Umístění: Sport Motorsport Na Automotodromu se představí česká automobilová špička

Na Automotodromu se představí česká automobilová špička

Brno, 12. září 2013 - Pro celé rodiny je určen Masaryk Racing Days, který se koná na Masarykově okruhu o víkendu 14. – 15. září. Zatímco na dráze se představí kompletní česká autmotobilová špička, kterou doplní atraktivní závody v jízdě řízeným smykem, v paddocku bude připravena řada atrakcí, na kterých se pobaví i děti.

auto zavod

 

Masaryk Racing Days od loňského roku rozšířily tradiční závodní víkend Podzimní ceny Masarykova okruhu o atraktivní program s cílem přivést na závodní trať celé rodiny. Vstupné do areálu, na sedadlové tribuny u cílové rovinky i parkovné jsou zdarma, vstupné 100 Kč se platí pouze do paddocku – depa závodních strojů a na tribunu C.

Motokárový závod proti závodníkovi
Po oba dny mohou návštěvníci „virtuálně“ bojovat proti jednomu z nejlepších českých jezdců Michaelu Vorbovi. Závodník, který na Masarykově okruhu závodil například při letošních Superstars Series a zúčastnil se i legendární čtyřiadvacetihodinovky Le Mans, usedne v sobotu ráno do motokáry a stanoví „cílový čas“ pro Masaryk Racing Days.

„Každý, kdo dokáže tento čas během dne překonat, získává jednu VIP vstupenku na závodní víkend ETCC, který se jede na začátku října,“ vysvětluje princip soutěže manažerka akce Jana Božková. VIP vstupenka na ETCC zahrnuje kompletní vstup na všechny tribuny, do paddocku, VIP catering po celý víkend a dokonce i vstup na startovní rošt před startem závodu.

Motokárového závodu se mohou zúčastnit všichni návštěvníci, kteří mají dostatečnou výšku k řízení motokáry. Při Masaryk Racing Days platí zvýhodněná cena startovného na motokáry 120 Kč / 10 minut.

Výstava historických českých formulí
Unikátní přehlídka historických monopostů, které závodily na tuzemských tratích v druhé polovině 20. století, je nachystána na neděli 15. září. Vozy budou vystaveny v prostoru centrálního náměstí, dvakrát během dne se pak představí v pohybu při jízdě po Masarykově okruhu.

Atrakce pro děti
O věcné ceny budou soutěžit děti v závodu s RC modely na vytyčené dráze v areálu Masarykova okruhu. Díky spolupráci s portálem Masters.cz si děti budou moci vyzkoušet hned několik modelů autíček na dálkové ovládání.

Vyjížďky po obslužné komunikaci závodní dráhy
Podívat se zblízka na závodící auta budou mít všichni návštěvníci při vyjížďkách na obslužnou komunikaci závodní trati. Mikrobusy s návštěvníky budou podél trati jezdit i během závodního programu. Vyjížďka je zpoplatněna symbolickými 50 korunami na osobu.

Novinka – Czech Drift Series
Vizuálně atraktivní podívanou nabídne finále českého mistrovství v driftu – jízdě řízeným smykem. Závod probíhá pouze v úseku tzv. Stadionu s výhledem z tribuny C. Jezdci mají za úkol projet daný úsek co nejefektněji v takzvaném powerslidu, tedy řízeném smyku zadních kol. Soutěží se v několika kategoriích i disciplínách, nejatraktivnější jsou tzv. tandemové jízdy, kdy spolu ve smyku jedou vždy dva vozy.

Drifteři přijíždějí na Masarykův okruh na závěrečný podnik čtyřdílného seriálu Czech Drift Series a představí se ti nejlepší jezdci z České republiky a ze Slovenska ve dvou kategoriích – PRO a STREET.

Úkolem driftera je projet zatáčku co nejefektněji. Měří se rychlost průjezdu, úhel driftu a průjezd kolem takzvaných Apexů – bodů těsného průjezdu. Při tandemové jízdě rozhodčí posuzují i vytváření tlaku na soupeře, schopnost adaptace na jeho jízdu, napojování jednotlivých driftů na sebe a celkový dojem z ovládání vozidla v driftu.

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci