Umístění: Sport Ostatní sporty Brněnská boulařka Tereza Vaculíková už dokáže porážet i Nikolu Sudovou

Brněnská boulařka Tereza Vaculíková už dokáže porážet i Nikolu Sudovou

Brno, 4. dubna 2011 - Brněnská akrobatická lyžařka a sedmadvacátá z olympiády ve Vancouceru Tereza Vaculíková (18) dosáhla zatím svého nejlepšího výsledku ve Světovém poháru v posledním závodě ve Švédsku. V polovině března zde vybojovala 7. příčku.

Boularka-Tereza-Vaculikova-1

 

„Ke konci sezóny se mi celkově jezdilo velice dobře a v Äre jsem vše zužitkovala. Trať mi vyhovovala od prvního tréninku, v dualu jsem nastoupila proti Kanaďance Audrey Robichaud, se kterou jsem potkala podruhé. V Mariánských Lázních mě porazila, ale v tomto závodě jsem si postup do dalšího kola pohlídala,“ tvrdí Vaculíková.

 

  • Mohlo to být ještě lepší?
V dalším kola jsem narazila na Jennifer Heil, druhou ženu Světového poháru a olympijskou medailistku, takže šance na postup byla už menší. Jennifer ovšem předvedla čistou jízdu a postoupila zaslouženě.
  • Co na to zatím naše daleko úspěšnější, ale tentokrát horší „boulařka“ Nikola Sudová?
Porazila jsem ji už v prosincovém Světovém poháru ve francouzském Meribelu. Nikola měla z mého výkonu radost a večer jsme to šly oslavit.
  • Jak?
Dobře a skromně, švédské ceny jsou trochu jinde. Navíc jsme musely brzy ráno odjíždět na další závody.
  • Smůla vás ale naopak zastihla během mistrovství světa juniorů…
V klasickém závodě jsem získala bronz a v dualech jsem si věřila na zlato. V boji o finále jsem po prvním skoku ucítila rupnutí v levém koleni. Po saltu už koleno nevydrželo. Ještě večer po návratu z Finska jsem zajela na magnetickou rezonanci do brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny, kde mě hned následující den operovali.
  • Jak dlouho budete marodit?

Těžko odhadnout. Nejdůležitější jsou pro mě teď rehabilitace, musím nohu znovu rozhýbat, několikrát denně ji posilovat, abych ztratila co nejméně svalové hmoty.

Boularka-Tereza-Vaculikova-2

Petr Podroužek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci