Umístění: Sport Ostatní sporty Jihomoravský kraj dá více peněz na podpory sportu

Jihomoravský kraj dá více peněz na podpory sportu

Brno, 1. června 2019 – Zvýšit podporu kolektivům vrcholových sportovců na jižní Moravě se rozhodlo krajské zastupitelstvo na svém posledním zasedání. Vyčlenilo prostředky ve výši 18 milionů korun na nový dotační program v této oblasti, tedy o 3 miliony více než v předcházejících letech. Kraj také změní podmínky přidělování peněz. Dříve je dostávali na základě dohody mezi sebou členové Jihomoravské krajské unie ligových klubů, kterou tvoří přes 20 klubů hrající nejvyšší soutěže. O prostředky z nového dotačního programu budou moci žádat členové unie i kluby mimo tuto unii.

tartan zavodni draha

Podle radní Jany Pejchalové kraj podporu zvýšil kvůli tomu, že se má rozšiřovat počet klubů hrajících v nejvyšších soutěžích, ale také proto, aby se podpora dostala i k organizacím, které jsou ve druhých nejvyšších soutěžích. Dosavadní způsob rozdělování se tolik neosvědčil.

„V minulých letech jsme zaznamenali různé stížnosti ze strany neuspokojených klubů, které se týkaly zejména přerozdělování peněz a také členství v Unii sportu. Proto jsme se rozhodli vyřešit problém jednak navýšením celkové částky a také změnou podmínek pro jejich přidělování," řekla Pejchalová.

Kromě dotačního programu na podporu kolektivního vrcholového sportu byly na dnešním jednání zastupitelstva také schváleny dotace ve výši 9,03 milionu korun na pořádání celkem 28 sportovních akcí (přehled je v příloze), a dotace v rámci dotačního programu Podpora sportu v Jihomoravském kraji v roce 2019. Zde bylo rozděleno celkem 35,85 milionu korun pro 250 subjektů.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript