Umístění: Sport Motorsport Začal prodej vstupenek na Grand Prix České republiky 2020

Začal prodej vstupenek na Grand Prix České republiky 2020

Brno, 15. listopadu 2019 – V pátek 15. listopadu v pravé poledne byl zahájen předprodej vstupenek na Grand Prix České republiky 2020. Ta se v Brně pojede již tradičně na začátku srpna, tentokrát od 7. do 9. srpna. Grand Prix České republiky v roce 2020 oslaví 70 let od své premiéry a zároveň půjde o 55. ročník pod hlavičkou mistrovství světa. Spolek pro GP ČR Brno, který velkou cenu od roku 2016 pořádá, tak bude v roce 2020 motoristický svátek organizovat po páté, zároveň dle současné smlouvy s promotérem také naposledy.

grand prix brno roman fisa ilustracni

 

Aktuální předprodej je zahájen o více než čtrnáct dní dříve než v loňském roce. Zakoupit bude možné vstupenky na přírodní tribuny, stejně jako populární „motorkářské“ vstupenky Camp A umožňující stanovat během Grand Prix přímo na Masarykově okruhu. Dostupné jsou také vstupenky na sedadlové tribuny T2, T3 a T5, které stojí přímo v prostoru cílové rovinky a také sedadlové tribuny T1 a T4 v prostoru Stadionu.

„Díky jednáním s vládou a městem máme oproti loňskému roku s dostatečným předstihem jasno ve financování zalistovacího poplatku a definitivně potvrzeno od promotéra akce její konání v srpnu 2020. Teď se můžeme zaměřit na debatu o případné smlouvě na dalších pět let. Nechci mluvit o navýšení poplatku, o kterém se již delší dobu polemizuje ve veřejném prostoru. Mohu naopak potvrdit, že oficiálně ze strany společnosti DORNA SPORTS žádná konkrétní částka nepadla. Budeme tedy jednat dál a zejména se těšit na srpen 2020 na Grand Prix ČR,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

„Ministerstvo pro místní rozvoj letos Spolku pro GP ČR přislíbilo 55 milionů, ačkoliv dle našeho názoru by ta částka měla být výrazně vyšší. Většinu benefitů totiž čerpá stát, který je příjemcem daní a během závodního víkendu vydělá více než 100 milionů korun. I proto si myslím, že si tento světový podnik, který dělá dobré jméno celé České republice, zaslouží mnohem větší podporu ze strany vlády. Že to jde, je vidět třeba v Maďarsku, které má na jaře příštího roku podepsat s Dornou smlouvu na pět ročníků. Nejenže pořádání závodů jejich vláda zamýšlí zaplatit, ale chce také přispět na stavbu nového okruhu,“ konstatovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Vstupenky je možné pořídit v informačním centru TIC na Panenské 1 a online na stránkách gp.ticbrno.cz.

Nejoblíbenější GOLD, sedadlové tribuny a SENIOR
Ceny vstupenek mírně narůstají i vzhledem k zvyšujícím se nákladům akce, nemění se však jejich rozdělení. Kromě nejoblíbenějších vstupenek SILVER (1790 Kč) a GOLD (2290 Kč) na přírodní tribuny budou v prodeji také tradičně očekávané vstupenky na tribuny sedadlové. K dispozici budou tribuny T2, T3 a T5, které stojí přímo v prostoru cílové rovinky, stejně jako sedadlové tribuny T1 a T4 v atraktivní sekci Stadion. Všechny vstupenky na sedadlové tribuny fungují na principu místenky. Konkrétní místo k sezení má tedy držitel jisté a nemusí se bát, že mu jej někdo zasedne. Držitelé vstupenek na sedadlové tribuny se samozřejmě mohou pohybovat po areálu a navštívit kteroukoliv přírodní tribunu.

K dispozici bude znovu i vstupenka SENIOR, která divákům narozeným do roku 1953 včetně umožňuje přístup na všechny přírodní tribuny za zlomek plné ceny. Vstupenka bude k dispozici za 600 Kč.

Camp A nebo T2 Premium
Organizátoři i pro příští rok počítají s tím, že na tribuně A znovu vyroste motorkářský kemp. Ten si získal obrovskou popularitu a bývá brzy vyprodaný. Vzhledem k velké oblíbenosti Campu A a jeho velmi omezené kapacitě se nevyplatí s nákupem „kempenky“ váhat.

V prodeji je nyní i vstupenka T2 Premium, která měla premiéru již při loňské Velké ceně. Nabízí občerstvení a zázemí stanu v prostoru cílové rovinky, možnost pohybu po všech přírodních tribunách i šanci navštívit Paddock. Všechny druhy vstupenek lze nyní zakoupit za vánoční ceny až s 35% zvýhodněním.

Grand Prix České republiky patří k největším společenským a sportovním akcím konaným na území České republiky, která opakovaně každý rok přiláká desetitisíce místních i zahraničních návštěvníku. V roce 2019 mělo privilegium přivítat na svém území světové jezdce a stáje seriálu MotoGP jen 15 zemí na celém světě.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci