Umístění: Sport Motorsport Motorkáři ve Valticích uctili památku kamarádů

Motorkáři ve Valticích uctili památku kamarádů

Valtice, 6. září 2016 - V sobotu 27. srpna se na Motosrazu ve Valticích sjelo přes 150 motocyklů různých kategorii a značek, od veteránů až po nejnovější modely, které obdivovalo přes 400 přímých účastníků. Sraz se uskutečnil již pošesté jako vzpomínka Jána a Alojze Vychodilovy, kteří byli motocykloví nadšenci.

motosraz valtice 2016

 

„Na jejich památku se jela, jako každý rok, spanilá jízda, které předcházelo slavnostní focení na schodech u zámku Valtice, kterému přihlíželo i početné obecenstvo z řad turistů ale i místních. Vyjížďka vedla po naší krásné Jižní Moravě se zastávkou u pomníčku bratra Jána, kde měl 25.září 2007 osudnou nehodu,“ uvedla organizátorka akce Paulina Hažmuková.

Hned po návratu ze spanilé jízdy rozjela v prostorách restaurace Pančava dlouhý hudební večer skupina Emplane, kterou následovali FourC z Brna, Nechce se nám z Břeclavi, Come and Play z Opavy a jako tradičně na závěr valtičtí IRNIS. Letos se patronem Motosrazu Valtice stal přední český motocyklový závodník Karel Hanika, který se z důvodů změny stáje a tudíž i termínů závodů nemohl srazu přes původní plán-příslib zúčastnit.

Motocykloví fanoušci ale i tak nezůstali ochuzeni, protože je v průběhu večera přišel na Pančavu pozdravit Jakub Kornfeil, účastník letošní Grand Prix v Brně, kde v kategorii MOTO 3 vybojoval skvělé 6. místo.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci