Umístění: Kultura Muzea a výstavy

Špilberk o víkendu otevře všechny expozice a nabídne život v monarchii

spilberk panoramaBrno, 11. září 2014 - Po loňském mimořádném úspěchu se o víkendu 13. – 14. září hrad Špilberk opět celý otevře veřejnosti. Za příznivou cenu budou moci lidé navštívit všechny expozice, aktuální výstavy, kasematy, rozhlednu, ale i jindy nepřístupné části hradu, jako je východní bašta, terasy hradu či renesanční salónek. Navíc je čeká bohatý doprovodný program uvnitř hradu i na hradbách. Muzeum města Brna sídlící na Špilberku si touto akcí připomíná 110. výročí založení.

V Brně vystavují originál Věstonické venuše a další dva světové unikáty

vestonicka venuse brno moravske zemske muzeum krystof turekBrno, 4. září 2014 – Tři vzácné historické předměty světového významu budou k vidění na výstavě Unikáty zemských muzeí v Ditrichsteinském paláci Moravského zemského muzea v Brně. Věstonickou venuši, hlavu Kelta ze Mšeckých Žehrovic a meteorit z Opavy-Kylešovic si lidé mohou prohlédnout od 5. do 30. září.

V brněnské ZOO vystavují zuby i čelisti obávaných žraloků

zoo brno celisti zralokuBrno, 29. srpna 2014 - Na návštěvníky brněnské zoologické zahrady čeká novinka v podobě výstavy žraločích čelistí v Exotáriu. Mezi exponáty, které na dobu pěti let zapůjčil soukromý vlastník, je možné najít například obnaženou čelist žraloka citronového nebo zuby obávaného žraloka bílého.

Přes léto se v Moravské galerii rozhodně nudit nebudete...

Moravska galerie v brne program leto 2014Brno, 18. července 2014 - Jako každoročně, i letos nabízí Moravská galerie v Brně po celou dobu letních prázdnin mnoho zajímavých doprovodných programů a akcí. Mezi ty tradiční patří týdenní výtvarný kurz pro děti. Letos nese název „Znaky, písmena, slova“ a je inspirovaný 26. ročníkem mezinárodního bienále grafického designu Brno.

V Mikulově zahájí o víkendu výtvarné sympozium

malirska paletaMikulov, 10. července 2014 - Letos o prázdninách bude areál mikulovského zámku opět místem setkání současných předních výtvarníků. Již podvacáté první proběhne od 12. července do 9. srpna mikulovské výtvarné sympozium „dílna“. Oficiální zahájení měsíčního matiné proběhne v 19.00 hodin v zámecké sale terreně. Na něm účastníci představí sebe a svoji tvorbu a od 20 hodin zahraje na horním nádvoří skupina Krásné nové stroje.

Výstava v TMB přiblíží techniku v dobách míru i první světové války

prvni svetova valka vojakBrno, 4. července 2014 - Technické muzeum v Brně otevírá výstavu ke 100. výročí vypuknutí první světové války s názvem Velká válka 1914-1918: Technika v míru, technika ve válce. Díky svému zaměření si muzeum vybralo jako hlavní téma techniku. Výstava bude k vidění v hlavní budově muzea v Brně - Králově Poli. Návštevníci ji mohou navštívit každý den mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

Výstava na slavkovském zámku přiblíží Bitvu tří císařů i dějiny města

napoleon bitva tri cisaru krystof turekSlavkov u Brna, 16. června 2014 - Jak to vypadalo uprostřed jedné z nejkrvavějších bitev v evropských dějinách? Jak těžká a složitá je šavle nebo puška ruského, francouzského či rakouského vojáka? Proč město, známé v Čechách, na Moravě a ve světě i pod názvem Austerlitz, tolik přitahovalo významné osobnosti a rody?

Výstava legendární stavebnice Merkur na zámku ve Slavkově

merkur-lokomotiva250Slavkov u Brna, 23. května 2014 - Snad každý, když uslyší slovo MERKUR, si vzpomene na planetu naší sluneční soustavy, ale většina snad i na nejznámější českou hračku stejného názvu. A výstavu, věnovanou této stavebnici, mohou až do konce července shlédnout návštěvníci na zámku ve Slavkově u Brna.

Strana 9 z 34