Umístění: Kultura Ostatni

Advent v Mikulově nabídne bohatý kulturní program

adventni venec mikulovMikulov, 24. listopadu 2015 - Jako každý rok ožije i letos Mikulov vánočními přípravami. Před příchodem nejkrásnějších svátků v roce se zahalí do adventního času plného nejenom adventních koncertů, celodenních akcí pro děti i dospělé, adventního čtení či dílniček. Při nich určitě mnozí rádi zapomenou na shon a stres a nechají se unášet vánoční atmosférou spojenou s vůní jehličí a svařeného vína.

Kraj podpoří výstavbu muzea na místě svatobořického lágru

lagr svatborice mistrin krystof turekBrno, 10. listopadu 2015 - Dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje ve výši dvou milionů korun umožní spolku Bukovanská kaple přeměnu objektu v areálu Slezan v obci Svatobořice-Mistřín na Muzeum internačního tábora, který zde byl zřízen německými okupačními úřady za doby Protektorátu Čechy a Morava. Letošní část podpory ve výši jednoho milionu korun na svém jednání 5. listopadu schválila Rada Jihomoravského kraje.

Firemní novoročenky Konta Bariéry pomáhají handicapovaným

novorocenky konto barieryBrno, 26. října 2015 - Hledáte to pravé novoroční přání pro vás? Byli byste rádi, kdyby vaše peníze zaplacené za jeho výrobu pomohly někomu, na kom vám záleží? Prohlédněte si nabídku tištěných a elektronických novoročenek Konta Bariéry.

Finálový večer Dívky České republiky již tuto sobotu v Blansku!

divka ceske republiky 2015 blansko finalistkyBlansko, 8. září 2015 - Chcete vidět na vlastní oči finále Dívky České republiky 2015? Zažít nezapomenutelné chvíle na skvělé sportovně-společenské akci? Pak byste si rozhodně neměli nechat ujít finálový galavečer, který se koná v sobotu 12. září od 18:00 v Dělnickém domě v Blansku. Letos se ponese ve znamení splněných snů.

Veletrhy módy STYL a KABO opět zaplní brněnské výstaviště

veletrhy styl kabo 2015 bvvBrno, 17. srpna 2015 - Na konci srpna se moravská metropole stane městem módy. Na brněnském výstavišti se totiž od soboty 22. do pondělí 24. srpna konají mezinárodní veletrhy módy a obuvi STYL a KABO.

V Aqualandu Moravia se odehraje noční souboj šéfkuchařů

soufle delikatesaPasohlávky, 11. srpna 2015 - Je lepší šéfkuchař Marcel Ihnačák, nebo Radek Šubrt? Odpověď dá netradiční noční „souboj“ těchto kuchařských es, který se ve čtvrtek 13. srpna uskuteční v akvaparku Aqualand Moravia v Pasohlávkách.

Brněnská hvězdárna bude spolupracovat s Planetariem Hamburg

mesic planety obloha hvezdarnaBrno, 4. srpna 2015 - Výměna zkušeností, spolupráce na společných mezinárodních představeních a další aktivity. Právě to přinese nová spolupráce brněnské hvězdárny s německým protějškem. Jiří Dušek za Hvězdárnu a planetárium Brno a Thomas Kraupe za Planetarium Hamburg podepsali v neděli 2. srpna memorandum o dlouhodobé strategické spolupráci obou institucí.

Brněnský gastrofestival Jídlo z blízka je v plném proudu

jidlo z blizkaBrno, 21. července 2015 - Jste milovníci dobrého jídla a budete trávit alespoň část léta v Brně? Zajímáte se o to, odkud vaše jídlo pochází? Právě pro vás budou až do 26. července připravena v rámci jubilejního pátého ročníku festivalu Jídlo z blízka speciální degustační menu z regionálních surovin za festivalové ceny či kulinářské dílny ve vybraných brněnských restauracích.

Strana 8 z 39