Umístění: Sport Ostatní sporty

Na olympiádě zabojuje také akrobat z Brna

LyzarMožnost vybojovat si účast na zimní olympiádu se sportovcům z Brna hned tak nepodaří. Zvláště v disciplíně, ve které se to navíc musí umět s lyžemi. Šance je asi taková, jako kdyby Somálci vyhráli titul mistrů světa v hokeji. A přesto nejde v prvním případě o utopii. Pod vlajkou s olympijskými kruhy totiž závodil už Jaroslav Bogdálek v roce 1956 v Cortině d´Ampezzo v alpské lyžování – ve sjezdu. V Kanadě se zase představí v akrobatickém lyžování Lukáš Vaculík (23). A naději živí i Lukášova sestra Tereza (17), která je 1. náhradnicí mezinárodní federace.

Brněnský krasobruslař Březina převálcoval Vernera

KrasobrusleniDevatenáctiletý juniorský vicemistr světa Michal Březina z Brna vybojoval na nedávném mistrovství Evropy v krasobruslení 4. místo. Bývalý evropský šampion Tomáš Verner si už holt musí přiznat, že není českou krasobruslařskou jedničkou. Michal noc před svým nejlepším výsledkem v kariéře spal dobře, jen po závodech se vrátil na hotel až hodinu po půlnoci, protože musel na doping. Horší to měl na ledě, protože se rozhodčím představil hned po Plujščenkovi z Ruska, který nasadil laťku hodně vysoko. Však také v Estonsku vybojoval už svůj šestý evropský titul.

Fed Cup: Do semifinále jde Itálie, USA, Česko a Rusko

FedcupBrno, 7. února 2010 (MEDIAFAX) - Přinášíme vám souhrn všech výsledků utkání 1. kola Světové skupiny Fed Cupu. V semifinále soutěže ženských tenisových družstev nastoupí tým České republiky v Itálii, druhou dvojici tvoří USA a Rusko.

FED CUP - Češky si zahrají semifinále

Tenis3Brno, 7. února 2010 (MEDIAFAX) - České tenistky si po roce opět zahrají semifinále Fed Cupu, když o víkendu porazily v Brně v úvodním kole Světové skupiny I Německo 3:2. Výraznou měrou dopomohla k úspěchu Lucie Hradecká, která v neděli absolvovala vítěznou dvouhru a po boku Květy Peschkeové i závěrečného debla.

Fed Cup: Šafářová věří, že bude fit

fed_cupBrno, 3. února 2010 (MEDIAFAX) - První půlhodinu strávila ve středu na kurtu v areálu brněnského výstaviště fedcupová reprezentatka v tenise Lucie Šafářová. Českou jedničku pro víkendový duel úvodního kola Světové skupiny I proti Německu dřív do tréninku nepustily horečky.

Fed Cup: Rittnerová očekává těžké zápasy

Tenis2Brno, 3. února 2010 (MEDIAFAX) - Bez jedničky Sabiny Lisické nastoupí německé tenistky o víkendu v utkání prvního kola Světové skupiny I Fed Cupu v Brně proti českému celku. Přesto hostující hráčky věří, že mohou postoupit do semifinále soutěže. Německá kapitánka Barbara Rittnerová má při neúčasti 25. hráčky světa Lisické po pondělním příjezdu do Brna k dispozici Kristinu Barroisovou, Annu-Lenu Grönefeldovou, Tatjanu Malekovou a Andreu Petkovicovou. "Lisická je sice naše nejlepší hráčka, ale omluvila se a nedá se s tím nic dělat. Vybrala jsem nejlepší možný tým, který se bude snažit udělat maximum pro postup. Tíhu zodpovědnosti ale necháme na domácím družstvu, které bude favoritem," řekl Rittnerová.

Tenistka Šafářová ani v uterý netrénovala

TenisBrno, 2. února 2010 (MEDIAFAX) - Ani v úterý si česká tenistka Lucie Šafářová nevyzkoušela kurt, na němž fedcupový tým bude v Brně o víkendu hostit v úvodním kole Světové skupiny I celek Německa. Domácí jednička v pondělí ulehla se zvýšenou teplotou a teprve ve středu by měla začít s tréninkem. Šafářová vynechala pondělní i úterní trénink, ovšem podle slov kapitána Petra Pály se její zdravotní stav díky pomoci týmového lékaře Vlastimila Voráčka zlepšil. "Lucka v úterý absolvovala krátkou procházku, podívala se do haly a společně s týmem poobědvala," uvedl Pála. Zbývající trio Lucie Hradecká, Petra Kvitová a deblistka Květa Peschkeová je zdravotně v pořádku.

Trénink na Fed Cup zatím bez Šafářové - má horečky

Brno, 1. února 2010 (MEDIAFAX) - Stále v nekompletní sestavě se připravují české tenistky na utkání prvního kola Světové skupiny I ve Fed Cupu proti Německu, které budou hostit 6. a 7. února v Brně. Týmová jednička Lucie Šafářová totiž v pondělí ulehla na hotelu s horečkou.

Strana 33 z 40