Umístění: Sport Ostatní sporty

Ve Snovídkách zrekonstruovali 20 let nepoužívané hřiště

SNOVIDKY nove otevrene hristeSnovídky, 11. října 2016 - Jihomoravská obec Snovídky otevřela koncem září své nově zrekonstruované sportovní hřiště. Plocha po náročné rekonstrukci za 800 tisíc korun, s jejímž financováním obci nedaleko Vyškova pomohla Nadace ČEZ, vytvořila v centru Snovídek multifunkční prostor pro sportování místních občanů, především dětí a mládeže.

V Nemoticích vyrostlo multifunkční hřiště pro místní i chataře

nemotice hriste nadace cezNemotice, 3. října 2016 - Svátek svatého Václava oslavili v jihomoravských Nemoticích otevřením nového sportoviště, které poslouží místním občanům všech věkových kategorií i lidem z okolních obcí a chatařům. Náročnou výstavbu multifunkční plochy podpořila Nadace ČEZ 800tisícovým příspěvkem. Téměř tisíc metrů čtverečních velké sportoviště nabídne na svém umělém povrchu příležitost zahrát si zejména kolektivní míčové hry.

Slavkovské koupaliště se promění v Copacabanu

Slavkov mezinarodni turnaj volejbal 1624Brno, 17. června 2016 - Bílý písek a brazilské mužské a ženské páry promění koupaliště na „slavkovskou Copacabanu“. A to od 15. do 17. července, kdy se ve Slavkově uskuteční mezinárodní turnaj mužů a žen Staropramen Cool Supercup. Turnaje, který je otevřen pro zahraniční hráče se mimo evropských dvojic zúčastní zmiňované brazilské páry a nejlepší české dvojice.

Nový dotační program kraje podpoří jedenácti miliony sportování dětí

deti-basket350Brno, 3. června 2016 - Krajská rada schválila na svém zasedání 2. června 2016 nový dotační program na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže v Jihomoravském kraji v letošním roce. Dotace může být využita na nákup sportovního vybavení neinvestičního charakteru, úhradu dopravy, ubytování a stravy na soutěžích a soustředěních, pronájem sportovních ploch, úhradu startovného, energií a na odměnu rozhodčím.

Den Země oslavili v Padochově otevřením hřiště pro děti

detske hriste rekonstrukce padochov nadace cezPadochov, 25. dubna 2016 - V obci Padochov, která spadá pod Oslavany, zrekonstruovali dětské hřiště v areálu tělovýchovné jednoty. Koutek pro nejmenší, jenž se zároveň nachází v blízkosti padochovské mateřské školy, byl dlouho v nevyhovujícím technickém stavu. Jeho obnovu, kterou umožnil příspěvek Nadace ČEZ v hodnotě 70 tisíc korun, tak místní s velkou radostí oslavili společně s probíhajícím Dnem Země v neděli 24. dubna.

Kraj podpoří jihomoravský ligový sport částkou 14,5 milionu

tisicikoruny kraj rozpocetBrno, 20. dubna 2016 - Rada Jihomoravského kraje schválila dotace pro kluby sdružené  v Jihomoravské krajské unií ligových klubů v celkové výši 14,45 milionu korun. Poskytnutí dotací vychází z letos schváleného memoranda o spolupráci, jehož součástí je poskytování finanční podpory z rozpočtu kraje. Ta bude realizována formou poskytnutí dotace na základě žádostí o poskytnutí finanční podpory z krajského rozpočtu.

Ve Výrovicích na Znojemsku otevřeli opravené hřiště pro děti

vyrovice nove hriste pro deti nadace cezVýrovice, 26. října 2015 - V sobotu 24. října bylo ve Výrovicích na Znojemsku slavnostně otevřeno zrekonstruované dětské hřiště. Na obnovu a doplnění hřiště o nové herní prvky přispěla jihomoravské obci částkou 50 tisíc korun Nadace ČEZ. Část vybavení dětského hřiště ve Výrovicích už byla ve špatném technickém stavu a ohrožovala bezpečnost hrajících si dětí. Obec se proto rozhodla nevyhovující prvky vyměnit a doplnit je o nové.

Kraj vydal na podporu mládežnického sportu dalších 20 milionů

dite karateBrno, 22. září 2015 - Jihomoravský kraj rozdělil dalších téměř 19,5 milionu korun na podporu sportování dětí a mládeže. A to také díky daru od Českého olympijského výboru ve výši více než 4,1 milionu korun. Dotace obdrží 67 subjektů.

Strana 5 z 40