Umístění: Sport Ostatní sporty Během prázdnin vyrostlo ve Vážanech nad Litavou multifunkční hřiště

Během prázdnin vyrostlo ve Vážanech nad Litavou multifunkční hřiště

Vážany, 1. září 2015 - Sportovně založení obyvatelé Vážan nad Litavou mohou nově navštěvovat multifunkční hřiště. První sportovní plocha svého druhu v obci je vybavena pro pět druhů sportu, je možné si zde zahrát fotbal, volejbal, nohejbal, košíkovou i tenis. Výstavba hřiště, na niž přispěla Nadace ČEZ částkou 700 tisíc korun, netrvala ani dva měsíce.

MULTIFUNKCNI hriste vazany nad litavou nadace cez

 

Ve Vážanech dosud podobná plocha chyběla. Oranžové hřiště vyrostlo na škvárovém prostoru, kam místní doposud chodili sportovat, jelikož jinou možnost kromě fotbalového hřiště v obci neměli.

„Neměli jsme žádné funkční hřiště a zájem o sportovní aktivity citelně upadal. Nová hrací plocha se speciálním umělým povrchem je určena dětem i dospělým a my věříme, že chuť do sportování a snaha o aktivní způsob života v naší obci začnou opět vzrůstat,“ sdělil starosta Vážan nad Litavou Václav Matyáš. Při výstavbě se myslelo i na handicapované sportovce, sportoviště je opatřené rampou se zámkovou dlažbou a vstup na hřiště celkově navržen tak, aby vyhovoval i osobám se sníženou schopností orientace a pohybu.

Již od svého založení v roce 2002 pomáhá Nadace ČEZ městům a obcím po celé České republice budovat dětská a sportovní hřiště. Doposud podpořila výstavbu téměř 330 hracích ploch částkou dosahující téměř 300 milionů korun.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci