Umístění: Sport Ostatní sporty

Jak vybrat správný sport pro své dítě?

Sport lifePoradí na veletrhu SPORT Life  2008

Jihomoravský  kraj  se na letošním ročníku mezinárodního sportovního veletrhu SPORT Life ve dnech 6.11.-9.11. představí samostatnou expozicí. Stánek v pavilonu A1 je připraven jako velký infomační prostor pro sportovní subjekty Jihomoravského kraje, které tak mohou veřejnosti představit svoji pravidelnou činnost a sportovní akce. Rodiče zde najdou informace o tom, kde, kdy a jak vybrat ten správný sport pro své dítě. Bude zde také představen nový cykloportál Jihomoravského kraje s velkým množstvím zajímavých a praktických informací nejen pro milovníky cyklistiky.

Na bruslích až do oblak

Hynek HolečekHynek Holeček (26) je chlap jako hora. A když si ještě nazuje vysoké brusle, měří úctyhodných 214 centimetrů – a to pak dokáže diváky pořádně zvednout ze sedadel!
Hynek předvádí salchowa, toeloopa nebo rittbergera a jiné bravurní kousky na speciálních, ve světě ojedinělých bruslích z oceli a železa a hlavně s noži, jež jsou o dvacet centimetrů vyšší, než ty obvyklé. „S nápadem za mnou přišel kamarád. Chtěl vyzkoušet něco nového ve dvojici a jeho otec pak pro mě vyrobil speciální vysoké brusle.“ Hynek se představil například v Mrazíkovi – pohádkovému muzikálu na ledě, své umění předvedl nedávno v Tišnově. Se svojí show cestuje i po světě, s Holiday on Ice projel arabské země a tři měsíce strávil v Hongkongu, kde vystupoval až pětkrát denně.

Do sportu vstoupil genový doping

František JedličkaV souvislosti s přímo nadlidskými výkony, kterých sportovci dosahují, se hovoří o novém fenoménu – genovém dopingu. Vždyť jen na olympiádě v Číně bylo ve 302 disciplínách vytvořeno neuvěřitelných 132 olympijských rekordů!
„Genové manipulace mají v budoucnu potenciál měnit lidské životy. V případě jejich zneužití můžeme hovořit o genovém dopingu. Nejrozšířenějšími přenašeči genu do organismu jsou viry. Postup je tedy do jisté míry srovnatelný s uměle navozenou virovou infekcí, přičemž virus nese informaci vedoucí k vyvolání určité požadované reakce,“ prozrazuje brněnský sportovní lékař František Jedlička.

Malé sporty – velké medaile

mistrovství světa v silovém trojboji V Birminghamu v Anglii proběhlo ve dnech 8.–12. září mistrovství světa v silovém trojboji a benčpresu. Toto sportovní odvětví mnohým z nás moc neříká, zato místní v Břeclavi a okolí jej znají dobře díky Radovanu Kaděrovi (31), loňskému bronzovému medailistovi z ME. Letos bojoval společně s 250 silovými atlety z celého světa ve váhových kategoriích do 125 nebo 140 kg a uspěl víc než na výbornou. V samotném benčpresu získal bronz a v celkovém součtu trojboje, kdy zvedalcelkem 855 kg, si zajistil stříbrnou medaili.

Dvojice z Kociánky závodila v Pekingu

paralympiáda v ČíněJedinými zástupci z jihu Moravy, kteří se zúčastnili paralympiády v Číně, byli Josef Winkler (31) a Andrea Farkašová (30), oba z SK Kociánka Brno.
Josef Winkler startoval v soutěži tricyklistů. V této disciplíně závodí těžce spasticky handicapovaní s centrální poruchou hybnosti, jež místo na kole, na kterém by neudrželi rovnováhu, jezdí na tricyklu. Skončil v časovce devátý a sedmý v silničním závodě.

Brněnský rekordman se radši sprchuje

dálkový plavec David Čech Brněnský dálkový plavec David Čech (22) jako první český suchozemec v historii přeplaval Gibraltarský průliv, a navíc jej zdolal oběma směry. A tak nikoho neudiví, že se místo válení ve vaně radši sprchuje. Vody si totiž užije dost a dost.
Proč se mladý rekordman rozhodl právě pro plavbu přes Gibraltar? „Uvažoval jsem o něčem novém i finančně méně náročném. Říkal jsem si, že jedna cesta neodpovídá ani dlouhým závodům, tudíž jsem zvolil plavbu tam i zpět nonstop,“ říká David Čech. Rozdíl mezi průlivem a Kanálem je především v jejich délce. La Manche má vzdušnou čarou zhruba 33, Gibraltar 15 kilometrů. Na Gibraltaru jsou proudy pouze z jedné strany, tudíž plavce odsouvají dál a dál do Středozemního moře, a oba směry zdolá pouze rychlý plavec, jinak by se zpátky do Evropy snad ani nedostal.

Zlatý Kostelecký je z Holasic u Brna

Olympijské zlatoDavid Kostelecký udělal radost českým sportovním fanouškům a především těm z Holasic u Brna, kde čerstvý olympijský vítěz z Pekingu se střelectvím začínal...

David a žárlivý manžel

HolasiceDavid Kostelecký po svém návratu z Pekingu kuriózně způsobil malou manželskou krizi. V nejmenovaných novinách se totiž objevil snímek pořízený krátce po jeho příjezdu do Holasic v okamžiku, kdy byla v jeho blízkosti přitažlivá žena.A právě tato fotografie zapříčinila v jednom břeclavském bytě pořádnou hádku. Povídejte žárlivému manželovi, že šlo o náhodu…

Strana 39 z 40