Umístění: Sport Ostatní sporty Hřiště v Šebkovicích dostalo nový povrch a osvětlení

Hřiště v Šebkovicích dostalo nový povrch a osvětlení

Šebkovice, 18. července 2014 - Obyvatelé Šebkovic i okolí mohou využívat ke sportování vylepšené víceúčelové hřiště. Namísto asfaltového povrchu je zde teď nový umělý povrch včetně lajnování a také nové branky na házenou a sloupky se sítěmi na tenis, volejbal či nohejbal.

hriste sebkovice nove otevrene

 

Víceúčelové sportoviště se dočkalo i osvětlení, takže ho místní mohou hojně využívat i po setmění. Na výměnu povrchu a nové vybavení přispěla Nadace ČEZ částkou 240 tisíc korun.

Slavnostní znovuotevření sportoviště proběhlo v neděli 13. července a trvalo až do večerních hodin. „Hřiště využívají lidé z Šebkovic i z okolních obcí a slouží také dětem z místní základní a mateřské školy. Jsme rádi, že se dočkalo zásadního vylepšení, protože jiné hřiště nebo tělocvična v obci není. Věřím, že naši snahu ocení děti i dospělí,“ říká Josef Holčapek, starosta Šebkovic.

Ke slavnostnímu přestřižení pásky a předání hřiště veřejnosti se místní sešli v hojném počtu. Po úvodních oficialitách následovalo představení mažoretek z Moravských Budějovic a vystoupení tanečního souboru Džbánek z Martínkova. Poté proběhlo přátelské utkání mladších žáků ve fotbale a program završilo vystoupení dechové kapely Horané. Nejmenší děti během odpoledne dováděly na skákacím hradě.

Za dobu své existence podpořila Nadace ČEZ výstavbu 260 dětských a sportovních hřišť částkou téměř 250 milionů korun. „Podporu hřišť, kde mohou děti i dospělí provozovat sportovní aktivity, považujeme za jednu z priorit Nadace ČEZ. Obcí, kterým chybí kvalitní sportoviště, se na nás obrací stále hodně,“ sdělil při slavnostním otevření Vladimír Černý, člen správní rady Nadace ČEZ.

(red), foto: Nadace ČEZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci