Umístění: Kultura Muzea a výstavy V Technickém muzeu vystavují modely tanků a další druhoválečné techniky

V Technickém muzeu vystavují modely tanků a další druhoválečné techniky

Brno, 3. dubna 2015 - Psal se rok 1945. Evropa byla již několik let zmítána válečným konfliktem. Vojáci umírali během tvrdých bojů, válka si vybírala kruté oběti i mezi civilním obyvatelstvem. Vojenský konflikt 20. století by byl nemyslitelný bez masivního zapojení techniky. A právě modely druhoválečné techniky v měřítku 1:6 jsou nyní do 19. dubna vystaveny v Technickém muzeu v Brně na výstavě pořádané k 70. výročí ukončení druhé světové války.

tank model technicke muzeum v brne

 

"Tanky a další obrněná technika dodnes fascinují a přitahují stovky zájemců. Někteří pročítají odborné knihy, jiní se účastní rekonstrukcí vojenských událostí. Toto téma je také oblíbeným námětem pro modeláře. V Technickém muzeu v Brně jsme připravili výstavu modelů v měřítku 1:6, které vytvořili členové klubu World War II Circus 1:6," uvedla mluvčí muzea Veronika Šinderbalová.

Vystavenou techniku budete moci vidět v akci i při dynamické ukázce, která proběhne: 25. 4. 2015 od 15 do 16 hodin v prostorách depozitáře Technického muzea v Brně v Řečkovicích (areál bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové).

vystava valecna technika druha svetova valka tmb brno tank

Zdroj a foto: TMB


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci