Umístění: Kultura Muzea a výstavy Ve Vaňkovce připomenou úspěchy jižní Moravy z výstavy EXPO

Ve Vaňkovce připomenou úspěchy jižní Moravy z výstavy EXPO

Brno, 5. dubna 2016 – Už tuto středu představí architektonické studio Chybík + Krištof ve Vaňkovce expozici o české účasti na Světové výstavě EXPO 2015. Připomene tak ocenění, která na EXPU Český pavilon i expozice jižní Moravy a Brna získaly. Slavnostní zahájení se uskuteční 6. dubna v 10 hodin.

Cesky pavilon expo milano Foto Radek Brunecky

 

Výstava s názvem EXPO ve Vaňkovce, za níž stojí brněnské architektonické studio Chybík + Krištof, se ohlédne za českou účastí na Světové výstavě EXPO 2015. „Expozice představí původní koncepci, projektování i stavbu celého Českého pavilonu v italském Miláně. Přiblíží také dva týdny, které byly věnovány prezentaci jižní Moravy,“ uvedl Ondřej Chybík z architektonického studia Chybík + Krištof.

Na ploše 60 metrů čtverečních čekají na návštěvníky videoprojekce, fotografie, model Českého pavilonu i tři digitální okuláry s obrazem mikrosvěta v části věnované Jihomoravskému kraji a Brnu.

Národní pavilon byl na Světové výstavě zařazen mezi pět nejpovedenějších a získal též bronzovou medaili v kategorii Architektura a inovace. Jako nejlepší z celého Českého pavilonu pak byla hodnocena právě expozice jižní Moravy a Brna, a to jak z hlediska návštěvnosti, tak i designu a programové náplně. „Návštěvnost ve dnech prezentace Jihomoravského kraje přesáhla 196 tisíc návštěvníků. Zájem o pavilon České republiky při dnech Jihomoravského kraje a města Brna tak svědčí o tom, že jižní Morava má návštěvníkům světové výstavy EXPO co nabídnout,“ dodal jihomoravský hejtman Michal Hašek s tím, že se expozice věnovala hravou formou primárně genetice.

Expozice ve Vaňkovce představí i další projekty architektonického studia Chybík + Krištof. „Úspěch ve výběrovém řízení na realizaci Českého pavilonu, který byl následně oceněn i nezávislou porotou, však považujeme za jeden z nejvýraznějších,“ doplnil architekt Michal Krištof. Výstava připomínající českou účast na Světové výstavě EXPO 2015 potrvá do 20. dubna a návštěvníci ji mohou zhlédnout každý den od 7 do 22 hodin.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci