Umístění: Sport Ostatní sporty

Blahopřání vítězkám Českého poháru

HazenkarkyBrno, 15. dubna 2010 - Členky házenkářského klubu HC Britterm Veselí nad Moravou, které se staly vítězkami Českého poháru, přijal dne 9. března hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek spolu s radním Jiřím Jandou. Přijetí se zúčastnil také starosta Veselí Jaroslav Hanák.

Atletka Masná šla málem z Kataru do Brna po svých

AtletkaBrno, 8. dubna 2010 - Přestože abnormální výškou nevyniká, nemohl Lenku Masnou na Mistrovství světa v halové atletice v katarském Dauhá nikdo přehlédnout. Její nezvykle do světla odbarvené vlasy „svítily“ přes všechna sportoviště. Brněnská běžkyně na 800 metrů neodjížděla do Arábie jako favoritka, ale s cílem skončit co možná nejvýše. Lenčin trenér Jiří Sequent musel zůstat doma, protože nebyl na šampionát nominován.

Futsalisté si přivydělávají v kopačkách

futsalBrno, 7. dubna 2010 - Hned při svém premiérovém startu v nejvyšší soutěži se podařilo brněnským futsalistům FC Tango Brno splnit cíl. „Chtěl jsem, přestože jsme nováčkem, postoupit do play off. To se nám splnilo ještě před koncem základní části. Nemůžeme už skončit celkově horší než sedmí,“ pochvaluje si předseda mužstva Jiří Štěrba.

Nejlepší sportovci jižní Moravy budou oceněni krajem

SportacekBrno, 25. března 2010 (MEDIAFAX) - Jihomoravský kraj letos poprvé ocení své nejlepší sportovce. Ve čtvrtek to sdělil hejtman Michal Hašek (ČSSD) s tím, že nejlepší jednotlivci i kolektivy převezmou ceny 30. března na galavečeru v Městském divadle v Brně.

Tatra na expedici v Jižní Americe

TatraDvacet let po první expedici se vydala 12. 12. 2009, od brněnského Jakubského náměstí, na svoji čtvrtou pouť Tatra 805. Po Africe, Asii a Austrálii bude nyní brázdit Jižní Ameriku. Trasa má kolem10 000 kilometrů a pojede se víceméně od jednoho národního parku k dalšímu. Expedice začíná v hlavním městě Argentiny Buenos Aires, kde by posádka chtěla podpořit i české účastníky závodu Dakar. Zpátky by se měla vrátit začátkem března.

Pavoučí muž je z Brna

HorolezecBrněnský Adam Ondra se již ve dvanácti letech zařadil mezi deset nejlepších lezců na obtížnost na této planetě. Juniorskému mistru světa chyběl letos jen kousek, aby podobný úspěch zopakoval i v prvním roce mezi seniory v Číně. Ale i titul vicemistra Adamovi sluší. Navíc nedávno vyhrál poslední - šestý -  závod Světového poháru ve slovinském Kranji a stal se tak současně i jeho absolutním vítězem. Adam studuje na brněnském Gymnáziu Matyáše Lecha a řídí se mottem: Více metrů, více pádů, více srandy...

Senzační stříbrný úspěch dětských olympioniků

Dets.olympŠest zlatých, sedm stříbrných a sedm bronzových medailí – a tím pádem i celkové druhé místo v konkurenci třinácti krajů. Takový je zcela mimořádný úspěch reprezentace Jihomoravského kraje na Hrách IV. Zimní olympiády dětí a mládeže, která proběhla ve dnech 31. ledna až 5. února v Libereckém kraji. Jako by tímto historickým úspěchem juniorští sportovci chtěli přes půl zeměkoule poslat symbolický vzkaz do Vancouveru, kde jen několik dní po nich startovaly dospělé legendy českého sportu jako Martina Sáblíková, Martin Bauer či Michal Březina. Posledně jmenovaný krasobruslař Březina, který se na vás usmívá z titulní stránky, přitom začínal úspěšnou kariéru právě jako dětský závodník za Jihomoravský kraj.    

Krasobruslařskou válku odnesl i Březina

BrezinaBrněnský Michal Březina se stal českou krasobruslařskou jedničkou. Už podruhé, v poměrně krátké době, porazil Tomáše Vernera. Na olympiádě ve Vancouveru si Michal dojel pro desáté místo, Tomáš skončil až devatenáctý. Březina přitom mohl skončit i lépe, než jako celkově třetí nejlepší Evropan v soutěži.

Strana 32 z 40