Umístění: Sport Ostatní sporty

Mezi Modřicemi a Přízřenicemi vyrostlo sedm kilometrů nové cyklostezky

cyklostezka modrice prizreniceBrno, 13. července 2015 – Na konci června došlo k dokončení druhé etapy projektu vybudování bezpečných částí cyklostezky trasy Brno–Vídeň. Sedm kilometrů nové cyklostezky mezi Přízřenicemi a Modřicemi zvýší komfort i bezpečnost cyklistů.

Jihomoravské Dětkovice postavily hřiště pro všechny sportovce

detkovice nove hristeDětkovice, 12. června 2015 - Obyvatelé jihomoravských Dětkovic se dočkali nového víceúčelového hřiště. Otevření první takové hrací plochy v obci doprovodily exhibiční zápas v nohejbalu a oslavy dětského dne. Vybudování hřiště s vybavením hned pro několik sportovních aktivit podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 1 000 000 korun.

Ve Veselí nad Moravou vyrostla profesionální dráha pro in-line bruslaře

veseli nad moravou in line draha nadace cezVeselí nad Moravou, 22. května 2015 - Jihomoravští příznivci kolečkových bruslí se dočkali první profesionální in-line dráhy v kraji. Ve Veselí nad Moravou vyrostl vedle městského koupaliště sportovní ovál, který poslouží jako plnohodnotný tréninkový prostor sportovcům z rychlobruslařských oddílů, i všem zájemcům z řad široké veřejnosti.

V Křenovicích vyrostlo nové sportovní a fitness hřiště

Hriste krenovice nadace cezKřenovice, 23. dubna 2015 - V Křenovicích vyrostlo nové sportovní hřiště s fitness prvky. K vybudování sportovní plochy s pěti stanovišti dali podnět žáci druhého stupně místní základní školy, kteří se na realizaci projektu také sami podíleli. Výstavbu moderního hřiště v Křenovicích podpořila Nadace ČEZ, jež věnovala obci na projekt téměř 600 tisíc korun.

Jihomoravskou metropoli zaplní běžci Brněnského půlmaratonu

brnensky pulmaraton 2014Brno, 17. dubna 2015 – V sobotu 18. dubna bude patřit centrum Brna běžcům všech věkových i výkonnostních kategorií. V 11 hodin odstartuje na náměstí Svobody Brněnský půlmaraton a Brněnská desítka. Na třetí ročník závodu je přihlášeno téměř 2400 účastníků, přitom registrovat se bude možné ještě i na místě.

Chystá se jubilejní 70. ročník Běhu Lužánkami

beh luzankami brno 70 rocnik 2015Brno, 13. března 2015 - Běh Lužánkami patří k významným tradicím moravské atletiky a koná se pravidelně každoročně od svého prvního ročníku v roce 1946. Jedná se o nejstarší běh na jižní Moravě. Prestiž závodu je dána nejen historií, ale také příjemným prostředím městského parku Lužánky v centru Brna.

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje je horolezec Adam Ondra

Sportovec kraje 2014 adam ondraBrno, 6. března 2015 - Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok byl ve čtvrtek 5. března v Brně vyhlášen horolezec Adam Ondra. Ocenění mu předal hejtman Michal Hašek. Ten ocenil výsledky nejlepších sportovců i obětavou práci jejich trenérů a doprovodných týmů.

Brněnští romští studenti vybudovali svépomocí posilovnu na Cejlu

priprava posilovny Brno cejl iq roma servisBrno, 27. února 2015 - IQ Roma servis a romští středoškoláci počátkem února společně otevřeli v Brně na ulici Cejl 49 posilovnu ROMA GYM určenou pro studenty vzdělávacího programu Gendalos. Jde o první komunitní počin, kdy romští studenti Gendalosu vlastním úsilím a zejména svépomocnou prací vybudovali prostory posilovny a tím i vytvořili nástroj na podporu vzdělávacích úspěchů romské mládeže.

Strana 7 z 40