Umístění: Kultura Muzea a výstavy Historická vozidla a automobily zaplní Richard Adam Gallery

Historická vozidla a automobily zaplní Richard Adam Gallery

Brno, 20. března 2015 - První jarní víkend se v Brně ponese v duchu veteránů a slavných meziválečných dob. V Richard Adam Gallery (vedle nákupního centra Vaňkovka) se totiž ve dnech od 20. do 22. března uskuteční veletrh historických vozidel a automobilů Classic Show Brno.

RIchard adam gallery

 

Výstava proběhne v dobové atmosféře, kterou podtrhnou nejenom průmyslové prostory Richard Adam Gallery, ale také komentované módní přehlídky dobového oblečení a klobouků. Vstupenky na Classic Show Brno budou k zakoupení přímo na místě. Cena vstupenek pro dospělé je 120 Kč, za rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti) pak 250 Kč.

Hlavním lákadlem výstavy Classic Show Brno je historicky první brněnské vozidlo Omega, které v roce 1923 zkonstruoval Břetislav Novotný v areálu brněnské Zbrojovky. Slavnostní odtajnění tohoto brněnského vozu proběhne v první den veletrhu. V sobotu pak bude slavnostně pokřtěno vozidlo Škoda 104, které ke svým zásahům využívali například meziváleční četníci.

K vidění bude také legendární kabriolet Škoda 440 Spartak, který byl vyvinut v roce 1956 v Mladé Boleslavi, případně vůz Wikov 35 s karoserií „Labuť”. Bohaté budou i expozice motocyklů – k vidění bude i miliontý motocykl Jawa ve zlaté barvě v původním dochovaném stavu nebo zahraniční motocykly s československými motory.

„Výstava chce připomenout dávno zapomenuté řemeslo, které se v meziválečném období těšilo velké slávě a provádělo se ve velkých továrnách. Návštěvníci Classic Show si tak budou moci prohlédnout více než tři desítky historických vozidel, které prošly kompletní rekonstrukcí,” uvádí spoluorganizátorka veletrhu Kateřina Kupková. S výsledky své práce se představí jednotlivé renovátorské dílny. K vidění bude také celý proces rekonstrukce vozidel - od holých dřevěných koster automobilů a ručně vyklepaných karoserií, přes jednotlivé díly na motocykly, až po zrenovované interiéry.

Kromě samotné výstavy historických vozidel a motocyklů se můžou návštěvníci těšit na doprovodný program. Ke zhlédnutí budou historické uniformy, výstroje a výzbroje prvorepublikových četníků a stráže bezpečnosti. V pravidelných intervalech bude na Classic Show Brno navíc probíhat komentovaná módní přehlídka dobového oblečení a klobouků. V sobotu pak proběhne křest knihy Wikov, která podrobně popisuje vznik samostatného automobilního oddělení v továrnách na stroje Wichterle & Kovářík Prostějov.

(red), foto: archív organizátorů


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci