Umístění: Sport Ostatní sporty

Den Země oslavili v Padochově otevřením hřiště pro děti

detske hriste rekonstrukce padochov nadace cezPadochov, 25. dubna 2016 - V obci Padochov, která spadá pod Oslavany, zrekonstruovali dětské hřiště v areálu tělovýchovné jednoty. Koutek pro nejmenší, jenž se zároveň nachází v blízkosti padochovské mateřské školy, byl dlouho v nevyhovujícím technickém stavu. Jeho obnovu, kterou umožnil příspěvek Nadace ČEZ v hodnotě 70 tisíc korun, tak místní s velkou radostí oslavili společně s probíhajícím Dnem Země v neděli 24. dubna.

Kraj podpoří jihomoravský ligový sport částkou 14,5 milionu

tisicikoruny kraj rozpocetBrno, 20. dubna 2016 - Rada Jihomoravského kraje schválila dotace pro kluby sdružené  v Jihomoravské krajské unií ligových klubů v celkové výši 14,45 milionu korun. Poskytnutí dotací vychází z letos schváleného memoranda o spolupráci, jehož součástí je poskytování finanční podpory z rozpočtu kraje. Ta bude realizována formou poskytnutí dotace na základě žádostí o poskytnutí finanční podpory z krajského rozpočtu.

Ve Výrovicích na Znojemsku otevřeli opravené hřiště pro děti

vyrovice nove hriste pro deti nadace cezVýrovice, 26. října 2015 - V sobotu 24. října bylo ve Výrovicích na Znojemsku slavnostně otevřeno zrekonstruované dětské hřiště. Na obnovu a doplnění hřiště o nové herní prvky přispěla jihomoravské obci částkou 50 tisíc korun Nadace ČEZ. Část vybavení dětského hřiště ve Výrovicích už byla ve špatném technickém stavu a ohrožovala bezpečnost hrajících si dětí. Obec se proto rozhodla nevyhovující prvky vyměnit a doplnit je o nové.

Kraj vydal na podporu mládežnického sportu dalších 20 milionů

dite karateBrno, 22. září 2015 - Jihomoravský kraj rozdělil dalších téměř 19,5 milionu korun na podporu sportování dětí a mládeže. A to také díky daru od Českého olympijského výboru ve výši více než 4,1 milionu korun. Dotace obdrží 67 subjektů.

Během prázdnin vyrostlo ve Vážanech nad Litavou multifunkční hřiště

MULTIFUNKCNI hriste vazany nad litavou nadace cezVážany, 1. září 2015 - Sportovně založení obyvatelé Vážan nad Litavou mohou nově navštěvovat multifunkční hřiště. První sportovní plocha svého druhu v obci je vybavena pro pět druhů sportu, je možné si zde zahrát fotbal, volejbal, nohejbal, košíkovou i tenis. Výstavba hřiště, na niž přispěla Nadace ČEZ částkou 700 tisíc korun, netrvala ani dva měsíce.

Cyklistický závod LAHOCup pojede rekordní počet účastníků

MTB kolo cyklista zavod horske koloZnojmo, 25. srpna 2015 – Rekordní účast závodníků očekávají při letošním devátém ročníku LAHOFER Author Cupu jeho pořadatelé. Závod horských kol okolo Vranovské přehrady se jede už tuto sobotu, on-line registrace na něj končí v úterý 25. srpna. Přihlásit se ale bude možné i přímo na místě. Závod se letos poprvé jede současně i jako neoficiální Mistrovství Znojemska MTB.

Tradiční závod Pálavský krpál prověří síly amatérských cyklistů

biker cyklista palavsky krpalMikulov, 29. července 2015 -  První srpnovou sobotu 1. 8. se v Mikulově již tradičně uskuteční cyklistický závod pro širokou veřejnost Pálavský krpál. Letošní již 8. ročník startuje z Náměstí v 11.00 a 11.45 hodin a přitahuje stovky cyklistů od špičkových závodníků po nadšence.

Mezi Modřicemi a Přízřenicemi vyrostlo sedm kilometrů nové cyklostezky

cyklostezka modrice prizreniceBrno, 13. července 2015 – Na konci června došlo k dokončení druhé etapy projektu vybudování bezpečných částí cyklostezky trasy Brno–Vídeň. Sedm kilometrů nové cyklostezky mezi Přízřenicemi a Modřicemi zvýší komfort i bezpečnost cyklistů.

Strana 6 z 40