Umístění: Kultura Muzea a výstavy

V sobotu propukne desátá Brněnská muzejní noc!

brnenska muzejni noc 2014 brnoBrno, 15. května 2014 - Která noc je tak jedinečná, že přiláká do kulturních institucí davy zájemců? Jaká noc v roce nabízí nepřeberné množství kulturních zážitků? A jaká noc vás opravdu nenechá spát? No přece ta Brněnská muzejní! Tento doslova kulturní fenomén slaví v sobotu 17. května 2014 desáté narozeniny.

Do Technického muzea za nedokončenou dálnicí i Zonkou

DALNICE tmbBrno, 9. května 2014 - Zajímavou a pohnutou historii nedokončené dálnice Vratislav–Brno–Vídeň mapuje právě probíhající výstava v Technickém muzeu v Brně. První dálnice začaly být ve velkém budovány od poloviny 30. let v Německu. Ještě před okupací Československa se přípravné a projekční práce rozběhly také na našem území.

Zámek v Moravském Krumlově ožil výstavami. Obří obrazy ukáže i Vladimír Franz

vladimir franz moravsky krumlovMoravský Krumlov, 18. dubna 2014 - Nově opravené interiéry prvního patra moravskokrumlovského zámku opět ožívají. Ve středu 16. dubna zde odstartovaly hned čtyři výstavy najednou sdružené pod akcí ZÁMEK ŽIJE!

Černé slunce aneb výstava surrealistů v Rajhradě

slunceRajhrad, 28. března 2014 - Druhé pokračování výstavy členů nejvýznamnější současné výtvarné skupiny, hlásící se programově k surrealismu, představuje v Památníku písemnictví na Moravě práce akademického malíře Josefa Kremláčka a Lubomíra Kerndla se společným názvem Černé slunce.

Výstava Czech Press Photo se představí i v Třebíči

CZECH PRESS PHOTOTřebíč, 28. března 2014 - Život očima profesionálních fotožurnalistů. Tak by se dala shrnout výstava Czech Press Photo, která přináší nejlepší snímky zachycující významné a zajímavé okamžiky uplynulého roku. Více než 140 fotografií bude díky podpoře Skupiny ČEZ k vidění napříč Českou republikou v sedmi městech od konce března do poloviny května 2014. Poté se výstava přesune do Bruselu. 

V Brně se uskuteční mezinárodní výstava nožů

nuz vystava nozuBrno, 14. března 2014 - V sobotu 15. března v prostorách Křížové chodby Nové radnice od 9.00 do 17.00 hodin uskuteční již XXII. Mezinárodní výstava nožů – Brno super 2014. Jedná se o výjimečnou a svým obsahem ojedinělou výstavu nožů, která je navštěvována laickou i odbornou veřejností.

Třebíčský fotograf Jakub „Khouba“ Mertl bude vystavovat v JE Dukovany

Mertl Jakub VYSTAVA DUKOVANYDukovany, 6. března 2014 - “Space in my Head”, takto se nazývá výstava, kterou připravuje fotograf Jakub Mertl z Třebíče na Jaderné elektrárně Dukovany.

Vstupní halu JE Dukovany zútulní fotografie Kamily Berndorffové

vystava fotografii JEDUBrno/Dukovany, 13. února 2014 - Stovky osob, které denně vstupují do elektrárny Dukovany, ať už za prací či k prohlídce elektrárny, mohou shlédnout novou výstavu fotografií. Městské kulturní středisko Náměšť nainstalovalo ve vstupní hale JE Dukovany výstavu fotografií Kamily Berndorffové jako ohlédnutí za náměšťským letním festivalem Folkové prázdniny 2013.

Strana 10 z 34