Umístění: Sport Ostatní sporty Cyklisté se obují do krpálu a zdolají vinice i kopce

Cyklisté se obují do krpálu a zdolají vinice i kopce

Mikulov, 2. srpna 2013 - První sobota v srpnu patří v Mikulově již tradičně cyklistickému závodu Pálavský krpál. Emotivní start z Náměstí přitahuje již šestým rokem stovky cyklistů nejrůznější úrovně i věku.

cykliste-silnicni-250

 

„Závod je určen nejen špičkovým závodníkům, ale i hobby cyklistům. Většina trasy vede mezi upravenými rakouskými vinicemi a vesničkami. A zájemci se mohou rozhodnout mezi kratší třicetišestikilometrovou trasou nebo delší šedesátidvoukilometrovou,“ řekl ředitel závodu Zdeněk Janeček. Letos podle něho přijede i rekordní počet bikerů a na všechny jsou pořadatelé ze společnosti Pavlof včetně hotelu Pavlov, který zajištuje catering, připraveni.

Mottem letošního ročníku je: „Provedeme vás tím nejkrásnějším koutem jižní Moravy i rakouského příhraničí. Pojedete po stopách Lichtenštejnů, mezi vinohrady i po úbočích Pálavy“.

„Trať je však stejná a osvědčená, jako v loňském roce. Pojede se ze sedmdesáti procent po lesních a polních cestách a z třiceti procent po asfaltu. Jelikož však letošní ročník je mistrovským závodem Galaxy série 2013, tak budou některé úseky tratě upraveny,“ slibuje Zdeněk Janeček. Autorem tratě je aktivní úspěšný závodník Milan Bachman.

Zajímavý doprovodný program je připraven v mikulovském amfiteátru také pro děti. Ty mohou závodit jak na kolech, tak na koloběžkách.
Start závodu, dlouhé 62kilometrové trasy, je na mikulovském Náměstí, přesně v 11 hodin a v 11.45 vyráží závodníci na kratší 36kilometrovou trasu. Dojezdy jsou vždy na mikulovském amfiteátru.

Jitka Sobotková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci