Umístění: Sport Ostatní sporty Chystá se jubilejní 70. ročník Běhu Lužánkami

Chystá se jubilejní 70. ročník Běhu Lužánkami

Brno, 13. března 2015 - Běh Lužánkami patří k významným tradicím moravské atletiky a koná se pravidelně každoročně od svého prvního ročníku v roce 1946. Jedná se o nejstarší běh na jižní Moravě. Prestiž závodu je dána nejen historií, ale také příjemným prostředím městského parku Lužánky v centru Brna.

beh luzankami brno 70 rocnik 2015

 

I když se trasa a délka závodu několikrát měnila, závod si ponechává krosový charakter svým typickým reliéfem. V současnosti je hlavní závod mužů dlouhý 8 000 metrů a běží se na 5 okruhů, závod žen je dlouhý 6 400 m a běží se na čtyři okruhy

Běh Lužánkami 2015 bude jubilejním 70. ročníkem a uskuteční se první jarní den v sobotu 21. března. V posledních letech získává závod na popularitě především u rekreačních běžců, ale také v mládežnických kategoriích. V letošním roce se dohromady očekává účast tisícovky běžců, čímž by byl překonán rekord běhu. Závod je určen pro širokou veřejnost, běží se v 12 mládežnických kategoriích, závodě žen a hlavním závodě mužů vytrvalců. Pro mládež do 19 let včetně je startovné zcela zdarma.

Pořádající Brněnský atletický klub také připravil u příležitosti oslav výstavu s názvem Běh Lužánkami 1946–2015. Výstava mapující 70letou historii závodu potrvá do 28. března v Galerii SVČ Lužánky. K vidění budou fotografie ze soukromých archivů, dobové novinové články, videozáznamy, cenné artefakty i moderní fotografie. Doprovodným programem výstavy budou přednášky s osobnostmi a pamětníky běhu.

(red), foto: archiv


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci