Umístění: Sport Ostatní sporty

Ve Veselí nad Moravou vyrostla profesionální dráha pro in-line bruslaře

veseli nad moravou in line draha nadace cezVeselí nad Moravou, 22. května 2015 - Jihomoravští příznivci kolečkových bruslí se dočkali první profesionální in-line dráhy v kraji. Ve Veselí nad Moravou vyrostl vedle městského koupaliště sportovní ovál, který poslouží jako plnohodnotný tréninkový prostor sportovcům z rychlobruslařských oddílů, i všem zájemcům z řad široké veřejnosti.

V Křenovicích vyrostlo nové sportovní a fitness hřiště

Hriste krenovice nadace cezKřenovice, 23. dubna 2015 - V Křenovicích vyrostlo nové sportovní hřiště s fitness prvky. K vybudování sportovní plochy s pěti stanovišti dali podnět žáci druhého stupně místní základní školy, kteří se na realizaci projektu také sami podíleli. Výstavbu moderního hřiště v Křenovicích podpořila Nadace ČEZ, jež věnovala obci na projekt téměř 600 tisíc korun.

Jihomoravskou metropoli zaplní běžci Brněnského půlmaratonu

brnensky pulmaraton 2014Brno, 17. dubna 2015 – V sobotu 18. dubna bude patřit centrum Brna běžcům všech věkových i výkonnostních kategorií. V 11 hodin odstartuje na náměstí Svobody Brněnský půlmaraton a Brněnská desítka. Na třetí ročník závodu je přihlášeno téměř 2400 účastníků, přitom registrovat se bude možné ještě i na místě.

Chystá se jubilejní 70. ročník Běhu Lužánkami

beh luzankami brno 70 rocnik 2015Brno, 13. března 2015 - Běh Lužánkami patří k významným tradicím moravské atletiky a koná se pravidelně každoročně od svého prvního ročníku v roce 1946. Jedná se o nejstarší běh na jižní Moravě. Prestiž závodu je dána nejen historií, ale také příjemným prostředím městského parku Lužánky v centru Brna.

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje je horolezec Adam Ondra

Sportovec kraje 2014 adam ondraBrno, 6. března 2015 - Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok byl ve čtvrtek 5. března v Brně vyhlášen horolezec Adam Ondra. Ocenění mu předal hejtman Michal Hašek. Ten ocenil výsledky nejlepších sportovců i obětavou práci jejich trenérů a doprovodných týmů.

Brněnští romští studenti vybudovali svépomocí posilovnu na Cejlu

priprava posilovny Brno cejl iq roma servisBrno, 27. února 2015 - IQ Roma servis a romští středoškoláci počátkem února společně otevřeli v Brně na ulici Cejl 49 posilovnu ROMA GYM určenou pro studenty vzdělávacího programu Gendalos. Jde o první komunitní počin, kdy romští studenti Gendalosu vlastním úsilím a zejména svépomocnou prací vybudovali prostory posilovny a tím i vytvořili nástroj na podporu vzdělávacích úspěchů romské mládeže.

Mikulovský go klub ožívá a láká nové zájemce o tuto japonskou hru

go japonska dekova hraMikulov, 20. února 2015 - Po skoro dvouleté přestávce mikulovští goisti vyjeli na mistrovství republiky žáků a juniorů v Praze. Konal se zde i doprovodný turnaj pro méně zkušené hráče. Za Mikulov hrálo celkem devět hráčů: Veronika Kristová, Anežka Čechová, Eliška Kmetová, Tomáš Krist, Tadeáš Čech, Jiří Souchop, Jakub Krška, Lubor Čech a jejich vedoucí Terka Salajková.

Šestice hřišť v Brně-středu projde rekonstrukcí

hriste tartan sprint bezecka drahaBrno, 5. února 2015 - Rekonstrukci sportovních hřišť hned čtyř základních škol v městské části Brno-střed připravuje statutární město Brno. „Jedná se o kompletní opravu a revitalizaci zastaralých sportovních ploch s cílem modernizace prostor pro výuku tělesné výchovy. Součástí projektu je i revitalizace dvou sportovišť ve Sportovním a rekreačním areálu na Kraví hoře,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Strana 7 z 40