Umístění: Sport Ostatní sporty Brněnský Automotodrom přivítá Masaryk Run 2014

Brněnský Automotodrom přivítá Masaryk Run 2014

Brno, 17. ledna 2014 – Všichni příznivci běhání budou mít 13. dubna jedinečnou možnost zúčastnit se závodu na Masarykově okruhu. Na dráze, kde se při Velké ceně prohánějí nejrychlejší motorky světa, se běžecký závod uskuteční poprvé v historii. O akci informovali za pořadatele Tomáš Mokrý a Lukáš Olejníček.

run

 

Myšlenka uspořádat běžecký závod na brněnském okruhu vznikla v hlavách běžeckých nadšenců už před rokem. „Původně jsem hledal nové místo pro závod jednoho běžeckého seriálu. Při společné cestě s několika běžci na závod do Českých Budějovic jsme se o možnosti využít Masarykův okruh pro běžecký závod bavili. Všechny to nadchlo, jenže nakonec se to odložilo do šuplíku," popisuje první impuls ředitel závodu Tomáš Mokrý.

Po několika měsíčních úvahách a oťukávání možností se organizátoři na začátku prosince loňského roku dohodli na podmínkách i termínu s vedením Masarykova okruhu. „Poprvé v historii České republiky se areál otevře široké běžecké veřejnosti. Každý si může obkroužit přes pět kilometrů dlouhý okruh a vytvořit svůj ustavující čas. Nebo vytvořit první rekord nového závodu a přidat jej k nejlepším časům silničních motocyklů a jízdních kol, které už existují. Běží se od nejkratší dvou set metrové trati až po hlavní závod na deset kilometrů. Zúčastnit se může opravdu každý bez ohledu na výkonnost," láká na pestrý výběr Mokrý.

O organizaci se stará tým lidí, kteří mají zkušenosti s pořádáním podobných akcí i s běháním. „Trať je samozřejmě pokryta kvalitním povrchem a bude rychlá, jak jsem sám při testovacím probíhání okruhu zjistil. A taky prověří kondici, je v závěru docela do kopce," líčí první dojmy sportovní ředitel závodu, mistr republiky ve steeplu a vítěz mnoha krosových i silničních běhů Lukáš Olejníček.

V druhé polovině ledna představíme logo závodu, které se právě dokončuje a spustíme webové stránky. „Zároveň začínáme hledat partnery, bez kterých by to nemohl být závod s velkým Z, popřípadě by muselo být startovné mnohem vyšší, což nechceme," přibližuje přípravy běžecké akce Tomáš Mokrý.

Chcete vědět, jaké to je, stát na patnáct metrů široké silnici s horizontem před sebou? S velkolepým prostorem okolo? Možná se vzduch nad asfaltem nebude v jarním slunci ještě vlnit, přesto to bude zvláštní zážitek. Přijďte si to vyzkoušet. A klidně vezměte i přátele. „Naše kapacity jsou díky prostorné trati téměř nevyčerpatelné. Nejen propustnost tratě, ale i parkovací plochy a zázemí okruhu poskytují pro potřeby běžců neomezené možnosti," poznamenává Olejníček.

Desetikilometrový závod bude mít všechny parametry kvalitního běžeckého podniku. Samozřejmostí je on-line registrace, která je již spuštěna na stránkách sportt.cz . Do 31. ledna je účastnický poplatek za hlavní závod 200 Kč. Propozice závodu najdou zájemci ZDE. Součástí akce bude také doprovodný program pro děti i dospělé.

(red)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci