Umístění: Sport Ostatní sporty Dobrovolník Samari pořádá Charitativní běh na Lukov

Dobrovolník Samari pořádá Charitativní běh na Lukov

Lukov, 22. září 2012 (MEDIAFAX) - U farní zahrady v Lukově v ulici Pod Kaštany odstartuje v sobotu v 15 hodin Charitativní běh Lukov, který pořádá dobrovolník občanského sdružení Samari. Informovala o tom jednatelka Samari Alena Rusová.

08-beh-250

 

Trasy dlouhé čtyři a necelých 13 kilometrů končí na stejném místě – u farní zahrady. Zúčastnit se mohou jednotlivci nebo skupiny ve složení minimálně jeden dospělý a jedno dítě. Zúčastněný běžec nebo skupina přispějí částkou 100 korun. Výtěžek ze startovného bude předán Dětskému centru Zlín na Burešově. Běh sponzoruje farnost a obec Lukov.

"Běh může pomáhat nejen našemu tělu a duchu, ale i ostatním lidem," řekl hlavní organizátor Charitativního běhu Lukov Pavel Pekař.

Vybraná částka poslouží na úhradu vstupného pro děti a dobrovolníky na kulturní a společenské akce a bude po skončení běhu na farské zahradě v Lukově předána řediteli Dětského centra Zlín Jiřímu Sýkorovi.

"Náplní práce dobrovolníka v dětském centru je navštěvovat jedno konkrétní dítě a individuálně se mu věnovat. Dobrovolníci s dětmi mohou jít na procházku, hrát si, jít do města nebo s dětmi navštívit v regionu různé sportovní či kulturní akce. Čas, který dobrovolníci věnují klientům centra, přispívá k rozvíjení dětského poznání okolního světa a také ke zlepšení jejich psychického stavu," vysvětlila Johana Ajglová, koordinátorka Dobrovolnického centra Samari.

Charitativní běh, na jehož organizaci se budou vedle Pavla Pekaře podílet také další dobrovolníci Samari, má dvě kategorie. Tou první je Samostatný běžec s délku trasy 12,8 kilometru. Druhá je Rodinná běžecká trasa s minimálně jedním dospělým a jedním dítětem. Zde je délka trasy 4,4 kilometru.

Ve rodinné běžecké trase nemusí nutně běžet rodič a dítě, ale například i starší bratr s mladším sourozencem. "Podmínkou však je, aby trasu absolvovali společně," upřesnil Pekař.

Obě běžecké trasy mají start a cíl na stejném místě. Jsou vedeny po zpevněných silničních cestách. Profil tratě je převážně rovinatý. Trasa, v jejímž cíli je zajištěno drobné občerstvení, může být absolvována buď klasickým nebo takzvaným indiánským během, což je kombinace chůze a běhu (100 kroků se jde pěšky a 100 kroků se běží).

Irena Frolová

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci