Umístění: Sport Ostatní sporty

Spielberk Office Centre ovládne spinning maratón

maraton(Brno, 9. listopadu 2009) - Brno zažije spinningovou akci roku. Vůbec poprvé se v tomto městě uskuteční 24hodinový spinningový maratón. Klání týmů dle vlastní volby o dvou až šesti členech  začne v pátek 13. listopadu v 16 hod ve fitness centru Startrac v areálu Spielberk Office Centre, na Holandské ulici v Brně. Pro registraci zájemců o účast je čas až do příštího čtvrtka.

Šampion s prakem hraje na 18karátovou trubku

PrakarKdyž překročíte práh pokoje osmnáctiletého Jiřího Holešinského, okamžitě si všimnete, že namísto tapety jsou stěny polepeny notovými partiturami. Vpravo za stojanem na noty se sluníčko odráží od stojící trubky, levou stěnu zakrývá 30 pohárů, které získal během pouhých čtyř roků ve střelbě z praku. A před každou větou si neodpustí slovíčko: tož. Tož Jirka je totiž z oblasti révy, z Mutěnic, a nedávno si přivezl z mistrovství Evropy v této disciplíně zlato.

V Jinačovicích přes deset tisíc utopených

loveni_micuV polovině srpna se do šesti ze třinácti nejexponovanějších jezírek v golfovém areálu v Jinačovicích u Brna potopily tři skupiny potápěčů, aby se za dvě hodiny snažily z místy až šesti a půl metrové hloubky zachránit co nejvíce ztracených, tedy špatně odpálených míčků. „Každá skupina si, vždy po hodině, vylosovala, ve které konkrétní umělé vodní ploše se o to pokusí. Zatímco vloni to dělalo, a to po jediné sezóně, celkem 70 kilogramů, letos jen vítěz vytáhl na souš 44 kilogramů,“ prozrazuje něco ze statistických čísel správce areálu Pavel Kypr.

Z Babic "vyplula" světová loď do La Rochelle

Loď BabiceOd roku 1862 se na dole Ferdinand v Babicích u Brna těžilo černé uhlí. Po válce sloužil areál jako vězeňské zařízení pro německé zajatce a po osmačtyřicátém zde fárali političtí vězni. No, a před pár dny odtud vyjel Milan Koláček se světovou jachtou na její první závody.

Místo stíhaček řádil po ranveji Kaštan

Kaštan„Do motocyklové kožené kombinézy se soukám po 35 letech,“ konstatoval 9ti násobný účastník rallye Dakar Ivo Kaštan, na vojenském letišti v Náměšti nad Oslavou, kde testoval nedávno potají nový motocykl. No, spíše minimotocykl. Se strojem Monkey vyrazí koncem srpna do zámoří, aby si splnil jeden z dalších snů, a tím je účast v závodě na solném jezeře Bonneville.

Porazit Ponětovice v kulečníku? Nemožné!

KulečníkKonkurence je z nich nešťastná. Z Ponětovic u Brna. Malá obec, ale v kulečníku družstev na malém stole už tři roky ve finále neporažena. Možná i proto, že zde panuje spíše rodinná pohoda. Už v dlouhodobé (podzimní a jarní) části nenašlo družstvo přemožitele.V Ponětovicích se kulečník hraje už od války. Štamgasti si to před devětaosmdesátým rokem rozdávali v hospodě U Cupáka a platilo zde pravidlo, že komu se podařilo vyhodit kouli ze stolu, zaplatil do kasičky korunu. Korunka ke korunce a po čase bylo na koupi nového kulečníkového plátna.

Vaidišovou doprovází sympaťák z Moravy

VaidišováNicol Vaidišová byla dlouho naši tenisovou jedničkou. Jenže se, prakticky den ze dne, zamilovala do Radka Štěpánka a skončila dlouholetou spolupráci s trenérem, nevlastním otcem Alešem Kodatem. A propadla se ve světovém žebříčku o několik desítek míst. Po přešlapování na místě se ke Kodatovi vrátila a vztah se Štěpánkem je už také minulostí.

Medailové žně dětských sportovců

Olympiáda děti24 zlatých, 18 stříbrných, 12 bronzových a 56 dalších bodů za 4. -6. místa olympijského bodování přivezla výprava Jihomoravského kraje z Her IV. letní olympiády dětí a mládeže v Jihočeském kraji, které se konaly termínu 23.  -28. 6. 2009 ve městě Táboře.Tradičním „tahounem“ našeho úspěchu bylo družstvo plavců, které společnými silami vylovilo z bazénu 31 medailí. Řada plavců překonávala již v rozplavbách osobní rekordy, které o další sekundy zlepšovali ve finále. Kromě medailového úspěchu však vytvořili společně s atlety silné fanouškovské zázemí a svojí podporou na dalších sportovištích hnali naše malé borce k dalším medailovým úspěchům.

Strana 35 z 40