Umístění: Sport Ostatní sporty

V Brně se uskuteční svátek bojových sportů Budoshow

budoshowBrno, 29. listopadu 2013 - To nejlepší z bojových umění a sportů zažijí diváci v Brně v neděli 1. prosince. Od 15 hodin se zde v nové sportovní hale na ulici Vodová uskuteční Budoshow 2013. Letošním hlavním VIP hostem bude Don Dragon Wilson, jedenáctinásobný mistr světa v kickboxu a hollywoodský herec.

Ve Vyškově otevřeli druhou část Oranžového hřiště

oranzove hriste cez vyskovVyškov, 30. října 2013 – Druhá část sportovně rekreačního hřiště ve Smetanových sadech ve Vyškově-Dědicích, známého pod názvem Oranžové hřiště, se dočkala svého otevření. Druhou etapu hřiště začala stavební firma Wagner stavět na konci letošního srpna. Na zhruba 760 metrech čtverečních vyrostla nová zpevněná plocha s několika povrchy – z pryžové štěpky, říčního písku a zelených ploch. Nedílnou součástí stavby jsou dvě nové atrakce pro děti, konkrétně lanové centrum a opičí dráha. Rozšířené plochy hřiště byly doplněny kamennými balvany, lavičkami a odpadkovými koši.

Z Bystrce k Anthroposu se můžete projet na in-line bruslích

in-line brusleBrno, 4. října 2013 - V sobotu 5. října v rámci Brněnských dnů pro zdraví 2013 proběhne letos poslední jízda městem Brnem na kolečkových bruslích za hudebního doprovodu Rádia Krokodýl. Trasa je osvědčená Svratecká, sraz je v 15.30 na parkovišti firmy Sika CZ v Bystrci, odjezd se uskuteční v 16.00. Jezdci budou dále pokračovat přes Jundrov k Antroposu a zpět.

V Pasohlávkách se pojede mistrovství ČR dračích lodí

draci-lode-palava-2012Brno/Praha 24. září 2013 – Kolem 2 000 pádlujících dragonů se kvalifikovalo na Mistrovství České republiky dračích lodí 2013, které se pojede v Pasohlávkách od pátku 27. do neděle 29. září. V areálu ATC Merkur na Velké Laguně bude MČR DL 2013 zahájeno kategorií školních posádek v pátek dopoledne. Víkend pak bude patřit nejlepším týmům v ČR v kategorii Český pohár a Dragon Boat Grand Prix, současně i poprvé v historii se bude bojovat o medaile v kategorii FUN tj. firemních a příležitostných týmů.

Cyklisté se obují do krpálu a zdolají vinice i kopce

cykliste-silnicni-250Mikulov, 2. srpna 2013 - První sobota v srpnu patří v Mikulově již tradičně cyklistickému závodu Pálavský krpál. Emotivní start z Náměstí přitahuje již šestým rokem stovky cyklistů nejrůznější úrovně i věku.

Břeclav je zakládajícím členem Asociace měst pro cyklisty

breclav-asociace-mets-pro-cyklistyBřeclav, 12. července - Břeclav je známá tím, že na kole zde jezdí skutečně každý. Od dětí až po důchodce. Kola obyvatelé města využívají nejen pro cykloturistiku, ale především jako prostředek pro cestu do práce, za zábavou či na nákup. A to byl důvod, proč se město svým podpisem připojilo k Asociaci měst pro cyklisty. Za Břeclav podepsal zakladatelskou listinu místostarosta Luboš Krátký.

Pod Pálavou se utkají desítky dračích lodí

draci-lodePavlov/Břeclav 9. července 2013 – Pálavský festival dračích lodí  má  v kalendáři závodů své pevné místo! A mezi českými a moravskými posádkami je tento víkend brán jako kultovní dračí událost! V letošním ročníku se očekává účast kolem šedesáti posádek, tedy kolem 1500 pádlujících závodníků! Pálavský festival dračích lodí startuje o víkendu 13. a 14. 7. na Mušovském jezeře v areálu Yacht Clubu Dyje pod Pavlovem.

Na mistrovství ČR regionů v beach volejbalu do Slavkova

beachvolleyballSlavkov u Brna, 9. července 2013 - SK Beachvolleyball Slavkov pořádá o víkendu ve dnech 13. – 14. července na městském koupališti ve Slavkově u Brna Mistrovství republiky regionů v beach volejbalu - REGION CUP 2013.

Strana 10 z 40