Umístění: Kultura Muzea a výstavy Výtvarníci se mohou přihlašovat na Dny otevřených ateliérů na jižní Moravě

Výtvarníci se mohou přihlašovat na Dny otevřených ateliérů na jižní Moravě

Brno, 15. června 2021 – Dny otevřených ateliérů na jižní Moravě (DOA) jsou již tradiční kulturní akcí, která se od roku 2011 každoročně koná v Jihomoravském kraji během posledního zářijového víkendu. Hlavní myšlenkou akce je umožnit osobní setkání umělců se zájemci o umění z řad široké veřejnosti, a to v autentických prostorách vzniku uměleckých děl.

obraz malba

 

V letošním roce se DOA uskuteční ve dnech 25. a 26. 9. 2021. Slavnostní zahájení se za účasti výtvarníků a zástupců organizátorů uskuteční o den dříve, tedy v pátek 24. 9. 2021 ve Vile Löw-Beer.

Návštěvníci se budou moci těšit na vystoupení VUS Ondráš, jarmark Mistrů tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje nebo poutavé tematické přednášky. Organizátory jsou Jihomoravský kraj a Galerie výtvarného umění v Hodoníně, příspěvková organizace, která akci odborně zaštiťuje.

Zrod Dnů otevřených ateliérů můžeme najít v Rakousku. Díky projektům přeshraniční spolupráce Kulturní most a Porta culturae se akce rozšířila také na území České republiky - do Jihočeského a Jihomoravského kraje a na území Kraje Vysočina.

Akce je pro návštěvníky volně přístupná bez předchozí registrace nebo ohlášení. Výtvarníci, galerie, výstavní prostory a další tematicky blízké instituce se do akce mohou zapojit vyplněním elektronického formuláře PŘIHLÁŠKA DOA 2021 nebo zasláním vyplněné přihlášky na poštovní adresu Galerie výtvarného umění v Hodoníně, příspěvková organizace, Úprkova 2, 695 01 Hodonín nebo naskenované podepsané přihlášky emailem na buchta@gvuhodonin.cz. Přihlášky je možné vyplňovat a zasílat nejpozději do 30. 6. 2021.

Dny otevřených ateliérů v partnerských regionech:

  • Kraj Vysočina 2.–3. 10. 2021
  • Jihočeský kraj 9.–10. 10. 2021
  • Niederösterreich (Dolní Rakousko) 16.–17. 10. 2021

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci