Umístění: Kultura Ostatni

Američtí kurátoři a mecenáši se přijedou do Brna seznámit s českým uměním

Kovanda b n rohlik adam galleryBrno, 20. dubna 2015 – Seznámit se s českým uměním a poohlédnout se po dílech ke koupi či zapůjčení do světových galerií – to je účelem návštěvy osmnácti amerických kurátorů a podporovatelů umění v brněnské Adam Gallery. Umělečtí mecenáši a kurátoři z jednoho z pěti nejnavštěvovanějších muzeí moderního umění ve Spojených státech - z Walker Art Center v Mineapolis – přijedou už tuto středu.

Ceny Czech Grand Design byly uděleny, známe vítěze

bienale czech designBrno, 20. března 2015 - Dne 14. března byly vyhlášeny ceny Czech Grand Design – Výroční ceny Akademie designu ČR za rok 2014. V kategorii „Grafický designér roku“ obdrželi ocenění za koncept a vizuální styl 26. Mezinárodního bienále Brno Tomáš Celizna, Adam Macháček a Radim Peško, jeho kurátoři a grafičtí designéři.

Jarní soboty budou na Staré radnici v Brně patřit nejmenším divákům

pohadecky-pro-drobecky-03Brno, 13. března 2015 - Oblíbený cyklus divadelních představení „Pohádečky pro drobečky“ je zpět! V Ernově sále Staré radnice naváže Turistické informační centrum města Brna na předchozí ročníky divadelních představení pro děti. Dvě soboty v březnu a dvě soboty v dubnu mohou děti se svými rodiči sledovat vystoupení čtyř divadelních souborů.

Digitárium uvede jedno z nejlepších představení na světě: Temný vesmír

vesmir planetaBrno, 27. února 2015 - Planety, hvězdy, všechno, co kolem sebe vidíme, představuje méně než 5 procent vesmíru. Co je zbývajících 95 procent? Hvězdárna a planetárium Brno uvádí od začátku března jedno z nejlepších představení pro digitální planetária na světě. Představení Temný vesmír se věnuje tajemství, které nemůžeme spatřit na vlastní oči. Mystériu, jehož jsme součástí.

Poznejte zajímavá místa Brna s profesionálními průvodci!

Mezinarodni den pruvodcu brno 2015Brno, 20. února 2015 - Turistické informační centrum města Brna pořádá ve spolupráci s Asociací průvodců ČR v pořadí již 12. ročník Mezinárodního dne průvodců. Prohlídkové okruhy jsou připraveny na sobotu 21. a neděli 22. února.

Darwinovy narozeniny na hvězdárně: Vyrobte si třeba DNA banánu!

dna srouboviceBrno, 13. února 2015 - Hvězdárna a planetárium Brno od února uvádí výpravné představení Přírodní výběr, ve kterém hraje klíčovou roli jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob – Charles Robert Darwin. A jelikož by v únoru zakladatel evoluční biologie oslavil již 206. narozeniny, chystá hvězdárna na sobotu 14. února Darwinův den.

Soutěž o nejlépe opravenou památku vyhlášena!

valtrovice kostel1Brno, 4. února 2015 - Na svém lednovém zasedání vyhlásila rada Jihomoravského kraje soutěž „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2014“. Již osmý ročník soutěže si klade za cíl motivovat vlastníky kulturních památek k jejich obnově a také propagovat jihomoravské stavby a umění veřejnosti.

Brněnská hvědárna pořádá vesmírný karneval

hvezdarna brno vesmirny karneval kosmonautBrno, 23. ledna 2015 - Leden je tradičním obdobím karnevalů a plesů. A karneval přímo vesmírný se uskuteční i v sobotu 24. ledna na brněnské hvězdárně. Od 13 do 17 hodin bude ve vstupní hale Hvězdárny a planetária Brno připravena veselá hudba, tombola s bláznivými cenami, soutěž o „nej“ masku a také ruční výroba svítících klobouků.

Strana 10 z 39