Umístění: Sport Ostatní sporty

Cyklistický závod LAHOCup pojede rekordní počet účastníků

MTB kolo cyklista zavod horske koloZnojmo, 25. srpna 2015 – Rekordní účast závodníků očekávají při letošním devátém ročníku LAHOFER Author Cupu jeho pořadatelé. Závod horských kol okolo Vranovské přehrady se jede už tuto sobotu, on-line registrace na něj končí v úterý 25. srpna. Přihlásit se ale bude možné i přímo na místě. Závod se letos poprvé jede současně i jako neoficiální Mistrovství Znojemska MTB.

Tradiční závod Pálavský krpál prověří síly amatérských cyklistů

biker cyklista palavsky krpalMikulov, 29. července 2015 -  První srpnovou sobotu 1. 8. se v Mikulově již tradičně uskuteční cyklistický závod pro širokou veřejnost Pálavský krpál. Letošní již 8. ročník startuje z Náměstí v 11.00 a 11.45 hodin a přitahuje stovky cyklistů od špičkových závodníků po nadšence.

Mezi Modřicemi a Přízřenicemi vyrostlo sedm kilometrů nové cyklostezky

cyklostezka modrice prizreniceBrno, 13. července 2015 – Na konci června došlo k dokončení druhé etapy projektu vybudování bezpečných částí cyklostezky trasy Brno–Vídeň. Sedm kilometrů nové cyklostezky mezi Přízřenicemi a Modřicemi zvýší komfort i bezpečnost cyklistů.

Jihomoravské Dětkovice postavily hřiště pro všechny sportovce

detkovice nove hristeDětkovice, 12. června 2015 - Obyvatelé jihomoravských Dětkovic se dočkali nového víceúčelového hřiště. Otevření první takové hrací plochy v obci doprovodily exhibiční zápas v nohejbalu a oslavy dětského dne. Vybudování hřiště s vybavením hned pro několik sportovních aktivit podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 1 000 000 korun.

Ve Veselí nad Moravou vyrostla profesionální dráha pro in-line bruslaře

veseli nad moravou in line draha nadace cezVeselí nad Moravou, 22. května 2015 - Jihomoravští příznivci kolečkových bruslí se dočkali první profesionální in-line dráhy v kraji. Ve Veselí nad Moravou vyrostl vedle městského koupaliště sportovní ovál, který poslouží jako plnohodnotný tréninkový prostor sportovcům z rychlobruslařských oddílů, i všem zájemcům z řad široké veřejnosti.

V Křenovicích vyrostlo nové sportovní a fitness hřiště

Hriste krenovice nadace cezKřenovice, 23. dubna 2015 - V Křenovicích vyrostlo nové sportovní hřiště s fitness prvky. K vybudování sportovní plochy s pěti stanovišti dali podnět žáci druhého stupně místní základní školy, kteří se na realizaci projektu také sami podíleli. Výstavbu moderního hřiště v Křenovicích podpořila Nadace ČEZ, jež věnovala obci na projekt téměř 600 tisíc korun.

Jihomoravskou metropoli zaplní běžci Brněnského půlmaratonu

brnensky pulmaraton 2014Brno, 17. dubna 2015 – V sobotu 18. dubna bude patřit centrum Brna běžcům všech věkových i výkonnostních kategorií. V 11 hodin odstartuje na náměstí Svobody Brněnský půlmaraton a Brněnská desítka. Na třetí ročník závodu je přihlášeno téměř 2400 účastníků, přitom registrovat se bude možné ještě i na místě.

Chystá se jubilejní 70. ročník Běhu Lužánkami

beh luzankami brno 70 rocnik 2015Brno, 13. března 2015 - Běh Lužánkami patří k významným tradicím moravské atletiky a koná se pravidelně každoročně od svého prvního ročníku v roce 1946. Jedná se o nejstarší běh na jižní Moravě. Prestiž závodu je dána nejen historií, ale také příjemným prostředím městského parku Lužánky v centru Brna.

Strana 6 z 40