Umístění: Sport Ostatní sporty

Brněnské královny sportu roku 2008

Hana Machová-HorákováZlato v anketě o nejlepšího sportovce roku 2008 získala dálková plavkyně Jana Pechanová z Komety Brno, stříbro si odnesla triatlonistka Radka Vodičková z Ekol Teamu a bronz pak obdržela basketbalistka Hana Machová-Horáková z Gambrinus Sika Brno, nejlepšího brněnského kolektivu loňského roku.

Běh pod Pálavou již po 27.

Běh pod PálavouPoslední předvánoční sobota v Perné patřila běžcům. Konal se zde 27. Běh pod Pálavou, který je součástí Znojemského běžeckého poháru 2008/2009. Dětského závodu na trase 1 nebo 2 km se celkem zúčastnilo 16 žáků a žákyň.  Z domácích si nejlépe vedli Petr Holec a Linda Holcová, oba obsadili 3. místo. Závodit mohly i nejmenší, tedy předškolní děti, a to na úseku dlouhém 100 m. V této kategorii zvítězila domácí Stelinka Kolínková před Lukáškem Rabatou a Tomáškem Jančaříkem...

Málek hlásí návrat

Petr MálekPo sedmi letech je zpátky. Petr Málek, stříbrný střelec z olympiády v Sydney 2000, se vrátil po mnohaletém působení u kyperské reprezentace zpátky domů, do Rebešovic. Lukrativní nabídky z jiných zemí na trénování sice přišly, ale přednost dostala rodina. A jak Málek vzpomíná na olympiádu v Pekingu? „Byla velkolepá, ale také bez šance dovolat se spravedlnosti. Nedostali jsme šanci na střelnici vůbec trénovat, vlastním závodníkům Číňané připisovali i nezasažené terče a jiným je zase nepřičetli,“ odhaluje Málek, který už na vlastní závodění nepomýšlí.

Ani osm křížků cyklistovi z Brna nevadí

Václav BartošKoncem listopadu Václav Bartoš oslavil 84. narozeniny. I dnes si ale pravidelně obouvá cyklistické tretry, nahazuje kolo na rameno a vydává se na padesátikilometrovou túru. S cyklistikou začal v jedenačtyřicátém v SK Židenice. Nechyběl na startu prvního Závodu míru, který se jel tehdy ještě bez jakékoliv technické podpory. Například galusky se vozily na ramenech obtočené kolem krku. Mezi světovými, tedy i olympijskými závodníky proslul Bartoš také jako výrobce kožených přileb, svého druhu nedostatkového zboží. A bez nich se na start nesmělo.

Naši sportovní střelci přivezli zlato

Naši sportovní střelci přivezli zlatoDvanáctičlenná výprava sportovních střelců Jihomoravského kraje již potřetí za sebou slavila úspěch na mezinárodním kolbišti. Střelci se 4. října vrátili ověnčeni vavříny z mezinárodních závodů krajů „O pohár predsedu Bratislavského samosprávného kraja“. Tato akce je tradiční sportovní událostí pro mladé sportovce z partnerských regionů pořádanou pod záštitou předsedy Bratislavského kraje Vladimíra Bajana. Střelecká výprava v soutěži krajů opět obhájila absolutní prvenství a získala pohár reprezentace našeho kraje.

 

Malá Kašpárková: Atletika ani náhodou

Terezka KašpárkováTrojskok? Kdepak. Sedmiletá Terezka Kašpárková na úspěchy mámy Šárky neslyší. Právě naopak. Dvakrát týdně buší do tenisového míčku a ke všemu se dala na basketbal. „Bránit jí nebudu, ale tenis by profesionálně hrát nemusela. Je to hrozná dřina,“ tvrdí bývalá skokanka do výšky a mistryně světa v trojskoku z roku 1997 Šárka Kašpárková.

 

 

Jak vybrat správný sport pro své dítě?

Sport lifePoradí na veletrhu SPORT Life  2008

Jihomoravský  kraj  se na letošním ročníku mezinárodního sportovního veletrhu SPORT Life ve dnech 6.11.-9.11. představí samostatnou expozicí. Stánek v pavilonu A1 je připraven jako velký infomační prostor pro sportovní subjekty Jihomoravského kraje, které tak mohou veřejnosti představit svoji pravidelnou činnost a sportovní akce. Rodiče zde najdou informace o tom, kde, kdy a jak vybrat ten správný sport pro své dítě. Bude zde také představen nový cykloportál Jihomoravského kraje s velkým množstvím zajímavých a praktických informací nejen pro milovníky cyklistiky.

Na bruslích až do oblak

Hynek HolečekHynek Holeček (26) je chlap jako hora. A když si ještě nazuje vysoké brusle, měří úctyhodných 214 centimetrů – a to pak dokáže diváky pořádně zvednout ze sedadel!
Hynek předvádí salchowa, toeloopa nebo rittbergera a jiné bravurní kousky na speciálních, ve světě ojedinělých bruslích z oceli a železa a hlavně s noži, jež jsou o dvacet centimetrů vyšší, než ty obvyklé. „S nápadem za mnou přišel kamarád. Chtěl vyzkoušet něco nového ve dvojici a jeho otec pak pro mě vyrobil speciální vysoké brusle.“ Hynek se představil například v Mrazíkovi – pohádkovému muzikálu na ledě, své umění předvedl nedávno v Tišnově. Se svojí show cestuje i po světě, s Holiday on Ice projel arabské země a tři měsíce strávil v Hongkongu, kde vystupoval až pětkrát denně.

Strana 39 z 40