Umístění: Kultura Muzea a výstavy

Dětský den v Technickém muzeu prozradí vše o světle a optice

detsky den tmbBrno, 12. července 2015 - V sobotu 13. června se od 10 do 17 hodin uskuteční tradiční dětský den v Technickém muzeu v Brně. Na návštěvníky a zejména jejich děti čekají zábavná naučná stanoviště rozmístěná po celém muzeu.

V Technickém muzeu vystavují modely tanků a další druhoválečné techniky

tank model technicke muzeum v brneBrno, 3. dubna 2015 - Psal se rok 1945. Evropa byla již několik let zmítána válečným konfliktem. Vojáci umírali během tvrdých bojů, válka si vybírala kruté oběti i mezi civilním obyvatelstvem. Vojenský konflikt 20. století by byl nemyslitelný bez masivního zapojení techniky. A právě modely druhoválečné techniky v měřítku 1:6 jsou nyní do 19. dubna vystaveny v Technickém muzeu v Brně na výstavě pořádané k 70. výročí ukončení druhé světové války.

Historická vozidla a automobily zaplní Richard Adam Gallery

RIchard adam galleryBrno, 20. března 2015 - První jarní víkend se v Brně ponese v duchu veteránů a slavných meziválečných dob. V Richard Adam Gallery (vedle nákupního centra Vaňkovka) se totiž ve dnech od 20. do 22. března uskuteční veletrh historických vozidel a automobilů Classic Show Brno.

Didaktické dřevěné hračky v Technickém muzeu pobaví, poučí i zaujmou

drevo hlavolamBrno, 27. února 2015 - Nejnavštěvovanější expozice Technického muzea v Brně se dočkala zajímavého zpestření. Oblíbenou technickou hernu doplnily didaktické hračky a modely, které svojí formou i zpracováním odkazují na technické dědictví i dobré vlastnosti dřeva jako takového.

Bratři Saudkové společně na Špilberku

bratri saudkove spilberkBrno, 27. února 2015 - Kontroverzní tvorba, za minulého režimu zakazovaná a postihovaná, spletité rodinné vztahy, fascinace ženskou krásou, soudní tahanice o autorská práva – to jsou charakteristiky dnes spojované s rodinou Saudků.

V Paláci šlechtičen představí sílu vulkánů na jedinečné výstavě

mzm brno vulkany tepny zemeBrno, 13. února 2015 - Na vlastní kůži zažít zemětřesení při mohutné erupci vulkánu. Zjistit, jak vypadají horniny z hlubin naší planety i pod mikroskopem a obdivovat krásu polodrahokamů vzniklých právě sopečnou činností. Nebo poznat nejstarší středoevropskou fosílii, kterou naši předkové považovali za důkaz biblické potopy světa. Nejen to čeká návštěvníky výstavy Vulkány – tepny Země, která až do září bude probíhat v Paláci šlechtičen v Brně na Kobližné ulici.

Velbloudi v uchu jehly? Pouze v Technickém muzeu!

Velbloudi ucho jehly miniatura rarita technicke muzeum v brneBrno, 5. února 2015 - V Technickém muzeu v Brně je k vidění opravdu neuvěřitelná výstava. Návštěvníci mají až do 19. února neopakovatelnou možnost obdivovat unikátní výstavu mikrominiatur. Jedná se o výtvory tak malé, že nejdou zhlédnout pouhým okem, ale jen pomocí mikroskopu nebo lupy.

V Letohrádku Mitrovských vystavují repliky korunovačních klenotů

korunovacni klenoty brno letohradek mitrovskychBrno, 30. ledna 2015 - V sobotu 24. ledna byla v Letohrádku Mitrovských v Brně zahájena putovní výstava s názvem České korunovační klenoty na dosah. Ta představuje nejen věrné repliky originálů, které jsou uloženy ve Svatovítské katedrále, ale i mnoho dalších zajímavých exponátů.

Strana 7 z 34