Umístění: Sport Ostatní sporty Do jihomoravských sportovišť míří přes 80 milionů korun

Do jihomoravských sportovišť míří přes 80 milionů korun

Brno, 18. prosince 2022 - Celkem více než 12,5 milionu korun poskytne kraj ze svého letošního rozpočtu na rekonstrukci a vybudování nových sportovišť, ale například i na individuální přípravu sportovců. Odsouhlasili to ve čtvrtek 15. prosince 2022 krajští zastupitelé. „U Národní sportovní agentury uspělo pět projektů. Aby mohly získat dotaci, tak jim posíláme 10 % nutné spoluúčasti. Z krajského rozpočtu proto posíláme ještě letos 8,4 milionu a díky tomu se do sportovní infrastruktury v regionu dostane dalších 72,3 milionu z agentury," konstatuje hejtman Jan Grolich.

sportoviste behaci draha

 

Jde o pětici projektů: Rekonstrukci Orlovny v Brně-Líšni, kabiny pro mladé fotbalisty v Soběšicích, opravy a rozšíření běžeckého oválu v Hodoníně, oprava provozní budovy TJ Lodní sporty Brno a nové kurty víceúčelové hřiště pro sokoly v Pohořelicích.

Ze svého rozpočtu kraj také ještě letos téměř 3 miliony přispěje zpětně na pořádání sportovních akcí nebo například na drobnější investiční projekty. Stejně tak pomůže s přípravou 20 aktivním reprezentantům České republiky (z 10 klubů) v individuálních olympijských sportech, respektive individuálních paralympijských disciplínách nebo v tanečním sportu - celkem jim poskytne 1,2 milionu korun.

Tyto záměry schválili zastupitelé na svém posledním letošním zasedání, aby uvedené peníze mohly na projekty putovat ještě tento rok.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 jk 2022-12-21 11:07
Chvála za každou korunu do sportovní infrastruktury. Neodpustím si poznámku, že je to pomoc trošku brnocentrická. 5 projektů v JmK, z toho 3 v Brně, přičemž kraj má 1,2 mil. obyvatel a Brno pouhých 380 tisíc (nikoliv 720, jak by se mohlo se schválených dotací zdát). Tak se to snad srovná u dalších projektů.
Citovat