Umístění: Sport Ostatní sporty Jihomoravské sportovní oddíly a kluby získají 15 milionů

Jihomoravské sportovní oddíly a kluby získají 15 milionů

Brno, 13. října 2021 - Celkem 15 miliony korun podpoří kraj 33 vrcholových sportovních oddílů a klubů. O dotacích pro špičkové kolektivy rozhodovali krajští radní na středečním jednání. Podpory kraje by se tak měli dočkat nejen fotbalisté Zbrojovky Brno a SK Líšeň, hokejová Kometa nebo Znojemští Orli, extraligové brněnské volejbalistky a volejbalisté, ale také stolní tenistky a tenisté SKST Hodonín nebo například i házenkářky Ivančic. Zastupitelstvo, které bude mít v rozhodování konečné slovo, se sejde 4. listopadu 2021.

fotbal juniori

 

"Jedna věc je skvělá reprezentace jižní Moravy u nás i v zahraničí. Hlavní ale je, že se intenzivně věnují dětem, podporují nové talenty a prostě vychovávají lidi, kteří mají sport rádi," uvedl hejtman Jan Grolich.

Krajská rada ve středu odsouhlasila také uskutečnění olympijského festivalu v Brně u příležitosti konání XXIV. zimních olympijských her v Pekingu (4. - 20. února 2022). Na jeho uskutečnění hodlá kraj vyčlenit 10 milionů korun, i tento záměr musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo. „Každý takový olympijský festival přinese do moravské metropole nejen tři týdny naplněné sportováním, ale především popularizuje olympijskou myšlenku a sport jako takový. Motivuje lidi k pohybu. Na nedávném olympijském festivalu spojeném s letní olympiádou v Tokiu byla perfektní atmosféra. Je skvělé vidět tolik děti a jejich rodičů na olympijských sportovištích,“ dodal hejtman Grolich.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci