Umístění: Kultura Muzea a výstavy

V Letohrádku Mitrovských představí krvavou historii upírů

upiri letohradek mitrovskychBrno, 20. dubna 2016 - Od 23. dubna do 19. června potrvá v Letohrádku Mitrovských výstava s názvem Dracula a ti druzí, která představí smyšlené bytosti, ale i reálné postavy z dávné minulosti toužící po lidské krvi. Legendy o upírech vychází často ze skutečných událostí a hrůzostrašných střetů s neznámem a se smrtí.

Čápi se vrací ze zimovišť. Vítá je i výstava fotografií ve Znojmě

cap vystava znojmoZnojmo, 12. dubna -  V roce 2014 byly oba naše druhy čápů, čáp černý i bílý, vyhlášeny Českou společností ornitologickou „ptáky roku“. K této příležitosti vznikla i série snímků, která divákům umožňuje nahlédnout do nejintimnějších okamžiků ze života těchto opeřenců. Čtyřicet těch nejzdařilejších mohou zájemci zhlédnout až do 26. května ve znojemském Domě umění.

Ve Vaňkovce připomenou úspěchy jižní Moravy z výstavy EXPO

Cesky pavilon expo milano Foto Radek BruneckyBrno, 5. dubna 2016 – Už tuto středu představí architektonické studio Chybík + Krištof ve Vaňkovce expozici o české účasti na Světové výstavě EXPO 2015. Připomene tak ocenění, která na EXPU Český pavilon i expozice jižní Moravy a Brna získaly. Slavnostní zahájení se uskuteční 6. dubna v 10 hodin.

Kraj pomůže Moravskému Krumlovu se zámkem, jedná o epopeji i využití prostor

slovanska epopejMoravský Krumlov, 29. března 2016 - Vrácení Slovanské epopeje do Moravského Krumlova i využití prostor tamního zámku. Hejtman Michal Hašek minulý týden potvrdil na výjezdní Radě Jihomoravského kraje, že kraj chce pomoci Moravskému Krumlovu s opětovným navrácením jedinečného díla do města.

Výstava ve Znojmě přibližuje čtvrtstoletí Národního parku Podyjí

narodni park podyjiZnojmo, 21. března 2016 – Pětadvacet let existence národního parku a jeho vliv na krajinu Podyjí přiblíží nová výstava Správy parku a Jihomoravského muzea ve Znojmě nazvaná „Národní park Podyjí – Čtvrtstoletí pro přírodu“. V patnácti tematických okruzích ukazují autoři projektu péči o toto chráněné území, rostliny a živočichy závislé na divočině i práci člověka nebo projekty, které mohly Podyjí nenávratně změnit.

Made in Mikulov v galerii Efram už podeváté

made in mikulov galerie vystavaMikulov, 23. února 2016  - V mikulovské galerie Efram na Husově ulici je od 21. února k vidění na pět desítek děl uměleckých nadšenců, neprofesionálů, kteří se zapojili do letošního, už devátého ročníku výstavy Made in Mikulov. Na stěnách galerie, ale i v prostoru jsou obrazy, fotografie, plastiky i šperky.

Výstava Stavíme Bydlíme již podvaadvacáté v Hodoníně

kutil vrtacka domacnost byt kabelHodonín, 9. února 2016 - V Hodoníně se i letos uskuteční stavební výstava Stavíme Bydlíme Hodonín, a to v termínu 12. - 13. února v prostorách Domu kultury Horní Valy. Akce se koná již podvaadvacáté a tak není divu, že je v regionu nejen pro stavaře očekávanou událostí. Každý přece bydlí a když právě nestaví nebo nerekonstruuje, určitě alespoň drobně vylepšuje své bydlení. Právě tato výstava je dobrou příležitostí pro získání fundovaných informací i inspirace.

Pojízdné muzeum Legiovlak zastaví i na slavkovském nádraží

legiovlak slavkovSlavkov, 24. listopadu 2015 - Unikátní pojízdné muzeum – Legiovlak – zavítá na svou letošní poslední zastávku ve Slavkově u Brna. Slavnostnímu příjezdu v neděli 6. prosince budou přihlížet váleční veteráni i premiér Bohuslav Sobotka. Replika vlaku představující životní příběh českých legionářů z první světové války bude stát na nádraží tři dny. Legiovlak přijede do Slavkova u Brna z hlavního města Slovenské republiky. Součástí programu bude i přehlídka vojenské techniky 74. lehkého motorizovaného praporu v Bučovicích.

Strana 5 z 34