Umístění: Sport Ostatní sporty

V Pasohlávkách se pojede mistrovství ČR dračích lodí

draci-lode-palava-2012Brno/Praha 24. září 2013 – Kolem 2 000 pádlujících dragonů se kvalifikovalo na Mistrovství České republiky dračích lodí 2013, které se pojede v Pasohlávkách od pátku 27. do neděle 29. září. V areálu ATC Merkur na Velké Laguně bude MČR DL 2013 zahájeno kategorií školních posádek v pátek dopoledne. Víkend pak bude patřit nejlepším týmům v ČR v kategorii Český pohár a Dragon Boat Grand Prix, současně i poprvé v historii se bude bojovat o medaile v kategorii FUN tj. firemních a příležitostných týmů.

Cyklisté se obují do krpálu a zdolají vinice i kopce

cykliste-silnicni-250Mikulov, 2. srpna 2013 - První sobota v srpnu patří v Mikulově již tradičně cyklistickému závodu Pálavský krpál. Emotivní start z Náměstí přitahuje již šestým rokem stovky cyklistů nejrůznější úrovně i věku.

Břeclav je zakládajícím členem Asociace měst pro cyklisty

breclav-asociace-mets-pro-cyklistyBřeclav, 12. července - Břeclav je známá tím, že na kole zde jezdí skutečně každý. Od dětí až po důchodce. Kola obyvatelé města využívají nejen pro cykloturistiku, ale především jako prostředek pro cestu do práce, za zábavou či na nákup. A to byl důvod, proč se město svým podpisem připojilo k Asociaci měst pro cyklisty. Za Břeclav podepsal zakladatelskou listinu místostarosta Luboš Krátký.

Pod Pálavou se utkají desítky dračích lodí

draci-lodePavlov/Břeclav 9. července 2013 – Pálavský festival dračích lodí  má  v kalendáři závodů své pevné místo! A mezi českými a moravskými posádkami je tento víkend brán jako kultovní dračí událost! V letošním ročníku se očekává účast kolem šedesáti posádek, tedy kolem 1500 pádlujících závodníků! Pálavský festival dračích lodí startuje o víkendu 13. a 14. 7. na Mušovském jezeře v areálu Yacht Clubu Dyje pod Pavlovem.

Na mistrovství ČR regionů v beach volejbalu do Slavkova

beachvolleyballSlavkov u Brna, 9. července 2013 - SK Beachvolleyball Slavkov pořádá o víkendu ve dnech 13. – 14. července na městském koupališti ve Slavkově u Brna Mistrovství republiky regionů v beach volejbalu - REGION CUP 2013.

Devatenáctiletý cyklista Ivo Koblasa zazářil na italském nebi

ivo-klobasa-cyklista-meranoBrno/Merano, 13. června 2013 - Ve dnech 7.- 8. června se peloton handicapovaných cyklistů přesunul k prvnímu letošnímu světovému poháru do italského Merana, nádherného lázeňské města sevřeného v jícnu vysokých hor. Proti očekávání zde byla větší konkurence cyklistů, než na paralympijských hrách v Londýně 2012.

Jihomoravští reprezentanti se zúčastní zimní dětské olympiády

lyzar-lyzovaniBrno, 7. května 2013 - Krajská rada schválila účast reprezentace Jihomoravského kraje na Hrách VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, které se uskuteční v Kraji Vysočina ve dnech  19. až 24. ledna 2014.Jihomoravský kraj zajišťuje přípravu a účast reprezentace Jihomoravského kraje na projektu Českého olympijského výboru Olympiáda dětí a mládeže ČR od roku 2003.

Baseball: Zastaví Skokani dračí ofenzívu? Uvidíme v sobotu

baseballova-rukaviceBrno, 19. dubna 2013 - Brněnští Draci zvládli vstup do sezóny. Petr Minařík i Michal Sobotka si připsali první vítězství, s ofenzívou byli zřejmě Arnošt Nesňal a jeho kolegové spokojení a Draci porazili extraligového nováčka Tempo Titans Praha 18-5 a 6-4. Spolu s Draky dokázali v prvním víkendu dvakrát zvítězit také brněnská Technika a pražská Kotlářka. Nyní čeká Draky soupeř z Olomouce. Skokani loni skončili sezónu na sedmém místě a tak museli extraligovou příslušnost obhajovat v baráži, což se jim s týmem Sokol Hluboká podařilo.

Strana 10 z 40