Umístění: Sport Ostatní sporty Cyklistický závod LAHOCup pojede rekordní počet účastníků

Cyklistický závod LAHOCup pojede rekordní počet účastníků

Znojmo, 25. srpna 2015 – Rekordní účast závodníků očekávají při letošním devátém ročníku LAHOFER Author Cupu jeho pořadatelé. Závod horských kol okolo Vranovské přehrady se jede už tuto sobotu, on-line registrace na něj končí v úterý 25. srpna. Přihlásit se ale bude možné i přímo na místě. Závod se letos poprvé jede současně i jako neoficiální Mistrovství Znojemska MTB.

MTB kolo cyklista zavod horske kolo

 

„Týden před závodem máme registrovaných zhruba tři sta závodníků, což je asi o sto více než vloni. Přímo na místě se přitom v loňském roce přihlásila další stovka cyklistů, což očekáváme i letos. Předpokládám tedy, že dlouhou a krátkou trať pojede dohromady zhruba čtyři sta závodníků,“ uvedl hlavní organizátor závodu Daniel Smola z Vinařství LAHOFER. Závodu má letos přát i počasí, teploty se podle předpovědi budou pohybovat kolem třiceti stupňů.

Vloni absolvovalo jednapadesát kilometrů dlouhou trať 240 závodníků, devětadvacetikilometrovou trasu zvolilo osmdesát cyklistů.

Ještě v úterý 25. srpna je možné se na závod registrovat on-line na webové stránce lahocup.cz a využít i zvýhodněné startovné ve výši 400,-Kč/osobu nebo akci 4+1 zdarma pro registraci celých týmů.

Start a cíl je jako vloni v campu Vranovská pláž na Vranovské přehradě, start závodu na dlouhou trať je v 10:30 hodin, na krátkou trať v 10:45. Poté se v prostoru pláže pojedou dětské závody v pěti věkových kategoriích. Vyhlášení všech výsledků (včetně dětských) proběhne cca mezi 15 a 16 hodinou.

Letošní ročník závodu LAHOCup se jede současně i jako 1. ročník neoficiálního Mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku. Nejrychlejší závodník mezi muži i mezi ženami nad 18 let na dlouhé trati s místem bydliště na Znojemsku bez rozdílu kategorií získá pět kartonů přívlastkových vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL!


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci