Umístění: Sport Ostatní sporty

Brněnský skialpinista chce na lyžích sjet himalájskou osmitisícovku!

nepal rekord sjezd na lyzichBrno 4. září 2014 – Brněnský rodák Jiří Švihálek odcestoval 3. září do Himalájí, kde se jako člen tříčlenného lyžařského týmu v rámci slovenské skialpinistické expedice Dhaulágirí 2014 pokusí o prvosjezd sedmé nejvyšší hory světa. Nepálská Dhaulágirí přitom měří rovných 8 167 metrů.

Vydejte se nočním Brnem na kolečkových bruslích!

in-line-bruslarBrno, 28. srpna 2014 - V sobotu 30. srpna večer se uskuteční letošní pátá jízda městem na kolečkových bruslích. Přijďte zakončit prázdniny a přivítat nový školní rok stylově - lampiónovým průvodem na bruslích. Nová iniline trasa povede jižní částí města a bude začínat u Inline centra v Brně na Hněvkovského ulici. Sraz na netradiční akci je v 19.30 hodin, start pak ve 20.00 hodin.

RunTour v Brně: Kohák na podpatcích, Puhajková v sexy dresu

jakub kohak runtour brnoBrno, 22. srpna 2014 - Chcete vidět herce Jakuba Koháka, jak se promenáduje na vysokých podpatcích na přehlídkovém molu? Možná se dočkáte. Když totiž na brněnské RunTour tuto sobotu doběhne do cíle pětikilometrového závodu pomaleji než modelka Inna Puhajková, přesně takový trest ho čeká. Pořádné výzvě však bude čelit i sportovní moderátorka, v případě porážky bude absolvovat fotbálek s Kohákem a jeho spoluhráči.

Mikulov bude o víkendu hostit závody v parkuru

parkurMikulov, 25. července 2014 – Milovníci parkurového jezdectví i profesionální koňští jezdci si mohou už po patnácté vychutnat cyklus jezdeckých závodů v mikulovském jezdeckém areálu Cihelna. V sobotu 26. a neděli 27. července se zde uskuteční celkem jedenáct soutěží různých obtížností parkurové jízdy.

Hřiště v Šebkovicích dostalo nový povrch a osvětlení

hriste sebkovice nove otevreneŠebkovice, 18. července 2014 - Obyvatelé Šebkovic i okolí mohou využívat ke sportování vylepšené víceúčelové hřiště. Namísto asfaltového povrchu je zde teď nový umělý povrch včetně lajnování a také nové branky na házenou a sloupky se sítěmi na tenis, volejbal či nohejbal.

V červnu na kolo? Lákadlem jsou další akce seriálu Krajem vína!

nehoda-cyklista3-250Brno, 4. června 2014 – Třetí ročník seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína 2014, který koordinuje Nadace Partnerství, má letos za sebou již pět cyklistických výletů. Další tři se uskuteční hned tento měsíc. Během června totiž mohou cyklisté a milovníci Moravy a vína vyrazit do Velkých Němčic na akci Kraj kvetoucí révy, do Kyjova na akci Po vinařských stezkách Kyjovska anebo do Hustopečí na Expedici krajem André.

Projeďte se Brnem na in-line bruslích

in-line-bruslarBrno, 9. května 2014 - Již tuto sobotu 10. května proběhne druhá letošní jízda městem na bruslích pod dohledem Městské policie Brno. Odjezd je v 17 hodin z Moravského náměstí a trasa povede mimo jiné celým středem města (letos se pojede tato trasa jen jednou z důvodu mnoha dopravních uzavírek, především M. Horákové).

Sobotní „primaverou“ v Podyjí začne v ČR hlavní cyklistická sezóna

foto primaverabike-2006-041Brno, 21. března 2014 - První z kilometrů, které společně najednou v České republice cyklisté po celou hlavní sezónu kol, od jara do podzimu, se začnou načítat v sobotu. V první jarní den odstartuje v nejteplejším regionu republiky, v Podyjí, česká „primavera“.  Odstartuje ji věčně usměvavý cyklista - legendární olympionik – před půlstoletím hrdina, který dlouho čekanou výhrou prestižního Závodu míru nadchnul fanoušky jako málokdo, brněnský Jan Smolík.

Strana 8 z 40