Umístění: Kultura Muzea a výstavy Slavkovský zámek ozdobí prvorepublikové cukrárny

Slavkovský zámek ozdobí prvorepublikové cukrárny

Slavkov, 8. září 2015 - Jako ve starých cukrárnách to bude až do do 1. listopadu vypadat v přízemních komnatách zámku Slavkov – Austerlitz. V nádherných kulisách zámku se se totiž otevírá výstava s názvem Historické cukrárny. Výstava historické cukrárny prozradí tajemství starodávné výroby marcipánu, zmrzliny, perníku a pamlsků nejen z první republiky. Retro expozice potrvá až do listopadu.

historicke cukrarny slavkov

 

Návštěvníci se díky ní dozvědí nejen zajímavosti z historie cukrařiny v  českých zemích. Těšit se můžou i na odhalení tajemství nejoblíbenějších cukrářských surovin a pamlsků - například marcipánu, perníku nebo zmrzliny.

Výstava se věnuje první polovině 20. století. Do období první republiky nás přenese vybavení a výzdoba interiéru a také nejoblíbenější tehdejší cukrovinky. Zákusky a bonbony vytvořené dle dobových receptů doplní mnohdy již neznámé cukrářské vybavení a prvorepublikové reklamy. Oživením expozice je životní příběh prvorepublikového mistra cukráře a majitele několika brněnských cukráren F. Novotného.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci