Umístění: Sport Ostatní sporty Den Země oslavili v Padochově otevřením hřiště pro děti

Den Země oslavili v Padochově otevřením hřiště pro děti

Padochov, 25. dubna 2016 - V obci Padochov, která spadá pod Oslavany, zrekonstruovali dětské hřiště v areálu tělovýchovné jednoty. Koutek pro nejmenší, jenž se zároveň nachází v blízkosti padochovské mateřské školy, byl dlouho v nevyhovujícím technickém stavu. Jeho obnovu, kterou umožnil příspěvek Nadace ČEZ v hodnotě 70 tisíc korun, tak místní s velkou radostí oslavili společně s probíhajícím Dnem Země v neděli 24. dubna.

detske hriste rekonstrukce padochov nadace cez

 

TJ Sokol Padochov se stará o veškeré kulturní, sportovní i společenské dění v obci a organizace dlouho usilovala také o obnovu venkovního dětského koutku v těsné blízkosti mateřské školy, jehož původní herní prvky už byly v krajně nevyhovujícím stavu. „Několik let jsme se neúspěšně pokoušeli sehnat prostředky na rekonstrukci herních prvků našeho dětského koutku, proto jsme moc rádi, že se to nyní konečně povedlo a hrací plochu v areálu zdobí nová čtyřmístná houpačka a šplhadlová sestava," uvedl starosta TJ Sokol Padochov Miloš Růža.

Dětské Oranžové hřiště v Padochově tak od nynějška slouží více než pěti desítkám žáčků přilehlé mateřské školy i ostatním dětem z obce a blízkého okolí. Některé z nich si atrakce obnoveného koutku vyzkoušely hned v neděli při obecních oslavách letošního Dne Země, které tělovýchovná jednota společně s padochovskou mateřskou školou uspořádala. Celkových
70 tisíc korun na obnovu herních prvků uhradila TJ Sokol Padochov z příspěvku Nadace ČEZ.

Od svého založení v roce 2002 pomohla Nadace ČEZ vybudovat více než 330 dětských a sportovních hřišť částkou přesahující 300 milionů korun. „Už téměř 15 let pomáháme po celé České republice vytvářet místa vhodná pro aktivní trávení volného času. Děti i dospělí dnes více než kdy jindy potřebují kvalitní zázemí pro své pohybové a volnočasové aktivity a my jsme rádi, že je pomáháme zvedat od televizí a počítačů. Věříme, že i v jihomoravském Padochově bude dětský koutek stále plný,“ sdělila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
+2 #1 Zuzana Fiedlerová 2016-04-28 05:27
Dobrý den, ráda bych uvedla na pravou míru, že hlavním organizátorem akce Den Země byl nově vzniklý spolek - Spolek rodičů a přátel MŠ Padochov, z.s., který podporuje místní pobočku Mateřské školky Duha Oslavany. Děkuji Zuzana Fiedlerová, předseda spolku
Citovat