Umístění: Sport Ostatní sporty

Brněnský Automotodrom přivítá Masaryk Run 2014

runBrno, 17. ledna 2014 – Všichni příznivci běhání budou mít 13. dubna jedinečnou možnost zúčastnit se závodu na Masarykově okruhu. Na dráze, kde se při Velké ceně prohánějí nejrychlejší motorky světa, se běžecký závod uskuteční poprvé v historii. O akci informovali za pořadatele Tomáš Mokrý a Lukáš Olejníček.

47. ročník ČEZ Jizerské 50 byl kvůli nedostatku sněhu odvolán

bezky bezkarBrno, 6. ledna 2014 - Kvůli nedostatku přírodního sněhu je 47. ČEZ Jizerská 50 zrušena. Dlouhodobé teploty nad nulou a víkendový déšť znemožnily úpravu tratě, která je na mnoha kilometrech zcela bez sněhové pokrývky. Pořadatelé proto dnes museli tradiční svátek běžeckého lyžování odvolat.

Zimní sporty: Češi nejaději lyžují, zájem roste i o snowboarding

snowboardingBrno, 20. prosince 2013 - Obliba zimních sportovních radovánek u Čechů stále roste. Mezi nejoblíbenější rekreační sporty patří sjezdové lyžování a snowboarding. Díky moderně zpracovanému vybavení a zvýšení kvality zimních středisek přibývá Čechů, kteří přicházejí na chuť i adrenalinovým zážitkům jako je například freeride a freestyle jízda.

V Brně se uskuteční svátek bojových sportů Budoshow

budoshowBrno, 29. listopadu 2013 - To nejlepší z bojových umění a sportů zažijí diváci v Brně v neděli 1. prosince. Od 15 hodin se zde v nové sportovní hale na ulici Vodová uskuteční Budoshow 2013. Letošním hlavním VIP hostem bude Don Dragon Wilson, jedenáctinásobný mistr světa v kickboxu a hollywoodský herec.

Ve Vyškově otevřeli druhou část Oranžového hřiště

oranzove hriste cez vyskovVyškov, 30. října 2013 – Druhá část sportovně rekreačního hřiště ve Smetanových sadech ve Vyškově-Dědicích, známého pod názvem Oranžové hřiště, se dočkala svého otevření. Druhou etapu hřiště začala stavební firma Wagner stavět na konci letošního srpna. Na zhruba 760 metrech čtverečních vyrostla nová zpevněná plocha s několika povrchy – z pryžové štěpky, říčního písku a zelených ploch. Nedílnou součástí stavby jsou dvě nové atrakce pro děti, konkrétně lanové centrum a opičí dráha. Rozšířené plochy hřiště byly doplněny kamennými balvany, lavičkami a odpadkovými koši.

Z Bystrce k Anthroposu se můžete projet na in-line bruslích

in-line brusleBrno, 4. října 2013 - V sobotu 5. října v rámci Brněnských dnů pro zdraví 2013 proběhne letos poslední jízda městem Brnem na kolečkových bruslích za hudebního doprovodu Rádia Krokodýl. Trasa je osvědčená Svratecká, sraz je v 15.30 na parkovišti firmy Sika CZ v Bystrci, odjezd se uskuteční v 16.00. Jezdci budou dále pokračovat přes Jundrov k Antroposu a zpět.

V Pasohlávkách se pojede mistrovství ČR dračích lodí

draci-lode-palava-2012Brno/Praha 24. září 2013 – Kolem 2 000 pádlujících dragonů se kvalifikovalo na Mistrovství České republiky dračích lodí 2013, které se pojede v Pasohlávkách od pátku 27. do neděle 29. září. V areálu ATC Merkur na Velké Laguně bude MČR DL 2013 zahájeno kategorií školních posádek v pátek dopoledne. Víkend pak bude patřit nejlepším týmům v ČR v kategorii Český pohár a Dragon Boat Grand Prix, současně i poprvé v historii se bude bojovat o medaile v kategorii FUN tj. firemních a příležitostných týmů.

Cyklisté se obují do krpálu a zdolají vinice i kopce

cykliste-silnicni-250Mikulov, 2. srpna 2013 - První sobota v srpnu patří v Mikulově již tradičně cyklistickému závodu Pálavský krpál. Emotivní start z Náměstí přitahuje již šestým rokem stovky cyklistů nejrůznější úrovně i věku.

Strana 10 z 40