Umístění: Sport Ostatní sporty

Pod Pálavou se utkají desítky dračích lodí

draci-lodePavlov/Břeclav 9. července 2013 – Pálavský festival dračích lodí  má  v kalendáři závodů své pevné místo! A mezi českými a moravskými posádkami je tento víkend brán jako kultovní dračí událost! V letošním ročníku se očekává účast kolem šedesáti posádek, tedy kolem 1500 pádlujících závodníků! Pálavský festival dračích lodí startuje o víkendu 13. a 14. 7. na Mušovském jezeře v areálu Yacht Clubu Dyje pod Pavlovem.

Na mistrovství ČR regionů v beach volejbalu do Slavkova

beachvolleyballSlavkov u Brna, 9. července 2013 - SK Beachvolleyball Slavkov pořádá o víkendu ve dnech 13. – 14. července na městském koupališti ve Slavkově u Brna Mistrovství republiky regionů v beach volejbalu - REGION CUP 2013.

Devatenáctiletý cyklista Ivo Koblasa zazářil na italském nebi

ivo-klobasa-cyklista-meranoBrno/Merano, 13. června 2013 - Ve dnech 7.- 8. června se peloton handicapovaných cyklistů přesunul k prvnímu letošnímu světovému poháru do italského Merana, nádherného lázeňské města sevřeného v jícnu vysokých hor. Proti očekávání zde byla větší konkurence cyklistů, než na paralympijských hrách v Londýně 2012.

Jihomoravští reprezentanti se zúčastní zimní dětské olympiády

lyzar-lyzovaniBrno, 7. května 2013 - Krajská rada schválila účast reprezentace Jihomoravského kraje na Hrách VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, které se uskuteční v Kraji Vysočina ve dnech  19. až 24. ledna 2014.Jihomoravský kraj zajišťuje přípravu a účast reprezentace Jihomoravského kraje na projektu Českého olympijského výboru Olympiáda dětí a mládeže ČR od roku 2003.

Baseball: Zastaví Skokani dračí ofenzívu? Uvidíme v sobotu

baseballova-rukaviceBrno, 19. dubna 2013 - Brněnští Draci zvládli vstup do sezóny. Petr Minařík i Michal Sobotka si připsali první vítězství, s ofenzívou byli zřejmě Arnošt Nesňal a jeho kolegové spokojení a Draci porazili extraligového nováčka Tempo Titans Praha 18-5 a 6-4. Spolu s Draky dokázali v prvním víkendu dvakrát zvítězit také brněnská Technika a pražská Kotlářka. Nyní čeká Draky soupeř z Olomouce. Skokani loni skončili sezónu na sedmém místě a tak museli extraligovou příslušnost obhajovat v baráži, což se jim s týmem Sokol Hluboká podařilo.

Běhu „Okolo Pálavy“ se zúčastnilo 300 běžců z ČR a Rakouska

beh-okolo-palavy-2013Pavlov, 15. dubna 2013 - V sobotu 13. dubna zažila Pálava první ročník běžeckého závodu „Okolo Pálavy“. První přijíždějící účastníci běžeckého závodu byli velmi příjemně překvapeni dokonalým prostředím a skvělým zázemím areálu Yacht Clubu pod Pavlovem. V 11.00 hod bylo na startovní linii připraveno na 300 běžců.

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje se stal biker Ondřej Cink

nejlepsi sportovecBrno, 15. března 2013 – Jezdec na horském kole Ondřej Cink byl včera vyhlášen nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. V konkurenci dalších 45 sportovců označila hodnotící komise jeho výkony v roce 2012 za nejvýraznější. V dalších kategroiích byl oceněn například hokejový klub Kometa Brno nebo nohejbalista Lukáš Rosenberk, informoval Petr Holeček z tiskového odboru Jihomoravského kraje.

Obliba golfu v Čechách se zvyšuje a hřišť přibývá

golf-jamkaPraha, 22. prosince 2012 (MEDIAFAX) - Vývoj golfu v České republice je i přes ekonomicky nepříznivou situaci uspokojivý a počet hřišť se od roku 2001 téměř trojnásobil. Nárůst hřišť je opravdu markantní, a to z 34 hřišť v roce 2001 na 93 v polovině letošního roku, vyplývá z analýzy Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Strana 10 z 39