Umístění: Kultura Muzea a výstavy

Ve Slavkově vystavují nejmenší mechanický papírový betlém na světě

nejmensi papirovy mechanicky betlem na svete zamek slavkovSlavkov u Brna, 10. listopadu 2015 - Nejmenší mechanický papírový betlém na světě na elektrický pohon, tradiční vyřezávaný Králický betlém, nebo moderní jesličky situované do Valdštejnské zahrady. Více než třicet exponátů betlémů ze sbírky Bohumila Duška představí historii této vánoční tradice za uplynulých dvě stě let. Výstava betlémů na zámku Slavkov – Austerlitz se otevírá 10. listopadu a skončí 13. prosince.

V brněnském Avionu vystavují zvířata z použitého kartonu

avion brno vystava zvirata recyklaceBrno, 26. října 2015 - V brněnském Avion Shopping Parku je momentálně k vidění unikátní expozice obřích soch zvířat. Výstavou s názvem “Zažij Safari!” vyvrcholil více než měsíční ekologický projekt, do něhož se zapojily děti ze základních škol v Brně.

Vše o historii vaření piva v Brně se dozvíte na Špilberku

zit pivo spilberkBrno, 15. září 2015 - Až do konce roku potrvá v Muzeu města Brna na Špilberku jedinečná výstava s názvem Žít pivo. Pokud patříte mezi milovníky zlatavého moku, rozhodně si ji nenechte ujít. Na výstavě se totiž dozvíte o historii vaření piva v Brně opravdu vše.

Slavkovský zámek ozdobí prvorepublikové cukrárny

historicke cukrarny slavkovSlavkov, 8. září 2015 - Jako ve starých cukrárnách to bude až do do 1. listopadu vypadat v přízemních komnatách zámku Slavkov – Austerlitz. V nádherných kulisách zámku se se totiž otevírá výstava s názvem Historické cukrárny. Výstava historické cukrárny prozradí tajemství starodávné výroby marcipánu, zmrzliny, perníku a pamlsků nejen z první republiky. Retro expozice potrvá až do listopadu.

Země vydává válečná svědectví i 70 let po válce

zeme vydava valecna svedectvi mzmBrno, 1. září 2015 - Ještě 70 let po skončení 2. světové války se v okolí Brna nachází kosterní pozůstatky vojáků, kteří zahynuli v závěru války. Nejen těch německých, kterým v podstatě nebyla do roku 1990 věnována pozornost, ale překvapivě i sovětských a rumunských.

Brněnská kostnice láká na páteční noční prohlídky

brnenska kostnice svaty jakub brno foto krystof turekBrno, 4. srpna 2015 - Chcete se trochu bát? Zažít neopakovatelnou atmosféru svíčkami osvětleného království smrti, které se nachází pod tenkou slupkou městské dlažby? Zkuste zamířit na speciální noční prohlídky Kostnice u svatého Jakuba. Ta bude každý srpnový pátek otevřena přes půlnoc a osvětlená svitem svící.

V Mikulově se představí příběh Cyrila a Metoděje v netradiční podobě

cyril a metodej mikulovMikulov, 21. července 2015 - Ve čtvrtek 16. července byla ve Štukovém sále u Dietrichsteinské hrobky zahájena unikátní výstava k projektu „Cyril a Metoděj – autentický příběh naší země“. Postavy věrozvěstů ožijí také v sobotu 25. července na mikulovském náměstí v historickém divadelním představení.

Výstava představuje tragické osudy vlastenců za války i komunismu

vystava ve stinu sibeniceBrno, 14. července 2015 - Osudy vlastenců, kteří nasazovali své životy za druhé světové války v boji proti fašismu, aby následně za komunistického režimu skončili ve věznicích či na popravištích – tyto tragické lidské příběhy představuje expozice nazvaná Život ve stínu šibenice.

Strana 6 z 34