Umístění: Kultura Muzea a výstavy Napoleonské hry představí Napoleonovu polskou milenku

Napoleonské hry představí Napoleonovu polskou milenku

Slavkov u Brna, 9. srpna 2018 - Jak vypadala a jak se chovala Napoleonova osudová milenka? Jaký byl Napoleon tanečník? Jak císaře ovlivnily zážitky z Polska? Odpovědi nejen na tyto otázky můžete získat při návštěvě šestého ročníku Napoleonských her v zámeckém parku. Historicko – vojenský program, který návštěvníkům představí život šlechty a vojáků v empírovém období, se uskuteční v sobotu 11. srpna od 9:00 do nočních hodin. Letní slavnost bude zakončená stylovým plesem v Historickém sále zámku s následnou vojensko – pyrotechnickou ukázkou v zámeckém parku.

slavkov napol 1832

 

Na své si však přijdou návštěvníci i přes den. Akce začne řemeslným jarmarkem od 9:00, následovat pak bude komentované seřazení vojska (v 10:00). Historická část programu se letos zaměří především na představení Napoleonovy osudové ženy Marie Walewské (v 11:00). Jeho „polská manželka“, která byla do vztahu s císařem ponoukaná vlastním mužem, Napoleonovi porodila syna Alexandra, jež mu „pomohl“ dokázat jeho plodnost. Díky tomu se pak mohl nechat rozvést se s jeho tehdejší ženou Josefínou. Jakkoli mu však byla Walewská až do konce života oddaná, nikdy se oficiálního uznání nedočkala.

Ani letos nebude chybět hromadná sabrage sektů na nádvoří zámku, která zahájí Zámecký košt vín (12:00). Ojedinělá podívaná se uskuteční také v parku, kde pod stíny stromů bude rozložený vojenský tábor s dobovou ukázkou života vojska, výcviku a soubojů. „Do života tehdejší šlechty pak můžete nahlédnout díky empírovému pikniku krásných dam a pánů (13:00 – 15:00). Těšit se můžete také na koncert smyčcového tria, který bude následně doprovázet i večerní empírový bál v Historickém sále,“ uvedl Ivan Vystrčil z pořadatelského klubu Acaballado.

Polská linka bude zachována i při ukázce bitevního střetu, který připomene vznik Polska (Varšavského knížectví) a Napoleonovy zásluhy na budování polské státnosti. (16:00).

Večerní program pak bude pokračovat v Historickém sále zámku, kde se uskuteční dobový empírový ples (20:00). Následovat pak bude noční bitevní ukázka v zámeckém parku doplněná o pyrotechnickou show.

Více informací najdete zde.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci