Umístění: Kultura Muzea a výstavy Břeclavská Galerie 99 vystavuje díla významných českých malířů

Břeclavská Galerie 99 vystavuje díla významných českých malířů

Břeclav, 16. září 2011 (MEDIAFAX) - Galerie 99 v Břeclavi nabízí výstavu s názvem Sedm českých velikánů. Výstava se koná pod záštitou ministra kultury Jiřího Bessera (TOP 09) a poslance parlamentu Pavla Suchánka (ODS), informovala Eliška Windová z břeclavské radnice.

galerie99-breclav250

 

Na výstavě lze vidět dosud neznámé obrazy Josefa Čapka, Františka Janouška, Aloise Kalvody, Pravoslava Kotíka, Bohumila Kubišty, Alfonse Muchy a Františka Tichého. "Výstava potrvá až do 10. října. Její součástí později budou i ukázky dalších sedmi významných autorů," uvedla Windová.

Podle malíře Antonína Vojtka nebylo náročné díla na výstavu sehnat. "Naše galerie existuje už jedenáct let. Každý rok se snažíme vymyslet něco výjimečného. Díla, která vystavujeme nyní, ještě nikdy nikdo takto pohromadě neviděl. Jsou to originály a lidé za těmito obrazy jezdí do Vídně a dalších světových měst," řekl Vojtek.

Na vernisáž přijel do Břeclavi i ministr kultury Jiří Besser. "Pozvání jsem přijal rád. Nad výstavou jsem převzal záštitu. Hodně jezdím po regionech České republiky. V Jihomoravském kraji jsem byl už dvakrát. Vždy rád spojím návštěvu s nějakou kulturní aktivitou. A pokud je tak zajímavá jako v Galerii 99, rád se zúčastním," uvedl ministr.

Ten se na vernisáži setkal se starostou Břeclavi Oldřichem Ryšavým (ČSSD), místostarosty Lubošem Krátkým (ODS) a Milošem Petrů (KDU-ČSL) a radní Annou Procházkovou (ODS). "Je dobře, že u nás takovou výstavu máme. Rozšiřuje kulturní nabídku města. Určitě chceme s galerií nadále spolupracovat na konkrétních projektech," řekl starosta Ryšavý.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci