Umístění: Sport Ostatní sporty

V Brně se oslavovalo kanadské zlato

John KuceraKrátce po sjezdu na mistrovství světa ve francouzském Val d’Isere bouchlo v jedné z brněnských čtvrtí třílitrové šampaňské. A jako jediní jsme byli u toho! A důvod oslavy? Vítězem se totiž stal John Kucera (24) z Kanady. Syn českých emigrantů přitom zvítězil – do světového šampionátu – pouze v jediném závodě Světového poháru.

Do cyklistického nebe se vydal zakladatel Favoritu Brno

Cyklista„Měl by mu být vystaven pomník za to, co pro cyklistické Brno udělal,“ říká bývalý reprezentační trenér Luboš Puklický. Na mysli má Ladislava Šmída, jenž se vydal nedávno tam, odkud není návratu. Vše začalo 28. června 1957 v Pivovarské restauraci v Brně, kde se Favorit „narodil“. Velkou zásluhu na tom měl právě Ladislav Šmíd.

Jdete na sport s partnerkou? Potom pozor na Ivetu!

Iveta RadilováPánům vypadávají oči z důlků, ženy rudnou závistí i nenávistí. Vnadnou blondýnku Ivetu Radilovou (27) nelze přehlédnout.

Poláci chtěli pilotku Hanu Zejdovou na známku

Hana ZejdováŠtědrý den i Silvestr strávený v Brně už prakticky nezná. Na zimní období se světová rekordmanka v bezmotorovém létání Hana Zejdová stěhuje k protinožcům i kvůli přijatelnějším klimatickým podmínkám. Před letošní Austrálií měla v bločku zapsáno 52 světových a 235 národních rekordů. Úspěchy sbírá jako na běžícím pásu.

Z Monte Carla putuje do Hustopečí stříbro i zásluhou diváků

Rallye Monte CarloNejstarší, nejznámější, nejslavnější. Rallye Monte Carlo. Letos 1625 km dlouhá trať a 365 km rychlostních zkoušek. 60 posádek čekaly, po dlouhých letech, rovněž noční RZ, a to i přes legendární průsmyk Col de Turini. Na startu nechyběl ani tým (z celkových tří českých) z Hustopečí u Brna: Martin Rada s Romanem Petrem a s vozem Alfa Romeo 147 ve třídě N3 (auta nejbližší sériovým provedením). „První rallye jsem jel v roce 1986. Značka Alfa Romeo je pro mě srdeční záležitostí. Co se týká samotných závodů, vůbec jsme nevěděli, do čeho jdeme, neboť to byl náš první zahraniční start, když nepočítám snadnější Janner rallye,“ říká Martin Rada.

Ve Ždánicích na vás čeká Síň sportu

Trofeje - ZajíčkovéDvě místnosti bývalého depozitáře Vrbasova muzea ve Ždánicích se nedávno proměnily ve stálou soukromou expozici: Síň sportu. Přitom část z nich patří unikátní výstavě historických tříkolek. „Mým cílem bylo získat exponáty, trofeje známých osobností z různých sportovních odvětví a přiblížit tak lidem jejich tvrdý chlebíček,“ prozrazuje autorka výstavy a světová medailistka v cyklistice Iva Zajíčková.

Pod Špilberkem kralují ženy

Radka VodičkováJako Kazí, Teta, Libuše se na čas ujaly vlády v Brně - Pechanová, Vodičková a Horáková. Zatím na rok. Toto trio bylo totiž nejlepší v hodnocení o nejlepšího sportovce loňského roku. Třetí skončila basketbalistka Hana Horáková, druhá triatlonistka Radka Vodičková a královou se stala plavkyně Jana Pechanová. V anketě hlasovalo 67 členů Akademie brněnského sportu a nejvýznamnější ocenění si odnesly právě ženy.

Uplynulý rok se čtyřiadvacetileté Radce Vodičkové z brněnského Ekol Teamu, která v anketě obsadila druhé místo, nad očekávávání vydařil. V řeckém Serresu se stala mistryní Evropy v duatlonu a celkovou vítězkou Evropského poháru.

Zimní stadion za Lužánkami: Sbohem!

Stadion za LužánkamiKoncem loňského roku začal z mapy Česka mizet jeden z nejstarších zimáků u nás. Pamatoval 11 ligových titulů (po Jihlavě druhé nejúspěšnější mužstvo) a desetitisícové návštěvy. U toho všeho nechyběl poslední „obojživelník“, vynikající hokejista i fotbalista,Vlastimil Bubník (77).

Strana 38 z 40