zlepší,“ upozornil ředitel jihomoravské Správy a údržby silnic Jan Zouhar. Silničáři navíc vyhradili jeden vůz pro jízdy veřejnosti, návštěvníci Dne otevřené dráhy si tedy z místa spolujezdce vyzkouší, jaké to je hledět na vozovku přes rozměrnou radlici.

Den otevřené dráhy si užijí i děti, nebo ti, kteří si na „velkou dráhu“ netroufnou. Své schopnosti mohou prověřit třeba při jízdě na motokárách, pro děti jsou připraveny jízdy s RC modely nebo skákací atrakce. Všichni pak mohou vyrazit na exkurzi do zázemí Masarykova okruhu, nebo se v mikrobusu projet podél závodní dráhy. Vstup na Den otevřené dráhy je zdarma stejně jako parkovné. Placené jsou pouze jízdy po závodní dráze a na motokárách.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci