Umístění: Kultura Ostatni

Veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour se blíží

exoticka dovolenaBrno, 16. ledna 2017 - Od pátku 20. do neděle 22. ledna se na brněnském výstavišti uskuteční veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour, na kterých se bude prezentovat přes 800 vystavujících firem z 26 zemí. Návštěvníky čeká nejen pestrá nabídka zájezdů cestovních kanceláří do celého světa, ale jednotlivé kraje se zde budou předhánět, aby návštěvníky přilákaly do svých regionů, kde mohou strávit nezapomenutelnou zimní nebo letní dovolenou.

V Mikulově bude slavnostní celý advent

adventni venec mikulovMikulov, 30. listopadu 2016 - Prožijte adventní čas v klidné zimní atmosféře starobylého Mikulova a vychutnejte si řadu skvěle obsazených koncertů s vánoční a duchovní tématikou. Udělejte radost malými dárky z vánočního jarmarku a vezměte své děti na pohádku, vánoční dílničky či společné čtení.

Na zámku ve Slavkově vás čekají speciální vánoční prohlídky

zima zamek slavkov u brna snihSlavkov, 16. listopadu 2016 - Historie Vánoc, adventní výzdoba, představení tradic i soutěž o nejkrásnější dětský stromeček. Nejen tak bude vypadat novinka na zámku – speciální vánoční prohlídková trasa. Advent na zámku začíná už ve čtvrtek 17. listopadu a končí 11. prosince. Vernisáž se uskuteční ve středu 16. listopadu od 16:00.

Festival v Mikulově představí židovskou kulturu a dějiny

zidovska kulturaMikulov, 21. září 2016 - Devátý ročník festivalu Dny židovské kultury připomene dějiny hebrejského obyvatelstva v Mikulově, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie či život v současném Izraeli. Festival se na různých místech v Mikulově uskuteční ve dnech 23.–25. září. Návštěvníci se mohou těšit na divadlo, besedy, koncerty, ochutnávku židovských pokrmů, na taneční vystoupení či prohlídku židovských památek.

Tradiční Václavský jarmark ve Slavkově doplní historický program

vaclavsky jarmark slavkovSlavkov, 20. září 2016 - Podzimní slunce, vůně burčáku, dřeva i podzimních květin. Nejen tak je zapsaný tradiční Václavský jarmark, který se uskuteční v zámeckém parku v sobotu 24. září od 9.00 do 17.00. Letos však tuto akci ozvláštní historický program, kostýmované prohlídky a zejména večerní koncert Hudby hradní stráže a Policie ČR, který se odehraje na nádvoří zámku (více informací v samostatném článku). Venkovní program bude po celý den zdarma.

Festival vědy na brněnské hvězdárně slibuje řadu zajímavých experimentů

festival vedy brnenska hvezdarnaBrno, 13. září 2016 - Tento víkend, v pátek 16. září a v sobotu 17. září několik desítek odborníků z brněnských vysokých škol, akademických pracovišť i vzdělávacích institucí odhodí masky vážených vědců a s malými i velkými, návštěvníky zahájí hravý Festival vědy. Místem konání přitom opět bude Hvězdárna a planetárium Brno. Vstup je samozřejmě zdarma!

Na cyklostezce mezi Oslavany a Ivančicemi vyrostla nová odpočívadla

cyklostezka oslavany foto krest nadace cezOslavany, 16. srpna 2016 – V polovině prázdnin se v Oslavanech sešly desítky cyklistů, aby společnou projížďkou po cyklostezce do Ivančic pokřtily odpočívací stanoviště a informační tabule, které stezku po celé její délce nově zdobí. Takzvané odpočívky, jež pro Mikroregion Ivančicko vytvořil místní umělec Josef Zahradník, nově vytvořily jedno z hlavních lákadel malebné jihomoravské cyklostezky podél řeky Oslavy. Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun.

Šramlfest ve Znojmě nabídne divokou balkánskou dechovku i hudební cirkus

FanfaraTransilvania-Sibiu350Znojmo, 7. července 2016 - Neobyčejné hudební i divadelní zážitky čekají na návštěvníky znojemského Šramlfestu na konci července. Organizátoři pozvali divokou rumunskou dechovku Fanfare Transilvania, oceňované slovenské trio Longital nebo francouzský hudební cirkus Sergent Pépere. Více prostoru dostanou letos i místní kapely. Diváci se navíc mohou těšit i na novocirkusové představení na visuté hrazdě připravené speciálně pro Mikulášské náměstí. Dvoudenní přehlídka alternativní hudby a divadla v srdci historického Znojma začne v pátek 29. července a pokračovat bude v sobotu 30. července 2016.

Strana 5 z 38