Umístění: Sport Ostatní sporty

V červnu na kolo? Lákadlem jsou další akce seriálu Krajem vína!

nehoda-cyklista3-250Brno, 4. června 2014 – Třetí ročník seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína 2014, který koordinuje Nadace Partnerství, má letos za sebou již pět cyklistických výletů. Další tři se uskuteční hned tento měsíc. Během června totiž mohou cyklisté a milovníci Moravy a vína vyrazit do Velkých Němčic na akci Kraj kvetoucí révy, do Kyjova na akci Po vinařských stezkách Kyjovska anebo do Hustopečí na Expedici krajem André.

Projeďte se Brnem na in-line bruslích

in-line-bruslarBrno, 9. května 2014 - Již tuto sobotu 10. května proběhne druhá letošní jízda městem na bruslích pod dohledem Městské policie Brno. Odjezd je v 17 hodin z Moravského náměstí a trasa povede mimo jiné celým středem města (letos se pojede tato trasa jen jednou z důvodu mnoha dopravních uzavírek, především M. Horákové).

Sobotní „primaverou“ v Podyjí začne v ČR hlavní cyklistická sezóna

foto primaverabike-2006-041Brno, 21. března 2014 - První z kilometrů, které společně najednou v České republice cyklisté po celou hlavní sezónu kol, od jara do podzimu, se začnou načítat v sobotu. V první jarní den odstartuje v nejteplejším regionu republiky, v Podyjí, česká „primavera“.  Odstartuje ji věčně usměvavý cyklista - legendární olympionik – před půlstoletím hrdina, který dlouho čekanou výhrou prestižního Závodu míru nadchnul fanoušky jako málokdo, brněnský Jan Smolík.

Mikulovské rugbysty čeká první jarní výkop

rugby vykopMikulov, 19. března 2014 - Mikulovští rugbysté letos zahajují sezonu prvním domácím zápasem, a to v sobotu 22. března na hřišti v Dolních Dunajovicích. „Náš první soupeř nebude nikdo jiný než RLC Dragon Teplice. Pro ty, co si doma nevedou statistiky, si dovolím připomenout, že loni jsme udolali Draky z Teplic přesvědčivým výkonem 28:18,“ přiblížil pro fanoušky Zdeněk Klečka.

Olympiáda v Soči: 24 hodin denně, na dvou programech ČT i na webu

olympiadaBrno, 31. ledna 2014 - Vysílání zimních olympijských her v Soči v režii České televize nabídne maximum živých přenosů, 250 hodin televizního olympijského vysílání, 22 sportů a 302 soutěží. Dva olympijské programy ČT sport a ČT2, kompletně v HD kvalitě, a až šest programů na webu znamenají dosud nejúplnější nabídku v historii vysílání ze zimních olympijských her. Vůbec poprvé bude také Česká televize vysílat ze dvou olympijských studií, umístěných přímo v centrech dění, v ruském Soči a v olympijském parku na pražské Letné.

Brněnský Automotodrom přivítá Masaryk Run 2014

runBrno, 17. ledna 2014 – Všichni příznivci běhání budou mít 13. dubna jedinečnou možnost zúčastnit se závodu na Masarykově okruhu. Na dráze, kde se při Velké ceně prohánějí nejrychlejší motorky světa, se běžecký závod uskuteční poprvé v historii. O akci informovali za pořadatele Tomáš Mokrý a Lukáš Olejníček.

47. ročník ČEZ Jizerské 50 byl kvůli nedostatku sněhu odvolán

bezky bezkarBrno, 6. ledna 2014 - Kvůli nedostatku přírodního sněhu je 47. ČEZ Jizerská 50 zrušena. Dlouhodobé teploty nad nulou a víkendový déšť znemožnily úpravu tratě, která je na mnoha kilometrech zcela bez sněhové pokrývky. Pořadatelé proto dnes museli tradiční svátek běžeckého lyžování odvolat.

Zimní sporty: Češi nejaději lyžují, zájem roste i o snowboarding

snowboardingBrno, 20. prosince 2013 - Obliba zimních sportovních radovánek u Čechů stále roste. Mezi nejoblíbenější rekreační sporty patří sjezdové lyžování a snowboarding. Díky moderně zpracovanému vybavení a zvýšení kvality zimních středisek přibývá Čechů, kteří přicházejí na chuť i adrenalinovým zážitkům jako je například freeride a freestyle jízda.

Strana 9 z 40