Umístění: Sport Ostatní sporty Čebín podal žádost o dotaci 26 milionů Kč na nový sportovní areál

Čebín podal žádost o dotaci 26 milionů Kč na nový sportovní areál

Čebín, 21. listopadu 2023 - Na začátku listopadu byla v obci Čebín finalizována a podána žádost o dotaci z Národní sportovní agentury na realizaci projektu sportovního areálu. Tento ambiciózní plán počítá s výstavbou úplně nového multifunkčního sportovního areálu na místě stávajícího škvárového hřiště. Náklady na stavbu se odhadují na 38 milionů, přičemž dotace by mohla pokrýt 26 milionů korun.

penizce dotace

 

Plánované vybavení areálu zahrnuje atletický ovál o délce 250 metrů se sprinterskou rovinkou, víceúčelové hřiště s umělým trávníkem o rozměrech 46 x 58 metrů a atletické víceúčelové výseče pro skok do výšky, basketbal 3 x 3, volejbal, vrh koulí a workout. Tento moderní sportovní areál bude sloužit nejen sportovním spolkům a organizacím, ale také místní škole, školce a občanům obce Čebín i přespolním. Předpokládané náklady na stavbu jsou odhadovány na přibližně 38 milionů korun, a v případě získání dotace by mohlo být poskytnuto až 26 milionů korun.

Starosta Čebína Tomáš Kříž (KDU-ČSL), který pracuje ve funkci již 10 let, vyjádřil optimismus ohledně úspěchu žádosti: "Teď už nezbývá než si držet palce, aby naše žádost v konkurenci ostatních obstála. Věřím, že nový sportovní areál přinese občanům Čebína nejen radost z pohybu, ale také posílí a zkvalitní sportovní aktivity v naší vesnici."

Čebínští věří, že nový sportovní areál přispěje k celkovému rozvoji obce a zlepší kvalitu života jejích obyvatel. Projekt sportovního areálu není pouze aktuálním úsilím. Vznikal několik let s úzkou spoluprací místních spolků, včetně Sokola, Orla, místního fotbalového klubu, ale také za účasti zástupců čebínské základní školy. Jejich aktivní podílení se na tvorbě a konzultacích pomohlo utvářet koncept, který odpovídá potřebám celé komunity.

"Jsme vděční za zapojení a nasazení místních spolků a školy, kteří jsou nedílnou součástí naší obce. Jejich podpora a odborný přínos je předpokladem toho, že nový sportovní areál bude skvěle sloužit místním občanům," uzavřel Kříž.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci